FABIA HB 101-Kalorifer Isıtmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABIA HB 101-Kalorifer Isıtmıyor

İleti mekarakas » 10 Ekm 2008, 12:45

Merhabalar,

Aracım 2004 model Fabia HB 101Hp.

Bir süredir arac üflediği havayı ısıtmıyor.

Sorun sizce neden kaynaklanabilir? Bu araclarda kronik bir sorun var mı bu şekilde?

Tesekkürler simdiden.

mekarakas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 10 Ekm 2008, 13:09

1- Kalorifer peteği tıkalı olabilir.
2- Kaloriferi sıcak konumuna almanıza rağmen kalorifer musluğuna kumanda edemiyor olabilir.

3- Motor yeterince ısınmıyordur. Göstergede hararet ne seviyede duruyor epeyce bir yol aldıktan sonra?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mekarakas » 10 Ekm 2008, 13:27

Hararet seviyesi normal onda bir sıkıntı yok.
Bana da götürdüğüm usta kalorifer musluğuna baktığını fakat orada bir sorun olmadığını söyledi. Kalorifer peteğinin tıkalı olduğunu söyledi.

Fakat başka sebebi olabilir mi diye merak ediyorum, herhangi bir sensör arızası gibi?
mekarakas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullah » 10 Ekm 2008, 22:21

benin fabiada 4 km felan gidince ancak ısınıyor kalorifer  . bu normalmi acaba yoksa termostat felanmı degişmesi lazım araç ısındıktan sonra kalorifer çok iyi ısıtıyor ama araç çok geç ısınıyor
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti mekarakas » 11 Ekm 2008, 19:00

arkadaşlar ön konsol söküldü, kalorifer peteği sağlam çıktı.
sıcak hava soğuk hava girşini ayalayan musluk mudur nedir o parçalanmış ve o parçayı sağlamıyorlarmış. O sebeple sadece sıcak hava ufleyeeck, yazın da soğuk havaya dondurtucem gidip.

Çakma bir çözüm oldu ama yapacak birşey yok.

Umarım sizin başınıza gelmez.
mekarakas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti arinalw » 15 Ekm 2008, 00:08

nasıl bir parça sağlanamıyormuş anlamadım.ya daha önemli bir parça olsa(ki bence bahsedilen parça da önemli)ne olacaktı.aracı çöpemi atacaktık.accayip
arinalw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muharremkarin » 15 Ekm 2008, 01:16

[quote="mekarakas"]arkadaşlar ön konsol söküldü, kalorifer peteği sağlam çıktı.
sıcak hava soğuk hava girşini ayalayan musluk mudur nedir o parçalanmış ve o parçayı sağlamıyorlarmış. O sebeple sadece sıcak hava ufleyeeck, yazın da soğuk havaya dondurtucem gidip.

Çakma bir çözüm oldu ama yapacak birşey yok.

Umarım sizin başınıza gelmez.
[/QUOTE]
ithalatçı firmanın  sattığı malının kanunlara göre 10 yıl boyunca yedek parçasını  bulundurma  zorunluluğu var. Siz yetkili servisle  bir daha görüşün. O parçayı temin edememek  gibi bir lüksleri yok. Hakkınızı arayın.
muharremkarin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mekarakas » 08 Eyl 2010, 02:20

2 yıl bounca bu sorunu yazın sadece soguk kısın sadece sıcak olacak şekilde manuel cevrim yaptırarak bu sorunu goturdum.

Bu hafta sonunda yeni musluk sıstemını takdırdım serviste.

350 malzeme ve 175 işçilik aldılar.

sizce nasıl fiyat cok degil mi?
mekarakas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tuncay_fabia » 06 Arl 2012, 21:02

merhaba arkadaşlar;2004 fabia aracımda ısıtma sorunu vardı çakal bir oto elektrikçiye gittim torpido komple sökülüp petek değişcek dedi ee kaç para cezamız dedim 250tl dedi 1 günlük işi varmış,bastım çıktım oradan aracın yağını değiştirmek için arkadaşımın yanına gittim dedim bilader bu kalorifer ısıtmıyo napcaz bunu:D yağını filtresini değiştirdikten sonra git bana porçöz al gel bitane dedi 2tl'ye porçöz aldım ordan burdan hortum taktı önce suyu bastı havayla takviye basınç yaptı sonra porçözü döktü hortumun içinden 5dk bekledi öyle porçöz sonra yine suyu bastı havayı bastı şimdi sıcaktan içeride duramıyorum:D :D :D bana maliyeti 2tl porçöz 10tl arakadaşın eline sıkıştırma toplam 12tl:D 250tl nerdeee 12tl nerdeee:D millet soyguncu olmuş arkadaşlarım...
tuncay_fabia
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tuncay parlakoğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: skoda fabia

İleti scania_seat_skoda » 06 Arl 2012, 22:45

bazı radyatör tamircilerinde ve bazı servislerde tıkanmış kalorifer peteğini açmak için üretilen makinalar var,kalorifer hortumları bu makineye bağlanarak içindeki özel sıvı ile basınçlı bir şekilde devirdaim yaptırıp acıyor petekleri.fakat peteğinizde çürme pas varsa işlem sırasında koyverebiliyor.yaşı ilerlemiş araclara bu temizleme yöntemi ağır geliyor.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir