Genleşme kabı su damlatıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Genleşme kabı su damlatıyor

İleti ilgazbey » 01 Ekm 2008, 05:40

Merhaba arkadaşlar ayrıca iyi bayramlar tümünüze.2001 model 1.4 68 beygirlik 22000 de bir fabiam var.Aracımdan gayet memnunum,ama bulunduğum ilde bırakın skoda servisini doğru dürüst usta bile bulamıyorum. 

Bu nedenle karşılaştığım sorunları sizinle paylaşıp çözüm bulmaya karar verdim,şimdiden ilginize çook teşekkür ederim.

Bundan 3 gün önce şehir içersinde seyrederken hararet ışığı yandı hemen stop edip kaputu açtım ve bu su seviyesinin düşük olduğunu plastik bir kaba baktığımda gördüm ve su ilave ettim , soluğu (sanayide) aldım bana kapak işlevini yitirmiş dediler ve yeni kapak sorunu çözer dediler .Ama yaptığım kontrolde plastik kabın fazla suyu attığı yerden ufak ufak damlattığını fark ettim.Bu knuda yardımlarınızı bekliyorum.

ilgazbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 01 Ekm 2008, 05:45

çok mu su  doldurdunuz  acaba ?

maksimum  - minimum  çizgileri  var 
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ilgazbey » 01 Ekm 2008, 05:46

minumum seviyenen altındaydı .
ilgazbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tam3r » 01 Ekm 2008, 12:02

hararet yapınca aracı neden stop ediyorsun ki?
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serrrkan » 01 Ekm 2008, 13:29

sus seviyesinin iki çizgi arasında olmasına dikkat et, arabanıda stop etmene ne gerek warki fan zaten devreye girer.""""Eğer su sürekli azalıyorsa""" motor su kaynatıyordur.allah korusun contalar, sonrada motor yanar.ustaya götür.geçmiş olsun umarım halledersin
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 01 Ekm 2008, 15:41

benim de bildigim kadarı ile arac hareret yapmıssa durdurup raölantide calısırken yavas yavas su ilave etmek gerekir (su deposuna tabikii sakın radyatör kapagını acıyım deme) eger su deposunda yada radyatörün borularında delik yoksa hararet kendiliginden düzene girer 5-10 dk içerisnde,, ama sen su damlıyor diyosun suyun nerden damladıgına iyice bi bak emin ol ondan sonra düsünelim caresini
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 01 Ekm 2008, 18:05

[quote="tam3r"]hararet yapınca aracı neden stop ediyorsun ki? [/QUOTE]

Harareti  neden  yaptığını  bilmediğinizden dolayı  yapılacak  en  doğru hareket  aracı  stop  etmektir..

Üyemiz  kendi  yazısıyla  cahilim  bilmiyorum diyor..

şimdi  hararetin  sebebi  devirdaim  vb.  arızalar  ise  aracı  stop  etmediğiniz  her  an   harareti  dahada  yükselir ..   o  yüzden   arızayı  tam  bilmediğiniz  her  hararet  durumunda  aracı  stop  etmek  en  akıl  karı  davranıştır..

[quote="demirhan"]benim de bildigim kadarı ile arac hareret yapmıssa durdurup raölantide calısırken yavas yavas su ilave etmek gerekir (su deposuna tabikii sakın radyatör kapagını acıyım deme) eger su deposunda yada radyatörün borularında delik yoksa hararet kendiliginden düzene girer 5-10 dk içerisnde,, ama sen su damlıyor diyosun suyun nerden damladıgına iyice bi bak emin ol ondan sonra düsünelim caresini [/QUOTE]

radyatör   kapağı  yoktur  modern  araçlarda    genleşme kabı  bulunur .

benim  kanaatim   suyu  olması  gereken  seviyeye  kadar  ekleyip   zaman  zaman   kontrol  etmek..

her hangi  bir  azaltma  yoksa   damlatması  sorun  değil..  sanırım genleşme  kabının  ağzında  hafif  bir düzensizlik olmuş.. bundan dolayı kapak  tam  oturmuyor  damlatıyor olabilir, zamanla  ne  olduğu  belli  olur.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti yonetici » 01 Ekm 2008, 22:13

Genleşme kabı bazen çatlayabiliyor felicada başıma gelmişti belki böyle bir nedenden ötürü damlatıyordur. eğer genleşme kabı değişince sorun düzelecek gibiyse http://www.skodam.com/member_profile.asp?PF=2099 adresinden parsan oto ile bir irtibat kurun parçayı bulurlar.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ilgazbey » 02 Ekm 2008, 16:58

Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim aranızda bu genleşme su kabı kapağında problemi olan varmı? varsada bu problem illada kapak değişmesimi gerekiyor ne melem bi kapaktır bu ve nasıl çalışır bunu öğrenebilirmiyim.
ilgazbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilgazbey » 02 Ekm 2008, 17:03

Demirhan araca su ilave ettikten sonra sanayiye gittim kapağın arızalı olduğunu söylediler .Şimdi gözüm genleşme su kabında 1 km gisem bile hemen kontrol ediyorum.Bu kabın tahliye yerinden damlatıyor ama şimdi pek problem edilecek seviyeye ulaştığını görmedim.Bu kaba mecburiyetten su kattığım için g12 dedikleri antifriz tamamlattıracam ama kapağı bekliyorum.
ilgazbey
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir