araç seti (ilkyardım, zincir, tüp vs.)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

araç seti (ilkyardım, zincir, tüp vs.)

İleti fabiş » 07 Kas 2008, 13:16

arkadaşlar yeni araca hiçbişey vermediler plazadan. setleri falan alacağım ama alacağım şeyler nasıl olmalı.(tüp 3kg mı olmalı zincir ne marka ve nasıl olmalı) önerileriniz neler?

fabiş
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 07 Kas 2008, 13:33

Yangın tüpü 1kg yeterli oluyor, ama güvenlik için isterseniz 5kg lık bile alabilirsiniz, diğer ilkyardım seti vs. alışveriş sitelerinde set olarak satılıyor...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 07 Kas 2008, 13:34

ne için sorduğun önemli aracın yeniyese zaten 3 sene muayene istemez muayenede 1 kg lık yangın tüpü 2 reflektör ister onun dısında sen güvenlik için soruyorsan bence 2 kg lık yangın tüpü yeterli zincir konusunda pek bir bilgim yok
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti farukege » 07 Kas 2008, 13:46

Yangın tüpü kg istege baglı ama önemli olan kullanma süresi iki sene olup tekrar doldurman gereken 17 ytl civarı tüp almaktansa 30 ytl civarı 5 sene kullanma ve dolum gerektirmeyen tüp almanı tavsiye ederim en azından bir sene karın var ,diger avadanlıklar set içinde satılıyor ister takım al  ister ihtiyacın olanı tek al  çeşit ve marka yeterli seviyede var önemli olan senin ne istedigin....

Kullanıcı avatarı
farukege
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABİA 2008 1.6 OTM

İleti fabialife » 07 Kas 2008, 13:47

yangın tüpünü en az 2 kğ lık alın. zincir konusunda piyasayı uzakdoğu malları istila etti ve fiatları büyük marketlerde ucuz. ancak yerli atlı marka çok eski ve köklü bir marka, zinciri çok kaliteli ve bir problem olursa firma tamir ediyor yada değiştiriyor.
zincir alırken pratik sökülüp takılabilmesine, zinciri taktıktan sonra bağlanarak gerilen lastik aksamının sağlamlığına dikkat et. model olarakta çivili diye tabir edilen ve bildiğin halka zincirin üzerinde kaynaklı, kara ve buza batıp iyi yol tutmasını sağlayan  dikenli tel gibi çıkıntılı parça var o modelden al.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir