Fabia Dizel Motor Yağı Değişim Aralığı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Dizel Motor Yağı Değişim Aralığı

İleti hakanerdogan » 05 Ekm 2008, 20:44

teşekkürler, demek ki yakıt olayını milletçe sökmüşüz...  

eğer avrupa ile TR arasındaki 7500-15000 geyiği bu yakıt olayı ise fark kapanmış demektir. ama ben yine 7500 den devam. Smile

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 05 Ekm 2008, 20:51

Kendi web sitelerinde teknik bir tablo bulamadım ama BP yetkilisi gazeteye verdiği demeçte BP Ultimate Diesel yakıtın en yüksek 50 ppm kükürt içerdiğini belirtmiş. http://www.stargazete.com/ekonomi/bp-ul ... -49461.htm

Araştırıldığında daha fazla delilde bulunabilecek olan bu bilgiler ışığında yetkili servisin ülkemizde kükürt yüksek o yüzden 7.500 km de yağ değiştirmeliyiz lafı tamamen uydurmasyon. İşlerine öyle geldiği için yapılan bir uygulama.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 05 Ekm 2008, 20:53

artık doğru olmalı, bu kadar kanıt ispat olduktan sonra 7500 artık tarih oluyor ve tamamen ticari bir nitelik kazanıyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 05 Ekm 2008, 22:59

[quote="hakanerdogan"]artık doğru olmalı, bu kadar kanıt ispat olduktan sonra 7500 artık tarih oluyor ve tamamen ticari bir nitelik kazanıyor. [/QUOTE]
kardeş Sen gene de için rahat olacaksa 7500 le devam et. zaten yılda fazla km de yapmıyorsun.

forumda bir şey söylüyorsak dediğimizi isnad ettirecek sağlam bilgilerin de olması; yani 10000 km de bakıma giriyoruz ama niçinini de söylemek lazım.

kimseye de siz niçin 7500 de giriyorsunuz gibi bir tavır da koymadık (bana göre 7500-10000 paradoksu, "kirlenmemiş bir eli bir daha yıkamanın zararı olmaz elbette sadece fazladan sabun tüketiriz ve elimizin temiz olduğu duygusunu daha kesin yaşarız"durmuna benziyor.)

bu konu bizim gibi bakım aralığını 10000 km düşünenlerin içinin rahatlaması için gerekliydi.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fabialife » 05 Ekm 2008, 23:51

[quote="hakanerdogan"]artık doğru olmalı, bu kadar kanıt ispat olduktan sonra 7500 artık tarih oluyor ve tamamen ticari bir nitelik kazanıyor. [/QUOTE]

yıllardır söylüyoruz arkadaşlar distribütör ve servis kazığı diye. adamlar yıllar önce mazota bahane buluyorlardı mazot kalitesi avrupa standartlarına geldi bütün markalar servis şartlarını gözden geçirip düzenledi onlar hala aynı yerde otluyorlar. diğer dizeller aynı mazotu kullanmıyormu. hem yüz küsür milyon para verip kapı kapı arayıp 505 onay kodlu yağ arayıp bulacaksın hemde 7.500 km de yağ değiştirmeye zorlanacaksın. diğer dizeller 40 milyonluk 10-40 yağ koyup 15.000 km.de değiştiriyorsa, eğer tdi motorlar crdi motorlara göre yağı daha fazla eskitiyorsa 10-40 yağın neredeyse 3 katı fiata olan 505 onay kodlu yağ bunu telafi etmesi lazım. yani bana göre skodanın 7.500 ile wolkswagenin 10.000 kmde yağ değiştirmeye zorlaması servis kazığıdır. madem 7.500 ve 10.000 km de yağ değişecek neden normal bir yağ koyulmasını tavsiye etmiyorlarda birde onay kodlu yağ istiyorlar. zaten wolkswagen grubunun hala ne kadar sağlam olursa olsun modası geçmiş tdi motorlar ile 1.6  8 valf 102 hp motorları satması da bana göre yine kazıktır.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti puZZle » 06 Ekm 2008, 00:11

Ağlamayan çocuğa meme vermezler, buradan nemalanan insanlarda hiçbir zaman durup dururken hadi bakım aralığını 7.500 den 10.000 e çıkaralım demezler.

yüce oto üzerinde, konu içerisinde verilen linklerdeki bilgilerde kullanılarak gerek gönderilecek maillerle gerekse telefon aracılığı ile baskı oluşturulmalıdır. eğer bir arkadaş öncülük eder ve irtibat kurulacak mail adresleri ve telefon numaraları verilirse toplu hareket ederek bu haksızlığa dur diyebiliriz. ( emir bey forum yöneticisi olarak bu görev size düşer, linkleri araştıran ve konu hakkında bilgi açısından en donanımlı olanlardan birisi sizsiniz...)

forumda konuşulanlar burada kalmamalı, gerekli mesajlar gereken yerlere iletilmelidir....
puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 06 Ekm 2008, 04:43

[quote="puZZle"]yüce oto üzerinde, konu içerisinde verilen linklerdeki bilgilerde kullanılarak gerek gönderilecek maillerle gerekse telefon aracılığı ile baskı oluşturulmalıdır. eğer bir arkadaş öncülük eder ve irtibat kurulacak mail adresleri ve telefon numaraları verilirse toplu hareket ederek bu haksızlığa dur diyebiliriz. ( emir bey forum yöneticisi olarak bu görev size düşer, linkleri araştıran ve konu hakkında bilgi açısından en donanımlı olanlardan birisi sizsiniz...)

forumda konuşulanlar burada kalmamalı, gerekli mesajlar gereken yerlere iletilmelidir....
[/QUOTE]

Yüce Auto ile bu mevzu istediğiniz delili bulun hiçbir noktaya gelmez onlar ne derse o olur. Biz toplam müşteri potansiyeli içerisinde gözardı edilebilecek üzerlerinde baskı oluşturmayan küçük bir grubuz. O yüzden dereyi geçene kadar dediklerini yapın sonra kendi doğrularımızı özgürce uygulayabiliriz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti lazianke » 06 Ekm 2008, 11:21

[quote="?"][quote="puZZle"]yüce oto üzerinde, konu içerisinde verilen linklerdeki bilgilerde kullanılarak gerek gönderilecek maillerle gerekse telefon aracılığı ile baskı oluşturulmalıdır. eğer bir arkadaş öncülük eder ve irtibat kurulacak mail adresleri ve telefon numaraları verilirse toplu hareket ederek bu haksızlığa dur diyebiliriz. ( emir bey forum yöneticisi olarak bu görev size düşer, linkleri araştıran ve konu hakkında bilgi açısından en donanımlı olanlardan birisi sizsiniz...)

[/QUOTE]

Yüce Auto ile bu mevzu istediğiniz delili bulun hiçbir noktaya gelmez onlar ne derse o olur. Biz toplam müşteri potansiyeli içerisinde gözardı edilebilecek üzerlerinde baskı oluşturmayan küçük bir grubuz. O yüzden dereyi geçene kadar dediklerini yapın sonra kendi doğrularımızı özgürce uygulayabiliriz.
[/QUOTE]
senede en fazla 1000 oto satma stratejisi içindeki bir firmaya baskı oluşturabileceğimizi sanmıyorum. ama belki www.sikayetvar.com gibi sitelere sürekli aynı şikayeti yazarsak geri dönüş alabiliriz.  en bir kere servisteki muameleyi şikayet etmiştim de bir kaç gün sonra servisten aradılardı...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 06 Ekm 2008, 11:31

ARKADAŞLAR BEN www.sikayetvar.com a şikayetimi yazdım sıra sizde...
isteyen aşağıdan alsın...

skoda marka tdi arabalarda bakım aralığı ithalatçı firma tarafından 7500 km olarak belirlenmiştir. aracın kullanma kılavuzunda yüksek oranda kükürt içeren ülkeler için bakım aralığının 7500 km olduğu belirtilmektedir. yakıt kalitesinin yeterli olduğu ülkelerde ise 15000 km dir. ülkemizde de yüce auto tarafından yakıt kalitesinin yetersizliği ileri sürülerek bakım aralığı 7500 km olarak uygulanmaktadır. oysa ki tüpraşın resmi sitesinde (http://www.tupras.com.tr/detailpage.tr. ... PageID=145 )

yukarıda tüpraşa ait olan linkte ülkemizdeki eurodizel içindeki kükürt oranı açıkça belirtilmiştir ve AB standartlarını karşılamaktadır. yani firmanın bakım aralığını azaltmak için ileri sürdüğü gerekçe bilimsel değildir. garanti sürecindeki araç sahipleri gereksiz yere 7500 km de bir bakıma girerek ekonomik zarara uğramaktadırlar.

bakım aralığı konusunun ithalatçı firma tarafından yeniden gözden geçirilerek skoda kullanıcılarına duyurmasını talep ediyorum...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti puZZle » 06 Ekm 2008, 12:40

[quote="lazianke"]ARKADAŞLAR BEN www.sikayetvar.com a şikayetimi yazdım sıra sizde...

skoda marka tdi arabalarda bakım aralığı ithalatçı firma tarafından 7500 km olarak belirlenmiştir. aracın kullanma kılavuzunda yüksek oranda kükürt içeren ülkeler için bakım aralığının 7500 km olduğu belirtilmektedir. yakıt kalitesinin yeterli olduğu ülkelerde ise 15000 km dir. ülkemizde de yüce auto tarafından yakıt kalitesinin yetersizliği ileri sürülerek bakım aralığı 7500 km olarak uygulanmaktadır. oysa ki tüpraşın resmi sitesinde (http://www.tupras.com.tr/detailpage.tr. ... PageID=145 )

yukarıda tüpraşa ait olan linkte ülkemizdeki eurodizel içindeki kükürt oranı açıkça belirtilmiştir ve AB standartlarını karşılamaktadır. yani firmanın bakım aralığını azaltmak için ileri sürdüğü gerekçe bilimsel değildir. garanti sürecindeki araç sahipleri gereksiz yere 7500 km de bir bakıma girerek ekonomik zarara uğramaktadırlar.

bakım aralığı konusunun ithalatçı firma tarafından yeniden gözden geçirilerek skoda kullanıcılarına duyurmasını talep ediyorum...
[/QUOTE]

Tek kelime ile işte olay budur, ciddiyetle, akıcı bir dille, okuyanı fazla detaya boğmadan sorun son derece güzel anlatılmış. Tebrikler... 

ClapClapClapClap

Skoda Bilgi Hattı 0 212 335 04 66    

Arkadaşın başlattığı yoldan devam edelim, yukarıdaki telefon numarası ve mail adresini de kullanalım.
puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Ekm 2008, 18:01

hadi bakalım inşaallah bir sonuç çıkar. ama ben yine... Embarrassed
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 06 Ekm 2008, 20:52

[quote="hakanerdogan"]hadi bakalım inşaallah bir sonuç çıkar. ama ben yine... Embarrassed [/QUOTE]
sen de mi yolladın?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umt_d » 06 Ekm 2008, 22:28

ama ben yine 7500de götüreceğim demek istemiş olması lazım galiba Big%20smile
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Ekm 2008, 00:15

[quote="umt_d"]ama ben yine 7500de götüreceğim demek istemiş olması lazım galiba Big%20smile
[/QUOTE]

+1
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 09 Ekm 2008, 13:48

bakım aralığı dışında, yağ onay kodu ile ilgili tartışmalar bitmek bilmeyecek.

benim dün 90 bin bakımı yaptırdığım özel servis (akademi oto) tdi için 10/40 ya da onaylı 5/40 kullanıyor. müşterinin tercihine bağlı. bana belirttikleri şey şu. trabzon havaalanındaki ticari taksi skodaların bakımını önceden y.serviste çalışırken ve  şimdi kendi servislerinde  10/40 la yapmışlar. (trabzon y.servisi tdi için superb tdi dahil shellin dizel plus 10/40 ını kullanıyor.) bu araçlardan biri 440000 km de imiş biri de 250000 de ama hiçbiri şu ana kadar motor ya da turbo arızası yapmamış,(yapsa ne olacak bir aracın ekonomik ömrü ne ki, hangi memur 500 bine kadar arabasını kullanır)

buyrun buradan yakalım...

biz bilim-milim, onay kodu, üretici iyi bilir diyelim, alın işte yaşanılmış tecrübe ki bunlardan 250 bin yapan tdi oktavia taksiciyle ben de tanışmıştım...

insan neye inanacağını ne yapacağını şaşırıyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti puZZle » 09 Ekm 2008, 22:54

[quote="lazianke"]ARKADAŞLAR BEN www.sikayetvar.com a şikayetimi yazdım sıra sizde...

[/QUOTE]

Arkadaşlar ben de bilgi@skoda.com.tr adresine aşağıdaki şekilde bir mail gönderdim, eğer bana bir geri dönüşü olursa sizlerle burada paylaşırım, eğer geri dönüşü olmaz ise bende arkadaşım gibi "şikayetvar.com" a burada yazdıklarımın aynısını yazacağım...  

"Skoda marka otomobillerin volkswagen grubuna ait olduğu ve bu otomobillerde volkswagen marka motorların kullanıldığı söyleniyor. Ancak aynı motora sahip olduğu belirtilen iki araçtan volkswagen polo dizel araçlar için ülkemizde bakım aralığı 10.000 km olarak beyan edilmişken, skoda fabia dizel araçlar için bakım aralığı 7.500 km olarak beyan edilmiştir.

Bu durum iki sonuçu ortaya çıkarmaktadır:

1- Ya volkswagen gurubuna ait motor kullanıldığı iddia edilen skoda fabia araçlar için bu ifade gerçeği yansıtmamaktadır,

2- Ya da Eğer her iki araçta da aynı motor kullanılıyorsa volkswagen grubu, polo ve fabia araç sahiplerine farklı muamelede bulunmakta, adeta fabia araç sahipleri yolunacak kaz konumuna sokulmaktadırlar. 

Bir Skoda Fabia 1.4 TDI kullanıcısı olarak, konu hakkında gerekli mercilere şikayette bulunmadan önce, kendimi kandırılıyor olma fikrinden uzaklaştıracak ve beni aydınlatack bilgiler sunacağınızı umuyorum.

Teşekkürler..."

Sizlere herkesin bildiği bir hikaye ile veda etmek istiyorum bu akşam, sevgiyle kalın...

Denizyıldızı Hikayesi

Şair ve bilim adamı Lauren Iseley , bir gün sahilde yürüyüş yapıyordu. Uzakta danseder gibi hareketler yapan bir adam dikkatini çekti. Merak edip hızlı hızlı ona doğru yürüdü. Yaklaşınca bir gencin yerden bir şey alıp denize attığını , sonra birkaç adım koşup aynı hareketi sürekli tekrarladığını gördü. Biraz daha yaklaşıp genci selamladı ve aralarında şu konuşma geçti:
- Ne yapıyorsun böyle ?
- Okyanusa denizyıldızı atıyorum.
- Denizyıldızı mı ?
- Evet.... Güneş yükseldi ve sular çekiliyor. Eğer onları hemen suya atmazsam az sonra ölecekler.
- Ama görmüyor musun ki , kilometrelerce sahil var ve baştan aşağıya denizyıldızı ile dolu , ne farkedecek ?
Genç adam eğilerek yerden bir denizyıldızı daha aldı , denize fırlatırken:
- Bakın. Onun için fark etti!

puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 11 Ekm 2008, 05:12

bilgi@skoda.com.tr ye ben  de daha önce benzer mailler attım ama lütfedip cevaplamadılar bile...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 11 Ekm 2008, 16:03

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin