Fabia alarm istemez sözü doğrumu?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia alarm istemez sözü doğrumu?

İleti Ozgur1979 » 13 Ekm 2008, 03:49

arkadaşlar classic 1,2 fabiamı aldım 3 gündür biniyorum hiçbir arabadan almadığım zevkide yaşıyorum alarm taktırmak istedim bana gerek olmadığını düzkontak vs ile çalıştıramayacaklarını söylediler nekadar doğrudur bilginiz varmı? teybimi arabada bırakmıyorum bu bana söylenen alarm taktırmaya gerek yok sözü doğrumudur?

Ozgur1979
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 13 Ekm 2008, 04:07

Üzerindeki immobilizer sistemi basit hırsızlık girişimleri ile aşılamayacak düzeydedir. Çalınamaz değildir ama bu araba için o kadar işle kimse uğraşmaz. Lüks araçları çalarken fiziksel yollarla içeri girip kaputu açtıktan sonra kendi yanlarında getirdikleri ve kendi ellerindeki anahtaları tanıyan ecu ile aracın orijinal ecusunu değiştiriyorlar. Bundan sonra düz kontak bile yapılsa araba hırsızların elindeki anahtar ile çalışıyor. 1.2 fabia için elinde ecu ile gezen bir hırsız olmayacağı için endişe edecek bir durum yok. Ama araca fiziksel hasar verilebileceği kaygınız varsa sadece siren çalıp caydırıcı olması açısından darbe sensörlü bir alarm takılabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti fabialife » 13 Ekm 2008, 19:20

ben 1.4 101 lik fabia için yetkili serviste alarm taktırmak istediğimde, biz fabialara alarm takmıyoruz, tavsiyede etmiyoruz dediler. nedenini sorduğumda aracın elektrik tesisatında ve beyninde sorun yaratıyor demişlerdi.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufuk05 » 13 Ekm 2008, 21:51

immobilizerlı araçlara alarm takılamıyor
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 13 Ekm 2008, 22:30

eskisi gibi oto çalmak revaçta değil pek, yeni sistemler olayı bitirdi, teyp çalsan bile şifre istiyor. immo denen olayı çözüp arabayı yürütecek adam zaten kendine daha güzel bi iş bulmuştur.
lastikte bile şifreli bijon var.

eski araçlar için evet çalmak mantıklı ama fabişte gereksiz macera olur. sadece armaları çalıyorlar ve ön ızgaradaki krom çerçeveyi çalıyorlar. aracınızın içinde tahrik edici materyal bulundurmayın, laptop, cüzdan, Tlf vb....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ufuk » 13 Ekm 2008, 23:28

forumda daha öce tartışmalar vardı.Benimde fikrim taktırmamak yönünde değişmiycek şekilde değişti.Bi ara bende düşünmüştüm...Hiç gerek yok....
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 14 Ekm 2008, 02:01

[quote="hakanerdogan"]eskisi gibi oto çalmak revaçta değil pek, yeni sistemler olayı bitirdi, teyp çalsan bile şifre istiyor. immo denen olayı çözüp arabayı yürütecek adam zaten kendine daha güzel bi iş bulmuştur.
lastikte bile şifreli bijon var.

eski araçlar için evet çalmak mantıklı ama fabişte gereksiz macera olur. sadece armaları çalıyorlar ve ön ızgaradaki krom çerçeveyi çalıyorlar. aracınızın içinde tahrik edici materyal bulundurmayın, laptop, cüzdan, Tlf vb....
[/QUOTE] ,,,

ClapClapClap
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 14 Ekm 2008, 14:00

Octavia'larda mı yani sadece alarm,benim araba orjinal alarmlı..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 14 Ekm 2008, 19:34

[quote="ufuk05"]immobilizerlı araçlara alarm takılamıyor[/QUOTE]
Bundan önceki aracıma polo (immobilizerli) taktırmıştım ben servisde.Bence donanım fullse ve ortam tekin değilse takılabilir.Ama sıra pek bizim skodalara gelmez.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti binbirotomotiv » 20 Ekm 2008, 13:03

[quote="?"]Üzerindeki immobilizer sistemi basit hırsızlık girişimleri ile aşılamayacak düzeydedir. Çalınamaz değildir ama bu araba için o kadar işle kimse uğraşmaz. Lüks araçları çalarken fiziksel yollarla içeri girip kaputu açtıktan sonra kendi yanlarında getirdikleri ve kendi ellerindeki anahtaları tanıyan ecu ile aracın orijinal ecusunu değiştiriyorlar. Bundan sonra düz kontak bile yapılsa araba hırsızların elindeki anahtar ile çalışıyor. 1.2 fabia için elinde ecu ile gezen bir hırsız olmayacağı için endişe edecek bir durum yok. Ama araca fiziksel hasar verilebileceği kaygınız varsa sadece siren çalıp caydırıcı olması açısından darbe sensörlü bir alarm takılabilir.[/QUOTE]

Sadece motor kontrol unitesini degiştirerek gene calamaz imobilizer kontrol ünitesinide değiştirmesi lazım

imobilizer demek anahtardaki kodu kontagı actıgında imobilizer kontrol ünitesine gondermelk kapılarla alakası yok
binbirotomotiv
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 20 Ekm 2008, 17:14

benim araç 99 felicia immobizerli ve orijinal alarm var
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir