Sorun sorunlar (Direksiyon, vites)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sorun sorunlar (Direksiyon, vites)

İleti tam3r » 17 Ekm 2008, 14:35

Arkadaşlar şimdi fabia  2001 model 68 bg aracımda bir iki sorunum var mesela direksiyon olağandan biraz sert gibi ve çevirirken ses yapıyor, mekanik değilde daha elektro hidrolik direksiyonun kendi sesi gibi sanırsam direksiyon hassasiyet ayarı yapılabiliyor sertliği onunla çözülebilir mi ve asıl sorunum ise vites geçişleri aşırı sert bunun için ne gibi sorun olabilir ?

tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Haluk » 17 Ekm 2008, 15:02

direksiyon yağında eksilme olabilir eklediğiniz zaman düzelir ama eğer kaçak varsa yaptırmak en iyisi
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti umt_d » 17 Ekm 2008, 16:37

vites geçişleri baskı'dan dolayı olabilir büyük ihtimal
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabillgich » 20 Ekm 2008, 01:18

Vites konusunu bilmiyorum ama benim 2001 fabia'yı ilk aldığımda direksiyonunda problem vardı arada bir direksiyon hidroliği tamamen iptal oluyor kadranda arıza lambası yanıyor arada geri geliyor direksiyon tekrar yumuşuyordu tabi bu esnada garip sesler yapıp arabanın elektriğini de çekiyordu baya bir. seviste açı sensörü değişti sorun ortadan kalktı yanlış hatırlamıyorsam 180ytl civarlarındaydı. Umarım ciddi bir şey değildir ne diyeyim;)
fabillgich
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti celiker » 25 Ekm 2008, 13:11

Aynı problemler bendede var, hemde tıpkısının aynısı

(ilk aldığımda direksiyonunda problem vardı arada bir direksiyon hidroliği tamamen iptal oluyor kadranda arıza lambası yanıyor arada geri geliyor direksiyon tekrar yumuşuyordu tabi bu esnada garip sesler yapıp arabanın elektriğini de çekiyordu)

Arabadaki butun ışıklarda kırpma oluyor, bende 1-2 ay daha idare etmesini bekliyorum. degiştiricem açı senSORununu.

inşallah böyle kullanırken başka sorun yaratmaz, degiştirene kadar...
celiker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabillgich » 29 Ekm 2008, 01:39

Ben arabanın kılavuzuna göz atmıştım orada sorun çıkarmaz diyor ama tek problem bir viraja girerken falan birden hidrolikten çıkması ya da birden hidroliğin çalışması bana birkaç kez kaza yaptırıyordu az kalsın o açıdan dikkatli olmanı tavsiye ederim;)
fabillgich
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aozcan » 30 Ekm 2008, 13:35

arkadaşlar 1hafta oldu skoda fabia 1.4 comfort alalı.Dün ankara şaşmaza gittim.Aracın göstergesindeki hidrolik direksiyon işareti arada yanıyodu ve yandığında bahsettiğiniz gibi sertleşme oluyordu direkssiyonda..Bununla ilgili olarak direksiyon açı sensörü diye bir parçanın değişmesi gerektiğiniz söyledi oradaki skoda ustası ve bu parça için servisten alınan fiyat 290ytl idi.Takılması ile birlikte sanırım 320-350 arası bişii isticek şaşmazda yaptırırsam..

İkinci husus olarak yine tüm ışıklarda kırpma oluyor, yine skoda ustası bi elektrikçiye gittim..onun da söylediğine göre bilme ne sensörü değişecekmiş, parçası da 800 falanmış takmasıyla 1 milyarı bulurmuş.ya elektrikçi saf gördü beni ya da kazıklama politikası..Bende vazgeçtim titrek ışıklarıyla kullanacam.Başlarım sensörüne..Bu arada bilmiyorum bununla mı alakalı ama geçenlerde çalıştırdıktan sonra tüm ışıklar söndü ve bir müddet karanlıkta sürmek zorunda kaldım aracı.var mı böyle sorunla karşılaşan?

direksiyon açı sensörünü 180'e değiştirdiğini söyleyen arkadaş var dı nasıl ve nereye yaptırmış acaba??
aozcan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mesut4006 » 02 Kas 2008, 22:37

arkadaşlar benimde 2001 model 1.4 100 bg fabiam var 4 ay önce aldım kusursuz ama direksiyonda aldığımdan beri bir sertlik var amahiçbir arıza veya ikaz lambası yanmadı servise götürdüm bilgisayar bi şey bulamadı sadece arabayı park edreken tam sağ veya tam sol yaptıktan sonra 30 snye felan sertleşip düzeliyo ışık felanda yok çok şükr tahminim benim araba için arabadan yani bürüt sistemlerden geçtikten sonra son uygulamada tekerleklerde veya tekerleğe yön veren kollarda bi sorun olabilir araştırıyorum konunun üstündeyim
mesut4006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 03 Kas 2008, 12:56

Her zaman için direksiyonu tam tur yapmamaya çalışın yani sonuna kadar çevirmeyin.Sisteme en çok yük bu anda biniyor.Zaten o anda sesde yapıyor.Dolayısıyla zamanla olay arızaya gider.Bilgilerinize.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti fıratt » 03 Kas 2008, 22:08

MADEM ANKARADASIN AL YANINA Bİ USTA KAZALI ARACTAN SOKTURT AÇI SENSORUNU AKSAMOTO.COM BURASI TCNİN EN GELİŞMİŞ KAZALI ARAC SATICISI BU ADAMLARLA İRTİBATA GEC SENİ ANKARADAKİ KAZALI ARAC SATICILARINA YONLENDİRSİNLER UCUZA İŞİ BİTİRME OLASILIGIN DOĞAR
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti fabillgich » 18 Kas 2008, 21:09

Aozcan kardeşim ışıkların tamamen sönmesini bilemem ama ışıkların kırpmasının elektrik arızasıyla hiçbir ilgisi yok bana da yetkili olmayan özel servisin teki o yüzden aküyü değiştirtti piyasada ehil olmayan çok fazla insan var sen yetkili servise git direksiyon açı sensörü değişince bendeki ışıkların kırpışması sorunu geçti. Serviste bana dediklerine göre hidrolik devreye her girmeye çalıştıkça bu kırpışmalar oluyor ve arabayı ziyadesiyle yoruyor dediler ve anlattığım gibi açı sensörü değişince (işçilik hariç 180ytl civarındaydı) sorun ortadan kalktı.

Yaptırdığım yeri sormuşsun Konya Samet Otomotiv'de yaptırdım kardeşim sanırım internetten ulaşabilirsin telefonlarına şu anda yanımda yok eğer ulaşamazsan buraya yaz bilahare ben sana numaralarını bulup vereyim hatta ayın 21'ine kadar sanırım kış kampanyası dolayısıyla işçilik ve yedek parçada %20 indirimdeler.
fabillgich
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zanek » 18 Kas 2008, 21:41

bu aralar 68 beygir fabiaların direksiyon pompalarında arızalar başladı.tamiride yok ve pompanın yenisi 1100 ytl ona göre direksiyon yağlarınızı sık sık kontrol ettirmeyi unutmayın.
zanek
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir