motor çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor çalışmıyor

İleti arinalw » 02 Ekm 2008, 09:22

herkese iyi bayramlar,dün sabah fabişi çalıştırdım abimlere gittim,bayramlaşması sonrası geldim,kontağı çeviriyorum,marş dönüyor ancak motor çalışmıyor.yarım saat bekledim,yine marş dönüyor araç çalışmıyor.akü bitmiş olsa sabah nasıl çalıştı? araçta havada soğuk o zaman çalışmaması lazımdı.kontağı kapattım 15 dakka sonra geldim şimdi çalışmıyor.öyle vurdurarak ta çalıştırmak istemiyorum.zaten bayram çalıştırsam nereye götürecem,kaskoyu mu arasam.muhakkak fikri olan vardır.tekrar iyi bayramlar

fabia 2004 101hp lpg'li

arinalw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kobalt » 02 Ekm 2008, 11:34

Bu gibi durumlarda çok basit arızalar oluşur ve en akla gelmeyen yerden çıkar arıza sebebi.Kesinlikle vurdurmayın,araca zarar verirsiniz.Çıkan bir soket falan varmı iyice kontrol edin,bujilerde sorun olabilir,yakıt pompası veya filtre tıkalı olabilir,ECU arızası olabilir,velhasıl bir sürü sebep var.Siz yinede başka bir akü ile deneyin veya bir arkadaşınızın aracından takviye alıp öyle deneyin.Geçmiş olsun.
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti arinalw » 02 Ekm 2008, 12:18

yardımınız için teşekkür ederim.şimdi aklıma birde lpg ile denemek geldi eğe benzinle ilgili bir problem varsa gaz la çalışması lazım.neyse deneyip görelim
arinalw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melodizm » 02 Ekm 2008, 13:41

distrabütör kapağını çıkar iki kopçası var içinde nem varsa araba çalışmayabilir buji kablolarınıda çıkar onlarıda bi saç kurutma makinesiyle kiyice kurut ..yine çalışmıyorsa kapağı değiştir masrafı en fazla 50ytl..saygılar hayırlı bayramlar dostum ...
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 02 Ekm 2008, 15:58

[quote="melodizm"]distrabütör kapağını çıkar iki kopçası var içinde nem varsa araba çalışmayabilir buji kablolarınıda çıkar onlarıda bi saç kurutma makinesiyle kiyice kurut ..yine çalışmıyorsa kapağı değiştir masrafı en fazla 50ytl..saygılar hayırlı bayramlar dostum ...
[/QUOTE]

Fabiada elektronik distribütör olduğu için bunları yapmak mümkün değil.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti derude » 02 Ekm 2008, 20:51

[quote="?"][quote="melodizm"]distrabütör kapağını çıkar iki kopçası var içinde nem varsa araba çalışmayabilir buji kablolarınıda çıkar onlarıda bi saç kurutma makinesiyle kiyice kurut ..yine çalışmıyorsa kapağı değiştir masrafı en fazla 50ytl..saygılar hayırlı bayramlar dostum ...
[/QUOTE]

Fabiada elektronik distribütör olduğu için bunları yapmak mümkün değil.
[/QUOTE]

+1,

Distribütör, distribütör kapağı, tevzi makarası, meksefe, platin, buji kablosu vs... yoktur. Dolaysıyla avans ayarı falan da yapılamaz.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti arinalw » 02 Ekm 2008, 21:27

arkadaşlar,problem yakıt pompasıymış.lpg li araçlarda araç pompası motora yakıt gönderiyormuş,fakat araç lpg ile çalıtığından yakıt tekrar pompaya dönüyor ve baskı yapıyormuş.bu yüzden lpg li araçlarda çok sık görülen bir durummuş.zaten serviste durumu anlattığımda arızayı hemen buldular.ayrıca durumun tekrar etmemesi için,araç gaz da iken benzin pompasını devreden çıkaran bir susturucu taktılar.ben madem böyle bir durum var neden montaj sırasında bunu takmıyorsunuz dedim.bu susturucunu sadece kendilerinde olduğunu ve kendi montaj yaptıkları oto sahiplerini bilgilendirdiklerini söylediler.bursa da tomurcuk oto.lpg li araç sahiplerine duyrulur
arinalw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti arinalw » 02 Ekm 2008, 21:31

ayrıca destek mesajı atan tüm dostlara teşekkürler
arinalw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 03 Ekm 2008, 14:08

zaten takılmazsa arıza ışığınıda yaktırabilir sanırım.geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
octaviaman