IMMOB. VE ALARM OLAYI ???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

IMMOB. VE ALARM OLAYI ???

İleti merasity » 07 Kas 2008, 15:19

Arkadaşlar imzamdaki arabamı 2 hafta önce aldım, şöför kapısının üstündeki kilitte kırmızı ışık yanıp sönüyor. Zannedersem bu araçta alarm var. varsa nası bi alarm, nası test edebilirim.

ikinci sorum, bu immoblzr olayı fabia da nası çalışıyor. yani elimizdeki kumanda aracın kontağına takılınca mı anlıyor orjinal anahtar olduğunu, anahtarcıda anahtar yapılsa da kontağa takılsa aynı şey değilmi???

merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 07 Kas 2008, 16:20

arabanı yeni almışın hayırlı olsun kazasız sürüşler... yanıp sönen kırmızı led alarm değil eğer anahtardaki düğmeye bir kez basar kilitlersen araç kapıları ne içten ne dıstan açılmaz o ışık onu bildiriyor ancak 1 saniye içinde 2 kez basarsan kilitleme düğmesine o ışık yanmaz kapılar dısarıdan acılamaz içeriden açılır.... immobilizere gelince sanırım anahtarda bir chip var ve kontağa takılınca tanıyor anahtarcıda yaptırılınca sanırım tanımaz ama onunda bir yöntemi vardır herhalde
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti merasity » 07 Kas 2008, 16:47

Anladım, peki aracın içerden açılmamasının ne mantığı var???
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 07 Kas 2008, 16:52

hoşgeldiniz kazasız belasız..

Alarm taktırmanıza benim fikrim gerek yok.Bende zamanında düşünüp vazgeçtim ve kesinlik ile gereksiz görüyorum...
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 07 Kas 2008, 17:05

siz,siz olun aracınızın orjinal anahtarını kaybetmeyin.anahtar kaybı=500 lira demek.anahtarınızı kaybettiğinizde ya merkeze aracınızın şasi numarası ile müracat ediceksiniz yurt dışından gelicek artı orjinal kumanda alıcaksınız.yurt dışından sipariş etmediniz burda yaptıracaksınız diyelim.öncelikle aracınıza uygun anahtar(orj.kumanda takabilmek için yüceden ham anahtar alıncak) yapılacak,sonra aracın beyni sökülcek kodları çözülecek,anahtara immo çip takılcak beyine yükleme yapılcak.bunlarda dünya para.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 07 Kas 2008, 17:12

220 YTL anahtarcı yapıyor 1 tanesini yüceyle uğraşmaya pek gerek yok kazık sonuçta
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti merasity » 07 Kas 2008, 17:34

baya bi yanlış anlaşıldım sanırım. :) biri diyo alarmmı taktıracan, sankın taktırma, biri orjinal anahtarı kaybettiğimi sanıyo :) :)
   2 orjinal anahtarım da var. alarm da taktırmayacağım zaten. sadece aracımda var mı yok mu nası anlarım?
yazdığınız için teşekkürler..
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agros » 07 Kas 2008, 17:44

yanlış anlama yok sadece anahtarı kaybetmemen konusunda arkadaş tavsiyede bulunmuş o kadar. arabada alarm var mı yok mu nasıl anlarım sorusuna gelince arabanın lastiklerine bi tekme at ötüyorsa alarm var ötmüyorsa ya alarm yok ya da alarm bozuk...
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti 9336 » 07 Kas 2008, 17:55

Aracınızda harakete duyarlı alarm var. Dıştan gelen darbelerde devreye
girmez, aracın içinde haraket eden birşey olduğunda devreye girer. Bir
de kumandayla arabayı kilitledikten sonra anahtarla bagajı açmaya
çalışırsanız devreye girer. Aracınızda alarm olup olmadığını, aracın
içine girip, kumandayla kilitleyip hareket ettiğinizde anlarsınız.
Alarm varsa mutlaka öter.

İmmobilizere gelince, anahtarda bir chip var, anahtarı kontağa takılınca tanıyor.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti ufuk » 07 Kas 2008, 18:14

kimsenin bir şeyi yanlış anladığı yok.Alarm aracınızda yoktur.Tavsiyelerde bulunuyoruz.Arabayı ilk aldığımda aynı sorular benim kafamdan da geçti o yüzden.Diğer arkdaş ise çok güzel bir şekilde anahtarın önemini vurgulamış...
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 07 Kas 2008, 19:15

hayırlısı olsun güle güle kullanın.Kapıda ki led sadece merkezi kilitin kitlendiğini gösteriyor.alarmla ilgisi yok.Araç elegance ise iç denetimli alarmı olması gerekmez mi?
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti merasity » 07 Kas 2008, 19:41

[quote="9336"] Aracınızda harakete duyarlı alarm var. Dıştan gelen darbelerde devreye
girmez, aracın içinde haraket eden birşey olduğunda devreye girer. Bir
de kumandayla arabayı kilitledikten sonra anahtarla bagajı açmaya
çalışırsanız devreye girer. Aracınızda alarm olup olmadığını, aracın
içine girip, kumandayla kilitleyip hareket ettiğinizde anlarsınız.
Alarm varsa mutlaka öter.
İmmobilizere gelince, anahtarda bir chip var, anahtarı kontağa takılınca tanıyor.
Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler.
[/QUOTE]

Arkadaşlar saolun. arkadaş çok net açıklamış. bugün aynen deneyeceğim.
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 07 Kas 2008, 19:59

İyi eksik olan bir şey  ilave ediyim o zaman, net olarak bende.sol kapı direği içinde iç denetim iptal tuşuda vardır alarm varsa ona da bir bak o zaman......
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti merasity » 07 Kas 2008, 20:02

o tuş octavia'larda var diye biliyorum. ama iyi dedin, bi bakayım yine de.
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti merasity » 08 Kas 2008, 01:50

denedim, aracı kitledim içinde hareket ettim bişi yok. sol kapı direğinde de düğme yok.
bu arada aracı kitle, bagaj kapağını anahtarla açmaya çalış demişiniz. bagaj kapağını anahtarla nası açıyoruz. ben anahtar yeri göremedim kapakta??
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir