Fabia sağ cam manyaklaştı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia sağ cam manyaklaştı

İleti zugor » 15 Ekm 2008, 23:51

[quote="hakanerdogan"]arkadaşlar dün okuldan gelirken fark ettim, hem sol ön, hem sağ ön camı
indirdim arac çalışmaz haldeyken, güneşte içi ısınmıştı baya, kontak
açıkken indirdim.

sonra çalıştırdım biraz yol geldim kapatayım derken sol cam kalktı
sağdaki hiç tepki vermiyor. hem şöfor tarafındaki kumandadan, hemde sağ
kapı kumandasından...

camı hiç kaldıramayacağıma göre eve gidemezdim, hemen yolun boş bi
tarafına durup istop edip sigorta paneline daldım. sigortası sağlam...

arabayı çalıştırıp konya yolu üzerindeki AND a gidim bari dedim. sinirden düğmeyi küfrederek zorlarken bi baktım çalışıyor....

yani aracı istop edip tekrar çalıştırınca düzeldi. Sebebi nedir acaba?
[/QUOTE]

öncelikle geçmiş olsun
kapı içindeki tüm elektriki malzemelerin kabloları kapıdan aracın gövdesine plastik bir körük içersinde kablo demetleri halinde  3 soket ile bağlanıyor.eğer o plastik körük tam takılı değil, yırtık veya deforme olmuş ise ordan soketlere su giriyor ve elektrik akımının geçmesine mani oluyor ve bu olay genelde şasi hattında meydena geliyor.Benim aracımda da cam motorunda da arıza olmuştu ustalar değişmesi gerekir demişlerdi ben kendim kontrol ederek arızanın ordan kaynaklandığını tesbit etmiştim.söketleri söküp temizledim tekrar taktığımda düzelmişti.

zugor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 16 Ekm 2008, 16:52

[quote="zugor"]
[quote="hakanerdogan"]arkadaşlar dün okuldan gelirken fark ettim, hem sol ön, hem sağ ön camı
indirdim arac çalışmaz haldeyken, güneşte içi ısınmıştı baya, kontak
açıkken indirdim.

sonra çalıştırdım biraz yol geldim kapatayım derken sol cam kalktı
sağdaki hiç tepki vermiyor. hem şöfor tarafındaki kumandadan, hemde sağ
kapı kumandasından...

camı hiç kaldıramayacağıma göre eve gidemezdim, hemen yolun boş bi
tarafına durup istop edip sigorta paneline daldım. sigortası sağlam...

arabayı çalıştırıp konya yolu üzerindeki AND a gidim bari dedim. sinirden düğmeyi küfrederek zorlarken bi baktım çalışıyor....

yani aracı istop edip tekrar çalıştırınca düzeldi. Sebebi nedir acaba?
[/QUOTE]

öncelikle geçmiş olsun
kapı içindeki tüm elektriki malzemelerin kabloları kapıdan aracın gövdesine plastik bir körük içersinde kablo demetleri halinde  3 soket ile bağlanıyor.eğer o plastik körük tam takılı değil, yırtık veya deforme olmuş ise ordan soketlere su giriyor ve elektrik akımının geçmesine mani oluyor ve bu olay genelde şasi hattında meydena geliyor.Benim aracımda da cam motorunda da arıza olmuştu ustalar değişmesi gerekir demişlerdi ben kendim kontrol ederek arızanın ordan kaynaklandığını tesbit etmiştim.söketleri söküp temizledim tekrar taktığımda düzelmişti.
[/QUOTE]

eyvallah abi bilgi için çok teşekkürler...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 16 Ekm 2008, 16:55

yalnız bugün farklı bir şey daha oldu, sabah indim otoparka, kapıları açtım, iç lamba otomatik yandı, bindim araca kapıyı filan örtmedim, kontakta açmadım ve cüzdan evde kalmış onu fark ettim. geri indim yukarı çıkayım alayım diye kapıyı kapayıp kilitledim...

o da nesi....   iç lamba kapıları kilitleyince otomatik sönerdi, sönmüyor, 3-4 sefer açıp kapadım denedim yok sonuç aynı... bende kapalı konuma getirip bıraktım. kapalı konumuna alınca sönüyor ama kapı-otomatik konumuna getirince siz kumandadan açınca yanar, kilitleyince söner, sönmedi namussuz...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti binbirotomotiv » 16 Ekm 2008, 17:06

Şase noktalarına bir baktır istersen boyle abidik gubidik sorunlar o tip hatalardan cıkar
binbirotomotiv
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 16 Ekm 2008, 17:08

[quote="binbirotomotiv"]Şase noktalarına bir baktır istersen boyle abidik gubidik sorunlar o tip hatalardan cıkar
[/QUOTE]

bakacam şimdi elime tornavidayı alıp iniyorum, muhtemelen iç lamba ve cam sigortasını söküp rahat edecem servise gidene kadar...

lamba açık kalacak akümü yiyecek, camı kapatamayacaz al başına bela...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir