Durum Değerlendirmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Durum Değerlendirmesi

İleti zHd » 08 Kas 2008, 14:48

Merhabalar, aracımla ilgili bir problemimden dolayı aranıza katılmış olsam da uzun süredir bu forumu takip ediyordum..

2001 Model Fabia Comfort aracım var benim de.. Forumdan takip ettiğim kadarıyla kronik bir hastalığı var aracımın.. Bu hastalığın çözümü okuduklarımdan hareketle Direksiyon Açı Sensörü'nün değişimi gibi görünüyor.

Problem, aşina olduğunuz üzere direksiyon arıza ışığının rastgele zamanlarda yanması, direksiyonun sertleşmesi, bunun yanısıra ön farların ve gösterge panelinde ışıklandırmanın pır pır yapması, beraberinde kısık bir elektronik sesin gelmesi. Bu sesin pır pır hareketiyle periyodik hareket etmesi..

Son bir haftada, Karizma Otomotiv'de konjektörü ve yol bilgisayarı-farlar vs 'yi kontrol eden beyni değiştirdim. Sorunum çözülmedi. Arkadaşlar, bilgisayarda sensör arızası görülmediğini , Yetkili servis ( Bozkurt Otomotiv)'den destek aldıklarını ve bu arızanın çözümsüz olduğunu söylüyorlar. 450 YTL bu arızanın çözümü için harcamış ve sorunu çözülmemiş biri olarak konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlara soruyorum : Direksiyon Açı Sensörü'nü değiştirirsem, kesin olarak bu problemlerimden kurtulurmuyum.

Vaktiniz ve ilginiz için teşekkür ederim...

Saygılar, sevgiler...

zHd
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir