lamda sensörü hakkanda, çok acil yardım.....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lamda sensörü hakkanda, çok acil yardım.....

İleti haktan32 » 07 Ekm 2008, 01:39

Arkadaşlar, aracım 2004 fabia 1.2 lamda sensöründe sorun vardı; http://www.otostart.com/index.php?optio ... ltre=06.07 şekilde görülen sensörü heralde uyar diye satın aldım ve bu gün elime geçti. Ançak tamirci arkadaş araçtaki sensör ile şekilde görülen sensörün aynı olmadığını satın aldığım sensörün 4 girişi olduğunu, fabia da ise 5 girişli olduğunu ayrıca sensörün müşür kısmının daha kısa olduğu vb. söyledi.. Mecbur geri göndereceğim.. Ancak tamirciyede tam güvenemedim, sonuçta site de  aracın motor no suna göre parca gönderiyorlar... Acaba bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı.... ??  Çok hora geçecek valla..

haktan32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti celiker » 07 Ekm 2008, 10:21

belki site yanlışlıkla farklı göndermiş olabilirmi acaba?
istedigin ile gelen aynı mı?
celiker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 07 Ekm 2008, 10:43

Kendi aracınızdan sökülenin parça numarasına bakın ona göre siteden sipariş verin. Ayrıca sizin aldığınız lambda sensörü universal yani soket girişlerinde farklılık olması çok normal kabloları kendi soketinize bağlamanız gerekiyor öyle al kullan birşey değil modifikasyon gerekli.

Konuyla ilgili olarak buraya bakabilirsiniz

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti BlueVRS » 07 Ekm 2008, 13:02

Sensörler 5 ve 4 fişli olarak farklılık gösterir doğrudur,5 fişli alman gerek..Ayrıca diş kısmı kalın ve ince olanı da var..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 07 Ekm 2008, 19:33

internetten bu tip şeyler almamak lazım, eğer yedek parça satan biyerden ruhsatınızla birlikte giderseniz onlar size parça kodunu verirler, bütün sensörler aynı değil bütün motor modellerinin sensörleri farklı.
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir