yakıt deposunun kapağı bozuldu?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yakıt deposunun kapağı bozuldu?

İleti lazianke » 05 Ekm 2008, 09:39

mustisahin'in tedavi yöntemine bakmadım daha, akşam msn den ustama sordum, anahtar, şifresini karşılamıyor, dişleri oynamış olabilir dedi. söker bakar hallederiz diyor. yahu iyi ki bir trigere gidecektik ne kadar yandan arıza çıktı yahu!!!

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti serdar5306 » 07 Ekm 2008, 22:33

benim kapakta 1 yıldır bozuk kitlenmiyor çok uğraştım düzelmiyor servise sordum yenisini takalım dediler öylece duruyor
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti yonetici » 07 Ekm 2008, 22:46

Konuyla pek ilgisi yok ama depo kapağı falan derken aklıma geldi. Fransız arabalarında depo kapağını anahtarla açmak ve kornayı sinyal kolu üzerine koymak gibi bir adet var. Sırf bu yüzden zamanında citroen xsara almaktan vazgeçmiştim. Hadi depo kapağı bir yere kadar ama direksiyondan çalınamayan bir korna bence felaket. Mesela Seat, Cordoba'da işi daha basit çözmüş benzin kapağında anahtar falan yok dış kapakta aracın merkezi kilitine bağlanmış merkezi kilit açıksa depo kapağıda açılıyor kapalıysa depo kapağıda kilitleniyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti mustisahin » 08 Ekm 2008, 23:49

Serdar kardes resmini koydugum bagaj telının bagandıgı yerı kontrol ettın mı?
cok basıt bısey.
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 09 Ekm 2008, 01:32

[quote="mustisahin"]Serdar kardes resmini koydugum bagaj telının bagandıgı yerı kontrol ettın mı?
cok basıt bısey.
[/QUOTE]
galiba önceden tarafımdan küçük bir yanlış anlama olmuş. depo kapağı derken anahtarla kilitlenen kapağı kastetmiştim. dıştaki kaporta kısmını değil.

ben bugün baktırdım. kapağın içindeki tırnak kırılmış. değişmeden olması mümkün değilmiş. akademi oto depo kapağını benim anahtarıma uygun bir halde genel merkezden isteyeceklermiş...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ufuk » 09 Ekm 2008, 13:44

peki kaça mal olacak bana 100 ytl bulur dedilerde serviste
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti B@R@KÜD@ » 09 Ekm 2008, 16:16

BENİM ARABA FABİA 2. EL ALDIM ARACIN NOTER SATIŞINI ALDIKTAN SONRA PETROLE GİRDİM BENZİN ALMAK İÇİN ANAHTARI  VERDİM  POMPACIYA ABİ DEPO KAPAĞIN AÇIKMIŞ ZATEN DEDİ BENZİNİ ALDIKTAN SONRA KİLİTLEMEYE ÇALIŞTIK OLMADI.SERVİSE SORDUM ŞİFRE DEĞİŞECEK DEDİLER BENDE ADANADA ÇOK İYİ BİLDİĞİM BİR KİLİTÇİ VAR İŞİN ERBABI ORAYA GÖTÜRDÜM DEPO KAPAĞINI SÖKTÜ DAĞITTI İÇİNDE BİR U ŞEKLİNDE BİR TEL VAR O KIRILMIŞ ORAYA ADAM BİŞEYLER YAPTI O TELİN AYNISINDAN ELİYLE BİR TEL KESİP ISITIP YERİNE TAKTI ŞİMDİ CANAVAR GİBİ KİLİTLENİYOR.LAZİANKE KARDEŞİM SENDE İYİ BİR KİLİTÇİ BULURSAN PROBLEMİ HALLEDERLER BASİT BİR İŞ AMA TECRÜBE GEREKİR... 
Kullanıcı avatarı
B@R@KÜD@
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: T.AŞIK
Nereden: Adana
Arabanız: fabia 1.4 101hp special

İleti lazianke » 09 Ekm 2008, 17:58

[quote="B@R@KÜD@"]BENİM ARABA FABİA 2. EL ALDIM ARACIN NOTER SATIŞINI ALDIKTAN SONRA PETROLE GİRDİM BENZİN ALMAK İÇİN ANAHTARI  VERDİM  POMPACIYA ABİ DEPO KAPAĞIN AÇIKMIŞ ZATEN DEDİ BENZİNİ ALDIKTAN SONRA KİLİTLEMEYE ÇALIŞTIK OLMADI.SERVİSE SORDUM ŞİFRE DEĞİŞECEK DEDİLER BENDE ADANADA ÇOK İYİ BİLDİĞİM BİR KİLİTÇİ VAR İŞİN ERBABI ORAYA GÖTÜRDÜM DEPO KAPAĞINI SÖKTÜ DAĞITTI İÇİNDE BİR U ŞEKLİNDE BİR TEL VAR O KIRILMIŞ ORAYA ADAM BİŞEYLER YAPTI O TELİN AYNISINDAN ELİYLE BİR TEL KESİP ISITIP YERİNE TAKTI ŞİMDİ CANAVAR GİBİ KİLİTLENİYOR.LAZİANKE KARDEŞİM SENDE İYİ BİR KİLİTÇİ BULURSAN PROBLEMİ HALLEDERLER BASİT BİR İŞ AMA TECRÜBE GEREKİR... [/QUOTE]
eyvallah...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 11 Kas 2008, 01:21

bugün bir anahtarcı kapağı çözdü. içinde kilitlenmeyi sağlayan küçücük beyaz renkli bir plastik parçası var, onun kenarından tırnak kadar bir parça kırılmış. tamiri mümkün değil. ancak çıkma bulursan getir, ondan söküp takarım dedi. servise tlf la sordum, 65 ytl kapak ve şifre ayarlama için + işçilik istediler. 80-85 e yaparız dediler. sizce ne yapabilirim? depo kapağını sipariş ettireyim mi? çıkma depo kapağı bulmam mümkün olur mu?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 11 Kas 2008, 16:26

arkadaşlar çıkma depo kapağı (anahtarla çalışan kapaklardan) nerede bulabilirim? yardımcı olabilecek olan var mı?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 13 Kas 2008, 18:10

ümraniyede oto 2000 var. vw gurubunun çıkmasında Türkiye lideri imişler. aradım. 20 ytl ye depo kapağı buldum. ister yeni gelene anahtarı ayarlattırıp, ister ondan parça söküp eskisine aktartarak sorunu çözebilirim.
ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler!!!
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 20 Kas 2008, 00:52

arkadaşlar forumda şikayet edilen hususlardan biri sorunun gündeme getirilip çözümün getirilmemesi idi. depo kapağını istanbulda vw çıkmacısı olan oto 200 den 20 ytl + 6 ytl kargo ücretiyle aldım. bugün y.servisteki kaporta ustası önder usta sağolsun az bir sürede yenisinden söktüğü parçayı eskisine aktardı ve sorun düzeldi.
yeni kapağa şifre uyarlama da oluyormuş faakt, bizim metotla daha kısa zamanda halledileceğinden uğraşmadık.
servis fatura girişi yapmasına rağmen ücret talep etmedi...
trabzon yetkili servisi el değiştirdikten sonra çok şey değişmiş oralarda...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir