FABİA EKO66(YAKIT TASARRUF)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA EKO66(YAKIT TASARRUF)

İleti power_octavia » 07 Kas 2008, 17:59

Taktırdığınız sistem elektrikle manyetik alan yaratıyor ve yakıtı o şekilde ayrıştırıyor... belki bizim kullandığımız Neodmiyum mıknatıslardan biraz daha kuvvetli olabilir......

en ucuz yollu TURBO mug 6 Lı paket 100ytl olması gerekli bende 6 adet var 4 ünü Octavia Turboma, 1 tanesinide motoruma taktım.  

Takma amacım ayrışmış yakıtla aracımın çalışması , yakıtın tam yanması, tam yanan yakıt sayesinde yağın ömrünün uzaması, tortu bırakmaması  ve motorumun temiz kalması içindi... ayrıca %4-5 civarıda yakıt tasarrufu yapılabiliyor.

50 ytl benzin ile şehir içinde normal kullanımda 142-145-147km max götüren aracım

4 adet turbomug mıknatıstan sonra aracım aynı şehir içi kullanımda  max 165-162-155km götürmeyi başardı.

devirli kullanımda ise fark nerdeyse hiç yok benzin akışı şiddetlendiği için pek etki edemiyor %0.3-0.4 anca diyebilirim. performans abartılacak kadarda artmıyor arkadaşlar %1-2-3 civarı motorun büyüklüğüne göre değişiyor....

(bu mıknatısları yaklaşık 2 senedir farklı araçlarda kullandım) 

etki etmesi içinde yaklaşık 2 depo kadar benzini bitirdikten sonra gerçek etkisini göstermeye başlıyor.

işe yarıyor yarıyor ama öle abartılacak kadar tasarruf ve performans beklemeyin saygılar

power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 07 Kas 2008, 19:28

Adem uçar bu eko66 cihazı sana şu anda ne kadar katkı sağlıyor memnuniyet durumun nedir paylaşabilirmisin?
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti octaviaman » 07 Kas 2008, 19:31

İki başlık açılmış yeni gördüm.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti miyidogan » 15 Kas 2008, 17:12

3 tane turbomag aldım , bunları motora giden yakıt hortumuna takmam lazım ama hortumlardan hangisi yakıt nasıl anlarım??
miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erbilgs » 15 Kas 2008, 17:56

arkadaşlar eko66 yı taktırmadan önce bir depo lpg ile 350 km gidiyordum.

şuan 390 oldu.

devirli kullanıyorum arabayı bide

fazla değil tabi
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hasan_t_eko » 30 Arl 2008, 21:52

ya siz yanlış biliyosunumıknatıs falan degil o ekoyak bir şey yapmıyo bu yapılan cihazı talat mollaoglu yapmış adam bu  cihaza 35 senesini harcamış taktırdıgın zaman yakıtta tasarruf müthiş saglıyor resmen turbo  oluyor.

antalya bayisi hizmette açılış olmadı ama olacak şimdi taktırabilirsiniz.

sitesi eko66.com dan daha fazla bilgi alıp talat beyle görüşebilirsiniz hiç durmayın hemen taktırınız her araca olur bu cihaz

ANTALYA BAYİSİ:MEHMET TAŞKIN 05414185687
hasan_t_eko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 30 Arl 2008, 22:25

bayisi olan adam yoğurdum ekşi demez tabiki :)
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 30 Arl 2008, 22:26

[quote="hasan_t_eko"]ya siz yanlış biliyosunumıknatıs falan degil o ekoyak bir şey yapmıyo bu yapılan cihazı talat mollaoglu yapmış adam bu  cihaza 35 senesini harcamış taktırdıgın zaman yakıtta tasarruf müthiş saglıyor resmen turbo  oluyor.

sitesi eko66.com dan daha fazla bilgi alıp talat beyle görüşebilirsiniz hiç durmayın hemen taktırınız her araca olur bu cihaz

[/QUOTE]

REklamları dinlediniz simdi haberler :))
Yahu önce bir merhaba deyin ilk mesajdada reklam yapılmazki amaç ürünü satmak gerisi tırıvırıysa bu forumda kimse  bu yeme gelmez.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti seyit » 30 Arl 2008, 22:30

bu tür reklamlara kanarak arkadaşım aracına borpower koydu ve hiç bir faydasını göremedi.reklamlarda anlatılanların yüzde biri bile doğru değil.bunu gördükten sonra nasıl alıp kullanmalı
seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mahmutvet » 30 Arl 2008, 23:37

ben bu tür şeylere inanmıyorum. çünkü hepimizin bildiği üzere enerji hiçbir zaman kaybolmaz sadece farklı şekillere dönüşür. kısaca enerji harcamadan enerji kazanmak imkansızdır. daha verimli bir enerji dönüşümüne sözüm yok ama.
mahmutvet
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullah » 30 Arl 2008, 23:50

benim merak ettigim nokta ise şu benzin dizel ve lpg için eko 66 hepsinde işe yarıyor ama bu 3 ayrı yakıtın molekülleri hiçmi farklı degil hepsine aynı alet takılıyor ve tasarruf saglıyor
ben gördüm öle elektronik bişey felan degil sıradan bişeye benziyor bitarafınna aküden alınan akım baglanıyor aletin içini neden göstermiyorlar kalın bir boru ile neden kaplamışlar

zaten o kadar tasarruf saglayan bir alet olsaydı patentini wosvagen yada mersedes 100 miyon dolar verir alırdı türkiye çapında tek tek satacagım diye ugraşmazlardı yada otomobil teknolojisinde her imkana sahip olan almanya buna benzer bir alet zaten çoktan yapardı ben o aletin sitesinde inceleme yaptım teknik raporlar tasarruflar deneyler kontrollerde imzası olan kişiler tamamen sıradan teknik görevliler 
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti lazianke » 31 Arl 2008, 00:12

[quote="seyit"]bu tür reklamlara kanarak arkadaşım aracına borpower koydu ve hiç bir faydasını göremedi.reklamlarda anlatılanların yüzde biri bile doğru değil.bunu gördükten sonra nasıl alıp kullanmalı[/QUOTE]
ben gördüm...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 31 Arl 2008, 00:21

bende bor ekledim motora yağ değişiminde. performans artmadı, sadece iyi devirleniyor düşük viteslerde oda araba boşken, yakıt tüketimim falan düşmedi kesinlikle.

ama sabah -10 derecede çalıştırdığımda kafama kafama atlayarak çalışan TDI motorumun sesi ve vuruntusu kesildi, motor daha sakin. bide rölantide gaza basınca motorun kayganlaştığını bariz hissettim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 31 Arl 2008, 00:24

borpower kesinlikle etkili ben performansta degil ama yakıt tüketiminde ve motorun daha sessiz ve homojen çalıstıgına şahidim.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti Öner » 05 Oca 2009, 02:26

akıt olayını merak ediyoruz
Öner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 05 Oca 2009, 10:35

manyetiklikle mıknatısla alakası yok elektrik ile yakıtı once ısıtıp daha sonra yanma odasına gonderiyor dolayısıyla ısınan yakıt daha iyi yanmaya sebeb oluyor çok iyi araştırdık bu konuyu toplam maliyeti yapalaım desek 100ytlyi geçmiyor adamlar cihazı plastik kelepçe ile takıyor duşununki sabitleme aparatı dahi yok bu konuda daha ayrıntılı bilgisi olan varsa burada konuyu irdelemeye hazırım sistem guzel ama 590 hayatta etmez..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti hetepe » 05 Oca 2009, 11:12

[quote="hasan_t_eko"]ya siz yanlış biliyosunumıknatıs falan degil o ekoyak bir şey yapmıyo bu yapılan cihazı talat mollaoglu yapmış adam bu  cihaza 35 senesini harcamış taktırdıgın zaman yakıtta tasarruf müthiş saglıyor resmen turbo  oluyor.

[/QUOTE]

Konu da aynı, anlatım da...-mış larla -miş lerle konu anlatıyorsun, sen kullandın mı?, Aracına uygulama resimlerin var mı? Tüketimle ilgili somut (rakam) verilerin var mı? Bayiyle konuşunca adam ''yok, takmayın, mal yaramaz'' der mi?

Forumda bu konu defalarca konuşuldu herkes merak etti ve kimse takmaya cesaret edemediği için askıda kaldı.Şimdi taktıran arkadaşın verilerini bekleyip, net rakamları ancak ondan öğrenebiliriz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir