immobiliser kapı ışığı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

immobiliser kapı ışığı

İleti lazianke » 03 Kas 2008, 20:17

arkadaşlar demin arabanın immo kapı ışığının yanmadığını farkettim. belki kapı açık kalımıştır ya da çift basılmıştır diye evden açıp kapattım. gene yanmıyor. belki göremiyorum diye balkona çıkıp baktım (araba hemen altta) gene yanmıyordu.  bugüne kadar böyle bir sıkıntı olmamıştı. geçenlerde bir arakdaş da benzer bir durumdan şikayetçiydi.
ne olmuş olabilir?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti lazianke » 03 Kas 2008, 23:11

sorunu çözdüm. aşağı indim. kapıyı düğmeyle aç kapa yaptım olmadı, anahtarı sokarak aç-kapa yaptım gene olmadı. çift basıp kapattım tekrar açtım. kapatınca gene yanmaya başladı. şükürler olsun. bir korku atlattık... Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti symirna35 » 04 Kas 2008, 02:23

Egr Valfi arızasından beri ben de hep korkarak biniyorum aracıma. Her an bir sensör yanacak diye ödüm kopuyor. :D
symirna35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 04 Kas 2008, 02:27

[quote="symirna35"]Egr Valfi arızasından beri ben de hep korkarak biniyorum aracıma. Her an bir sensör yanacak diye ödüm kopuyor. :D[/QUOTE]
gerilim filmi gibi.bende bir defasında uyarı ışığı yanınca ne olduki diye korkmuştum.kılavuzda ampül patlaması yazıyordu .ve nasl içime su serpildi anlatamam
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti octaviaman » 04 Kas 2008, 11:01

Sviçlerden olsa aç kapa yaparken düzelirdi.Elektronik bir durum olsa gerek ,oluyor bazen hemen paniklememek gerektiğini öğreniyoruz.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti lazianke » 09 Kas 2008, 12:43

sorunu bu kez çözdüm. elektronik değil mekanikmiş, geçenki bakımda kapı otomatiğinin içindeki plastik ayakları değiştirdikten sonra kapı butonu biraz yukarıda kalıyordu, ustaya gösterdim düzeltmişti. ancak zamanla gene yukarıda kalır hale gelmiş. meğer butonu açıp kapadıkça normalde tam ineceği noktaya geliyor ve ışık yanıyormuş. ben de çift basma sonrası yanıyor zannediyormuşum.
aşağıdaki fotoda görüldüğü gibi kapıyı katınca buton tam inmiyor,
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 09 Kas 2008, 12:46

sorunu bu kez çözdüm. elektronik değil mekanikmiş, geçenki bakımda kapı otomatiğinin içindeki plastik ayakları değiştirdikten sonra kapı butonu biraz yukarıda kalıyordu, ustaya gösterdim düzeltmişti. ancak zamanla gene yukarıda kalır hale gelmiş.çünkübutonun yuvası olan plastik çatlamış,

meğer ben butonu açıp kapadıkça zamanla normalde ineceği noktaya geliyor ve ışık yanıyormuş. ben de çift basma sonrası yanıyor zannediyormuşum.
aşağıdaki fotoda görüldüğü gibi kapıyı katınca buton tam inmiyor,

kapalı konumda iken yukarıda kalmış butonu aşağı doğru parmağımla bastırdığım zaman ise tekrar yanmaya başlıyor. galiba  butonun altında temas edince ışığın yanmasını sağlayan bir mekanizma var. buton yukarıda kalınca yanmıyor. ama aslında immo çalışıyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ormankadılı » 19 Oca 2009, 16:24

Evet Ömer Hoca'nın başına gelen hadise dün benim de başıma geldi. Yani kumanda aracın kapılarını kapattığı halde ne yazık ki kapıdaki immo ışığı yanmıyor. Açtım, kapattım, iki kere açtım sonra kapattım, iki kere kapattım sonra açtım.....Unhappy 

Bunun yanında olayın Ömer Hoca'daki gibi mekanik bir boyutu da yok; çünkü araca herhangi bir müdahale yaptırmadım. Fakat araç kilitliyken sol kapıdaki buton, sağ kapıdakine göre sanki -Ömer Hoca'nınkindeki kadar olmasa da- biraz havada duruyor gibi geldi bana.

Evet arkadaşlar, konunun uzmanları!

Ne dersiniz, ne yapalım?
ormankadılı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 19 Oca 2009, 22:29

eğer yukarıda buton  duruyorsa temas eksikliği nedeniyle immo ışığı yanmıyordur.
anlamak için. anahtara tek basarak normal açın.kapatın. kapalıyken  hızlı çift basarak gene kapatın. (normalde böyle yapınca sadece kapı kilitlenir immo devreye girmez ışık yanmaz). ardından tek basın. kapı açılırken her zamanki gibi çift açılma sesi gelmez ve tek sesle hemen açılırsa immonuz çalışıyor ama yukarıdaki sebepten ışık yanmıyordur. bir şunu yapın. anahtarla manuel olarak kapatın ve anahtarı kuvvetli olmamak kaydıyla biraz fazla çevirin. eğer buton aşağı inerse ışık yanacaktır.

bunların haricinde sigorta problemi de olabilir. sigorta panelinden bakmak lazım gerekebilir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ormankadılı » 21 Oca 2009, 14:30

Ömer Hocam ne yaptıysam olmadı, ışığın yanmasını gerçekleştiremedik. Fakat verdiğin tavsiyeye göre dün denedim immobilizer herhalde devrede. Artık bir müddet kendiliğinden ışığın yanmasını bekliyeceğiz; olmazsa herhalde servisin yolu bana gözükecek gibi duruyor.
ormankadılı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ormankadılı » 27 Oca 2009, 17:11

Arkadaşlar, dün akşam itibariyle sebebini hala anlayabilmiş değilim ama immobiliser kapı ışığım yanmaya başladı. Bu Fabialar gerçekten çok ilginç arabalar...
ormankadılı
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir