üst kapak contası!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

üst kapak contası!

İleti cetrefilli » 06 Ekm 2008, 14:22

selam arkadaşlar öncelikle herkesin geçmiş bayramını mübarek eder saygılar sunarım... benim 2004 model 101 bg fabiam var aracım yag eksiltiyor 1000 km de 0,3 lt kadar bu konu daha önce açılmıştı cokta tatmin edici cevaplar alamamıştık benim asıl sorum şu dün farkettim (daha öce yoktu sanırım) silindir üst kapak contasında cok hafif yag sızıntısı var.... bu contadaki sızıntı hararet v.b. birsey yaptırmadım neden olabilir, bu şekilde kullanmanın herhangi bir zararı olur mu birde yaptırmak istesem yaklasık maliyeti ne olur... zahmet edip cevaplayan herkese simdiden tesekkür ediyorum

cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 06 Ekm 2008, 14:27

O contanın kesinlikle tamir edilmesi kapakta yada blokta hasar varsa taşlanması gerekir. Aksi taktirde soğutma suyunun silinidire sızması ve buna bağlı olumsuzluklar meydana gelebilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti irem » 06 Ekm 2008, 14:59

net anlamadım külbütör kapak contasımı yoksa silindirmi anlamış degilim en üsteki conta külbütör contası
irem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 06 Ekm 2008, 15:10

kusra bakmayın karıştırmış olabilirim öyle cok fazla teknik bilgim yoktur en üstte olan benim kastettiğim bu durumda sanırım silindir üst kapak contası daha mı altta oluyor sonuçta külbütör contasıysa aynı sorularım onun içinde geçerli
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti irem » 06 Ekm 2008, 15:17

külbütör contası bozulmaya meyillidir zaten  gevşemiş olabilir yada özelliğini kaybetmiştir yüksek torklu bir conta olmadıgından çabuk bozulur. şöyle izah edeyım kaçak bujilerin üstündeyse, supap(külbütor) contası, altındaysa silindir kapak contası.külbütor contasını sanyıde hersey dahıl baska problem yoksa 20tl değiştirirsin
irem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 06 Ekm 2008, 15:30

simdi bizim araçlardaki motor muhafazasını cıkarınca altta kalan bölümdeki ilk conta sanırım o halde külbütör oluyor peki bu nedenle yağ eksiltmesi normalmi ve bu sekilde kullanmak araca zarar verir mi... ilginiz için tesekkür ederim
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti irem » 06 Ekm 2008, 15:42

kaçagın boyutuna baglı eksiltme olabilir.  kendi arabamı bir yıl sonra yapmıştım. dert etmeyin yagı kontrol altında tutun aracı yagsız bırakmayın yeter.yanlız baska kaçak olup olmadığını kotrol edin.baska sıkıntılarınız olursa çekınmeyın özel mesajla ulaşabilirsiniz. anladıgım kadarıyla yardımcı olurum  
irem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 06 Ekm 2008, 15:49

ilginize cok tesekkür ederim en kısa zamanda motor muhafazayı söküp yagı temizleyip tekrar yaglandigında nerelerden yag attına bakıp fotolarını cekip sizin ve sitedeki arkadaşların değerli bilgilerine basvuracağım saygılarımla
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir