fabia special yardım:

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia special yardım:

İleti mcicek79 » 26 Ekm 2008, 20:23

arkadaşlar bir sorunum var ,aracım fabia 2004 1.4 spc ,forumda bahsedilen fabianın birçok özelliği bende yok. mesela arabayı anahtarla açıp bekleyince alarım çalmıyor sadece 4 lüler yanıp sönüyor,belli bir hızda kapılar kilitlenmiyor,kapı açık gidersen uyarmıyor,emniyet kemeri takılı değilse uyarmıyor.follow me yok vs. vs... benim gibi special modeli olanlarınkide böylemi acaba?ve bu özelikleri düzce skoda servisi bilmiyor,acaba nasıl bunları açtırabilirim?yardım ederseniz sevinirim.

FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 26 Ekm 2008, 20:30

daha önce kodlarıyla birlikte vermişti irfan hocam ama formu detaylı aramanız gerekiyor fabia böölümünde olması lazım...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti Koray » 26 Ekm 2008, 20:30

bende de 2005 spc var ve bu dediklerinin hiç birisi bende de yok. çünkü bu ve bunun dışındaki özellikllerin bazıları servis tarafından açılıyo. çokta önemli olmadığı için ben gerek duymadım.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 26 Ekm 2008, 20:30

bu link'e bakarsanız faydası olabilir
http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=6330&get=last
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti lazianke » 26 Ekm 2008, 20:31

belli bir hızda kapıyı kilitleme özelliğini herhangi bir vw veya skoda servisinde cihazla açtırabilirsiniz. ama tavsiye etmem, çünkü şoför tarafından kapıyı açma düğmesine basmadıkça inmek isteyen kişi kapısının kolunu iki kez açmak zorunda kalıyor, özellikten haberi olmadığı için vargücüyle ilkinde asılıyor ve neredeyse kol elde kalacak gibi oluyor. bu nedenle son bakımda ben tekrar kapattırdım. fallow me de cihazla açılabiliyor ama modelden modele değişiyor diye hatırlıyorum bizde olmayabilir...
kapı açık ve emniyet kemer uyarısı benim aracımda da zaten yok.

(aracım 2004 spc fabia tdi)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti lazianke » 26 Ekm 2008, 20:33

sizde hız sabitleme ve park sensörü var mı peki? (mçiçek79)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mcicek79 » 26 Ekm 2008, 21:13

bende hız sabitleme ve park sensörü de yok ama park sensörünü taktırabilirim. bu arada burada servislerin bu özelliklerin açılmasından bile haberleri yok.mesela silecek suyu bitme uyarısıda yok bende.
FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti mcicek79 » 26 Ekm 2008, 21:18

birde bence en önemlisi kapının kilitle açılınca alarım çalması,bende sadece 4 lüler yanıyor,acaba sizde de böylemi?
FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 26 Ekm 2008, 21:41

[quote="mcicek79"]bende hız sabitleme ve park sensörü de yok ama park sensörünü taktırabilirim. bu arada burada servislerin bu özelliklerin açılmasından bile haberleri yok.mesela silecek suyu bitme uyarısıda yok bende.[/QUOTE]
silecek suyu uyarısı bende de yok...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 26 Ekm 2008, 22:40

[quote="mcicek79"]bende hız sabitleme ve park sensörü de yok ama park sensörünü taktırabilirim. bu arada burada servislerin bu özelliklerin açılmasından bile haberleri yok.mesela silecek suyu bitme uyarısıda yok bende.[/QUOTE]
mayıs indiriminde servise uğradığımda oradaki şef merak edip 2004 tdi spc için bilgisayarından bakmıştı. hız sabitleme orjinal, park sensörü ise sonradan takma demişti. ama forumdan benimle aynı araca sahip bir arkadaş kendi aracında olmadığını söylemişti. hangisi gerçek bilmiyorum...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ufuk » 27 Ekm 2008, 12:13

hız sabitleme, park sensörü, emniye kemeri uyarısı, kapı açık uyarısı,  silecek suyu uyarısı bende de yoktur...diğer özellikler ise serviste açtırılabilir...

Hız sabitleme aracı sıfır alırken isteğe bağlı takıyo  olabilireler ondan orjinal olabilir ama bu konu karşık gibi...
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 27 Ekm 2008, 13:13

[quote="ufuk"] hız sabitleme, park sensörü, emniye kemeri uyarısı, kapı açık uyarısı,  silecek suyu uyarısı bende de yoktur...diğer özellikler ise serviste açtırılabilir...

Hız sabitleme aracı sıfır alırken isteğe bağlı takıyo  olabilireler ondan orjinal olabilir ama bu konu karışık gibi...
[/QUOTE]
ben de orjinalinde var mı bilmiyorum aldığımda üzerinde vardı. ama servisteki adamın yalancısıyım. cc orjinal, park sensörü sonradan takma dedi.

zaten adı spesiyal ama bir özelliğini de göremedim gitti. yukarıda sayılanların hiçbiri ben de de yok.

arkadaşımda nissan primeranın spc si var. 99 model araçta yok yok. bizimkinde de bir halt yok güya spc!!!
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ufuk » 28 Ekm 2008, 12:05

[quote="lazianke"][quote="ufuk"] hız sabitleme, park sensörü, emniye kemeri uyarısı, kapı açık uyarısı,  silecek suyu uyarısı bende de yoktur...diğer özellikler ise serviste açtırılabilir...

Hız sabitleme aracı sıfır alırken isteğe bağlı takıyo  olabilireler ondan orjinal olabilir ama bu konu karışık gibi...
[/QUOTE]
ben de orjinalinde var mı bilmiyorum aldığımda üzerinde vardı. ama servisteki adamın yalancısıyım. cc orjinal, park sensörü sonradan takma dedi.

zaten adı spesiyal ama bir özelliğini de göremedim gitti. yukarıda sayılanların hiçbiri ben de de yok.

arkadaşımda nissan primeranın spc si var. 99 model araçta yok yok. bizimkinde de bir halt yok güya spc!!!
[/QUOTE]

aynen katılıyorum alın SPC için bir soru daha aslında Skodaya  bu soru.   Neden tek hava yastığı var!!En azından bende böyle sizlerde de aynı mı?
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Maximus » 19 Kas 2008, 18:43

[quote="ufuk"]
aynen katılıyorum alın SPC için bir soru daha aslında Skodaya  bu soru.   Neden tek hava yastığı var!!En azından bende böyle sizlerde de aynı mı?
[/QUOTE]

2004  nisan  öncesi  tek   sonrası  çift Airbag  diye  biliyorum
Maximus
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir