XENON far taktırdım ben arkadaslar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

XENON far taktırdım ben arkadaslar

İleti SkodA FeLiciA » 07 Ekm 2008, 17:32

güzel olmuş bea süper süperrr devamm

SkodA FeLiciA
CLASSIC
CLASSIC

İleti toGah » 07 Ekm 2008, 19:35

sattığım fabiada xenon vardı alan arkadaş muayneye soktuğunda xenonları söktürmüşler.
muayneden geçmez.. :)

toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozzgurr » 07 Ekm 2008, 20:15

optik far şart optik olmazsa sıkıntı cıkarabilirler ayrıca arkadasında dedigi gibi motorlu far olması daha iyi kulagın cınlamaz  yagmus işine gelince evet dedigim gibi yağmurda siste hiçbir işe yaramaz sis farı şart...

[quote="CINGIL"] [quote="ozzgurr"]iyi yaptın hayırlı olsunda keşke yazı bekleseydin bendede xenon far var ama sis farım yok ve gecen aksam sisli bir havada yağmurda başlayınca önümde koca bir beyaz kütleden başka bişe göremedim bayramdan sonda ilk işim sislfarı taktırmak eğer sislerin yoksa aklında olsun bu meret yağmurda ve sisde hiçbir işe yaramıyo ama kuru havada cok güzel..Clap[/QUOTE]

Selamlar,
 arkadaşın dediği gibi görüntü çok güzel güle güle kullanın,
bende kış konusunda ve trafik muayenesi konusunda bir sorum olacak...

Kışın zenon far kullanan var mı? yağmurlu yada sisli havalarda aydınlatma nasıl?

Diğer sorum ise trafik muayenesine gittiğinizde problem yapıyorlar mı? (araç muyane süresinin bitmesine az kaldı :) xenon'u yaza kadar bekletsem mi diye düşünüyorum )
[/QUOTE]

ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti CINGIL » 08 Ekm 2008, 10:12

Peki philips Diamondvision için ne dersiniz? http://www.magaza24.com/product_info.ph ... _id=100070

yeterince ışık veriyor mu? kışın kullanılabilir mi sizce deneyeniniz var mı?
CINGIL
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ssargut » 08 Ekm 2008, 10:42

vallaha gece falan gayet guzel memnuum yanı parklarda beyaz ısık,gece nyağmurda kullandım bır sorun cıkmadı gayet guzel onumu gordum yanı sıs farım d yok ustelık.şimdi sis farı taktırıyorum sustalı anahtar sıparısı verdım yuce otoya onu beklıyorum , birde orginal park senseru taktırıcam
ssargut
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 08 Ekm 2008, 10:45

http://www.magaza24.com/product_info.php?cPath=1463_1101_1103&products_id=100070

• Avrupa Birliği ve A.B.D kullanımı için uygun değildir.
  • Aydınlatmada teknik özelliklere ve Avrupa Birliği normlarına uygun ürünler kadar etkili değildir.

• demişler ürün açıklamasında neden acaba onlara layık değilde bizim için özel mi yapıldı

yexplorer
    CLASSIC
    CLASSIC

Nereden: Balıkesir
    Arabanız: 2003 Business

İleti irfant » 08 Ekm 2008, 11:42

[quote="yexplorer"]

http://www.magaza24.com/product_info.php?cPath=1463_1101_1103&products_id=100070

• Avrupa Birliği ve A.B.D kullanımı için uygun değildir.
  • Aydınlatmada teknik özelliklere ve Avrupa Birliği normlarına uygun ürünler kadar etkili değildir.

demişler ürün açıklamasında neden acaba onlara layık değilde bizim için özel mi yapıldı

[/QUOTE]

Avrupa Birliği yeterli standarda ve sertifikaya (güvenlik, yeterlilik) sahip olmayan ürünleri sokmuyor içeri. Böyle MTEC veya bazı Philips Osram (mavi boyalılar) sadece Orta ve Uzak doğu iin üretiliyor. Ne de olsa bununla ilgili yasa, yönetmelik vs. yok...

Philips Osram gibi böyle ürünlerde AB kullanımına uygun olmadığı ibaresi vardır üzerinde...  (Not for EU gibi)
  • irfant
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
    Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti kadir_ » 08 Ekm 2008, 11:53

[quote="CINGIL"] [quote="ozzgurr"]iyi yaptın hayırlı olsunda keşke yazı bekleseydin bendede xenon far var ama sis farım yok ve gecen aksam sisli bir havada yağmurda başlayınca önümde koca bir beyaz kütleden başka bişe göremedim bayramdan sonda ilk işim sislfarı taktırmak eğer sislerin yoksa aklında olsun bu meret yağmurda ve sisde hiçbir işe yaramıyo ama kuru havada cok güzel..Clap[/QUOTE]

Selamlar,

Kışın zenon far kullanan var mı? yağmurlu yada sisli havalarda aydınlatma nasıl?

Diğer sorum ise trafik muayenesine gittiğinizde problem yapıyorlar mı? (araç muyane süresinin bitmesine az kaldı :) xenon'u yaza kadar bekletsem mi diye düşünüyorum )
    [/QUOTE]

Yağmurlu havada ve sisli havada pek iyi değil sebebi yıkmama olmadığından hemen camlar kirleniyor ve far sönük kalıyor.

ben mtec beyaz park 12.000K xenon sislerde osram ama modelini bilmiyorum beyaz yanandan

Mercek farlara çok uçuk fiyat istiyorlar noarl farlar 150x2 den 300 ytl mercekli için ikisine 500-550 ytl arasında fiyat çekiyorlar
    kadir_
    CLASSIC
    CLASSIC

İleti kadir_ » 08 Ekm 2008, 11:55

[quote="CINGIL"]Peki philips Diamondvision için ne dersiniz? http://www.magaza24.com/product_info.ph ... _id=100070

yeterince ışık veriyor mu? kışın kullanılabilir mi sizce deneyeniniz var mı?
    [/QUOTE]

Hiç önermem phılıps yağmurda hiç bişey göremessin elfeneri tutsan daha iyi osram tercih etmen daha iyi olur çabuk patlamaz kalitelidir
    kadir_
    CLASSIC
    CLASSIC

İleti fmaka » 08 Ekm 2008, 13:31

Osram Night Breaker - yada phılıps gt 150 oneım olur sana .ben kendı aracıma  Osram Night Breaker - uzun ve kısalar ıcın sıparıs verdım.gelınce foruma eklerım resımleri.,

gt ye garantı verırım standart sarı fara gore gayet ıyı aydınlatma yapıyo.ancak fıyat tuzlu.

phılıps dıamond vısıonu sormus arkadas yukarıda: renk ve goruntu olarak gayet ıyı.beyaz asfalt ve yolda guzel.sıyah asfalt ve sıs yagmur gıbı durumlarda gozunu yorar.

fmaka
    CLASSIC
    CLASSIC

Nereden: Konya
    Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti CINGIL » 08 Ekm 2008, 15:05

[quote="fmaka"]

Osram Night Breaker - yada phılıps gt 150 oneım olur sana .ben kendı aracıma  Osram Night Breaker - uzun ve kısalar ıcın sıparıs verdım.gelınce foruma eklerım resımleri.,

gt ye garantı verırım standart sarı fara gore gayet ıyı aydınlatma yapıyo.ancak fıyat tuzlu.

phılıps dıamond vısıonu sormus arkadas yukarıda: renk ve goruntu olarak gayet ıyı.beyaz asfalt ve yolda guzel.sıyah asfalt ve sıs yagmur gıbı durumlarda gozunu yorar.

[/QUOTE]

resimlerini bekliyoruz, bu far işleri önemli gerçekten mavi beyaz karşımı ışık gerçekten göze hoş geliyor bu açık ama görüş mesafesi kışın daha önemli...
    CINGIL
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti CINGIL » 08 Ekm 2008, 15:11

[quote="kadir_"][quote="CINGIL"] [quote="ozzgurr"]iyi yaptın hayırlı olsunda keşke yazı bekleseydin bendede xenon far var ama sis farım yok ve gecen aksam sisli bir havada yağmurda başlayınca önümde koca bir beyaz kütleden başka bişe göremedim bayramdan sonda ilk işim sislfarı taktırmak eğer sislerin yoksa aklında olsun bu meret yağmurda ve sisde hiçbir işe yaramıyo ama kuru havada cok güzel..Clap[/QUOTE]

Selamlar,

[/QUOTE]

Yağmurlu havada ve sisli havada pek iyi değil sebebi yıkmama olmadığından hemen camlar kirleniyor ve far sönük kalıyor.

ben mtec beyaz park 12.000K xenon sislerde osram ama modelini bilmiyorum beyaz yanandan

Mercek farlara çok uçuk fiyat istiyorlar noarl farlar 150x2 den 300 ytl mercekli için ikisine 500-550 ytl arasında fiyat çekiyorlar
    [/QUOTE]

Yağmurlu havalarda bu  kadar çabuk etkilenmesi kötü gerçekten standart ampullere göre tabiki...

Bende Intec marka japon icade bir far kullandım yazın güzel görüntü veriyordu ama kışın feci aydınlatma gerçekten çok vasat sarı farlarıma geri döndüm mecburen...

Osram nightbreaker ın fotolarını bekleyip görücez bakalım arkadaş tatmin kalırsa ondan almayı düşünüyorum...
    CINGIL
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti CINGIL » 08 Ekm 2008, 15:12

[quote="ssargut"]vallaha gece falan gayet guzel memnuum yanı parklarda beyaz ısık,gece nyağmurda kullandım bır sorun cıkmadı gayet guzel onumu gordum yanı sıs farım d yok ustelık.şimdi sis farı taktırıyorum sustalı anahtar sıparısı verdım yuce otoya onu beklıyorum , birde orginal park senseru taktırıcam
    [/QUOTE]

bize bir fotoğraf gönderebilir misin? bu sıralar yapmurlar da başlamışken :) gece fotosu çok makbul geçer :)
    CINGIL
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir