far camı kirlenmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

far camı kirlenmesi

İleti enigmaxxx » 12 Ekm 2008, 21:04

arkadaşlar yeni bi fabiacı olarak çok soru soruyorum farkındayım..kusura bakmayın..ilk arabam olan bu fabişe hergün daha tutkuyla bağlanıyorum..inşallah hepimiz kazasız belasız bu zevki sonuna kadar yaşarız..sorum şu:

ön far camlarının içi lekeli görünüyor...sararmış gibi ..sebebi ne olabilir çok kötü bir görüntü veriyor..ve sadece camı değiştirebiliyormuyuz ve kaça değiştiriyoruz...ankaradayım yardımlarınızı bekliyorum...

enigmaxxx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 12 Ekm 2008, 21:09

sadece cam değiştirilemiyor diye biliyorum...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Fırat Cağlar » 12 Ekm 2008, 21:14

Benimki de öyle. Bir yerde okumuştum, camı çok ince bir zımpara ile zımparalayıp boya ile boyadıktan sonra (özel bir boyası var sanırım) ilk günkü kadar parlak hale geliyor.

Aslında en garanti iş çıkmacılardan bir çift fabiş farı almak, şu siyah tabanlı olanlarından. Düşünmüyorum değil yani :)

Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti enigmaxxx » 12 Ekm 2008, 21:16

teşekkürler arkadaşlar ama ankarada bu zımpara işini yapan var mı ve sağlıklı olur mu?? değiştirirsem de ne kadar öderim ikisine ??
enigmaxxx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 12 Ekm 2008, 23:07

[quote="Fırat Cağlar"]

Benimki de öyle. Bir yerde okumuştum, camı çok ince bir zımpara ile zımparalayıp boya ile boyadıktan sonra (özel bir boyası var sanırım) ilk günkü kadar parlak hale geliyor.

Aslında en garanti iş çıkmacılardan bir çift fabiş farı almak, şu siyah tabanlı olanlarından. Düşünmüyorum değil yani :)

[/QUOTE]
ama kir içeride, içeriden nasıl zımparalanabilir ki?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Fırat Cağlar » 12 Ekm 2008, 23:32

Hmm, tam okumamışım, özür dilerim. Eğer farın camı sökülebilirse (sanırım zor bir iş değil, silikon ile yeniden yapıştırılabilir) dediğim uygulama yapılabilir. Ben dışardan oluşan çizikler için önermiştim, ama el becerisi varsa içerideki yüzeysel çizikler-sararmalar için de uygulanabilir. 

Buna değmez diyorsanız çıkmacılar hala uygun bir seçenek :)

Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mesut4006 » 13 Ekm 2008, 23:16

bende yeni fabiacılardanım benim farımda da öyle bir sorun var ancak benim ki dışarıdan böyle farların yüzeyinde bir tabaka varmış gibi ayrıca içten far kirlenmezsanıyorum çünkü her yeri kapalı urfadayım burdaki bir yıkamacıdan fikir aldım ustam var halleder dedi bu polisaj makinası ile yüzeyini parlatcak sanırım bu işlemi yaptırmadım ama yaptırınca yazarım polisaj işinide şöyle biliyorum lisede iken televizyon tüp tamircisinde çalıştım bir yaz orda zarar görmüş tüplerin görüntü veren yüzeylerinde oluşan darbe izlerini bu makina ile gideriyolardı tabi talaş kaldırarak sanırım farlarda da böyle bir işlem yapılabilir

mesut4006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti celiker » 14 Ekm 2008, 17:38

benimkide öyle ya sararmış gibi bence zımparadan olmaz,
plastigin kendisi gitmiş.

degişmek lazım ama ne kadardır acaba.

otostart.com da iç-dış set var ama pahalı...
celiker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 14 Ekm 2008, 20:06

Farın camı güneş ışınları ile dışardan sararıyor,forumda daha evvel paylaşan arkadaşlar oldu,hatırladığım kadarı ile önce ince su zımparası ile zımpara ettiler daha sonra pasta ve en son cila ile farları yepyeni yapan arkadaşlar oldu..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti haktan32 » 15 Ekm 2008, 00:04

Aynı sorun bende de var, hepsiburda.com dan plastik parlatacı ve cizik giderci aldım ama her hangi bir yararını görmedim. Cünkü sorun hem dışardan hem farın dış plastiğin ic kısmından kaynaklanıyor, ayrıca farlar bütün, yani dış plastik kısmı açılmıyor ancak kırmadan dış plastik kısmını ayırıp tekrar yapıştırmak lazım oda risk li...
haktan32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabillgich » 16 Ekm 2008, 02:04

Kaportanın altında olan farın koruması tahminen yerinden oynamış ve içeri toz alıyor olabilir sararmaya bir şey diyemem ama lekelenmeler bundan oluyor diye biliyorum. Ayrıca yetkili olmayan özel bir servise bir keresinde far camını sordum bulamazsın komple almak zorundasın oda bundan bir yıl önce 185 ytl demişlerdi.
fabillgich
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 16 Ekm 2008, 14:13

farların ısı ve daha güçlü far olması böyle b ir soruna neden olabılırmı?
çünkü farların içinin soğuması için bir delik oluyor ve ya delık kapalı yada daha güçlü far takılarak sogumas ıengellenıyor.

yada içeri o delikten toz ve su alıyor?

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir