kaputdaki taş izleri:(((

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kaputdaki taş izleri:(((

İleti enigmaxxx » 12 Ekm 2008, 18:59

arkadaşlar benim fabişin önündeki taş izlerini nasıl yok ederimm...rötuş yapılsa çok belli olur mu?? oldukça derin izler...:((( bu arada koyu yeşil arabam...

enigmaxxx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muzaffer » 12 Ekm 2008, 19:12

Aynı sorun benim araçtada var.Benimkisi mucur taş izleri ve ön tarafta nokta şeklinde onlarca var.Benimki öyle rütuşla hallolacağa benzemiyor ama cevapları bende merak ediyorum...

muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 12 Ekm 2008, 19:28

rotüşla halledilebilecek olan da vardır olmayan da vardır...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti crash » 12 Ekm 2008, 20:33

benim aracımdada vardı kaputta onlarcası hemde.Ben hiçbişey yapmadım daha doğrusu yapamadım diyelim.Bende rötuş düşündüm sizin gibi ama daha berbat olacağından korktum.Bana kalırsa öyle dursun.Bu arada o mıcırlı yolda o kadar hızlı gidip milyarlarca para verdiğimiz arabalarımıza zarar veren sürücüleri kınıyor ve Allah' a havale ediyorum...
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti enigmaxxx » 12 Ekm 2008, 20:37

dostum ankaradansın anladığım kadarıyla???? aracı ne ve hangi srvisi kullanıyosun?? bilgi verirsen sevinirim..tskler...

enigmaxxx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 12 Ekm 2008, 20:50

Evet ankaradayım bende şuan pejo 207 var ama ondan önce fabia 101 vardı 2004 model.Fabiamda vardı bu taş izleri zaten.Aracımı 0 olarak almıştım ve 4 yıla yakın kullandım.Bu süre zarfında servis olarak Ata skodayı tercih ettim.Aracıda ordan almıştım zaten.Ben gayet memnundum.Müşteri memnuniyeti konusundada hassaslar.Aracınızda ne sorun varsa onu söylerler fazlasını değil.Neyse o yani.Ben 4 yıla yakın bu süre zarfında aracımda bi sorun yaşamadım sadece yıllık bakımlarını yaptırdım.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 12 Ekm 2008, 21:02

[quote="muzaffer"]

Aynı sorun benim araçtada var.Benimkisi mucur taş izleri ve ön tarafta nokta şeklinde onlarca var.Benimki öyle rütuşla hallolacağa benzemiyor ama cevapları bende merak ediyorum...

[/QUOTE] ya o mıcır mucur degil mucur bizim köyün baglı oldugu ilçe adı
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti lazianke » 12 Ekm 2008, 21:10

[quote="elegance"] [quote="muzaffer"]

[/QUOTE] ya o mıcır mucur degil mucur bizim köyün baglı oldugu ilçe adı[/QUOTE]
mucurluysan başköşeye diye bir de hikayesi vardır...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti elegance » 12 Ekm 2008, 21:11

[quote="lazianke"] [quote="elegance"] [quote="muzaffer"]

[/QUOTE] ya o mıcır mucur degil mucur bizim köyün baglı oldugu ilçe adı[/QUOTE]
mucurluysan başköşeye diye bir de hikayesi vardır...
[/QUOTE]oraya hiç girme abi ya
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti enigmaxxx » 12 Ekm 2008, 21:15

ata çok pahalı geldi bana..haksızmıyım?? müşteri memnuniyeti elbette olmalı ama para bizi sarsınca bi yerden memnun olup bi yerden üzülüyoruz..:))
enigmaxxx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 12 Ekm 2008, 21:18

Yan sanayi parçalarına göre pahalı olcağı aşikar tabiki sonuçta orjinal parça ve işçilik sunuyorlar.Fakat diğer yetkili servislerle aynı fiyattır.Ben yetkili servisler pahalıda olsa aracımı oraya götürürüm en azından içim rahat eder..
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti enigmaxxx » 12 Ekm 2008, 21:23

saol dostummm.....peki 207 mi fabia mı ????
enigmaxxx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 12 Ekm 2008, 21:35

207 ile eski kasa fabia bana göre karşılaştırılmamalı.Çünkü biri yeni bir araç diğeri 2000 yılından beri yüzü eskimiş bir araç.Ama eski fabiam 207 den motor olarak iyidi ve malzeme kalitesi işçiliğide iyidi.Ama yakıt konusunda olsun gerek iç gerek dış dizayn olsun teknolojik yenilikler olsun iç mekan genişliği ve konfor olsun 207 derim.207 ile fabia II ise birbirine yakın araçlar.Malzeme kalitesi ve işçilik aynı düzeyde diyebilirim.Genişlik bakımındansa fabia II önde.Motor konusunda 1.4 benzinlileri karşılaştırırsak hemen hemen aynı güç ve torka sahipler.İç dizayn ve dış dizayn olarak fabia II diyorum yine.Çünkü değişik farklı bir yapısı var.Ama 207 de güzel araç.Sonuç olarak B segmentinde fabia II 1 numara bence 2 numaram ise 207 dir.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti miyidogan » 12 Ekm 2008, 21:47

Ben mavi fabiama rötüş yaptım. Motip rötüş boyası aldım küçük bişey, fırçası var ama renk tam tutmadı. Uzaktan hiç belli olmuyor yaklaşınca ise bariz belli ama bence beyaz beyaz taş izlerinden iyidir. Ayrıca boyatmaktansa satarken anlatması daha kolay bir durum.
miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muzaffer » 12 Ekm 2008, 23:51

MUCUR (anlamı)
    a. Erm.

1 Kömür kırıntısı.
2 Yol yapımında kullanılan taş kırıntısı.
3 Bir şeyin işe yaramayan bölümü.

MICIR (anlamı)
    a.
    Bakınızmucur
Bilgi için Bakınız : http://www.turkcesozluk.org/search.php? ... 0&author=0

Demekki sizin ilçenin adı bu kelimeden geliyormuş...Smile
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti elekci » 12 Ekm 2008, 23:53

metalik gri fabiş var bendede. aldım 100 gram boya birde fırça arabanın neresinde çukur varsa rötüşledim. ilk kez yaptıgım birşeydi ama beni psikolojik olarak oldukça rahatlattı. ama sakın derin olmayan yerlerde kullanmayın kötü sonuç veriyor. astarı gözüken yerlerde  " eskisinden daha iyi oldu" dedirtiyor... denemekte fayda var çünkü 1 veya 1.5 yıl içinde zaten rütuşlar atıyor kendiliğinden.  tazyıklı su ve sabun zamanla atıyor rutüş yapılan yerleri...
deneyin derimm ben...
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 13 Ekm 2008, 12:36

Arkadaslar,

cok cok profesyonel degilseniz, tas izleri icin rötüs olayına sakın girmeyin, Kolay is degil, tecrübe istiyor, ilk denede basarısız olma ihtimaliniz %60 bence,

Hic ellemeyin daha iyi, yada bi boyacıya yaptırın, Ben ugrastım günlerce sorun husran, ön kaputu boyatmak zorunda kalacagım malesef, rötüs, zimpara, pasta olayı tecrübe istiyor,

SAKIN BU ISE GIRMEYIN, dost tavsiyesi,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir