Skoda-VW TDI motorlarda Güç Arttırmı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda-VW TDI motorlarda Güç Arttırmı

İleti FabiaTDI » 10 Kas 2008, 21:56

VW / SEAT/ SKODA 1.4 TDI 75HP/80HP (Ibiza, Polo, Cordoba, Fabia)  Marka ve modelli araçlar için ortalama 35hp 55nm (modellere göre değişkenlik gösterir) güç artışı sağlayan chip tuning. Orjinal gücü 75hp 195nm olan aracınız, uygulama sonrasında yaklaşık 110hp 250nm. güce sahip oluyor.

Artan güç ile birlikte 'a varan yakıt ekonomisi sağlayın.!

Uygulama, servisimizde profesyonel cihazlar ve profesyonel kişiler vasıtasıyla yapılmaktadır.

İşlem tamamen aracınızın şase numarasına özel olarak gerçekleştirilmektedir. Cihazlarımız vasıtasıyla aracınızın orjinalinin üzerine yapılan uygulama ile güç artışı garantisini sunuyoruz.

Garantili araçları garanti kapsamından çıkarmadan, aracınıza hiçbir şekilde fiziki müdahalede bulunmadan gerçekleştirilen işlem sonunda araçtaki değişime inanamayacaksınız!

Her marka ve model araçlara uygun uygulamamız mevcuttur.

Piyasadaki sensor yanıltıcı dirençlerle, sağlıksız modüllerle karıştırmayın. Profesyonel güç artırımı hakkında ve taksit seçeneklerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen telefon edin.

Ad Erhan
Soyad Yücel
Telefon (Cep) +90-532-3122074

Arkadaşlar, Yukarıda bahsettiğim ilan (www.Sahininden.com) ile ilgili Erhan bey'le telefonda görüştüm bahsettiği sistemi TDI motorlara nasıl uyguladıkları konusunda bilgi istedim. Sağolsun detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştı tabi benimde bilgime göre.2006 model 1.4  TDI motorlu bir fabiamın olduğumuda vurguladım aracım 2006 model 3 silindirli 70 beygir dedim ne yapabilecekleri konusunda ise Erhan bey yurt dışından getirilen yazılım ile (hiçbir parça eklenmeden veya değişmeden) turbo basıncısın yeniden ayarlanması ile mesala 1 bar ise 1,2 bar uygulandığını kabaca tarif edip 3 silindirli 70 Hp aracımı yaklaşık 90-95 HP kadar çıkarabildiklerini ve bunu aracı kullanırken fark edebilecegimi, örneğin 3 vites tırmandığım yokuşu çok rahat 4 vites çıkabilecegimi söyledi yok begenmezsen veya bir performans artışı hissetmezsen paranı iade eder eski yazılımını aynen geri yüklerim diye de iddialı konuştu. ayrıca  servis Garantili araçların garantiden çıkmadığını özellikle vurguladı. Gelelim konun özüne aracımdan memnunum ama daha iyisi olabiliyorsa tabi araca zarar vermeden neden olmasın diye düşündüm bu konuda bilgisi olan var mı? paylaşmak istiyorum. Herkese tekrar selamlar
(Not : uygulanan yazılımın  Turboya veya aracın motor ömrüne uygulaman dolayı zarar vermediğini de belirttiler açıkcası kararsızım ????)

FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 10 Kas 2008, 22:04

Söyleyeyim baştan kısa sürede turbo yersin bunun sebebi ise eğer devirli kullanıyorsun basınc fazla olucak tribinleri yorucak turbo kaçırmaya başlıyacak

Ama fazla aartmış gibime geliyor 3 vitesle çıktığın bayırı 4 le çıkmak saçma gibi sana bu yakıt ekonomisi sağlar kalkışlarda yormaz seni  seri olur bastınmıda normalden fazla yakar basettiğin chıp tunıng büyük ihtimalle fiyata ne kadar hangi marka firmanın adı nedir bunlarda önemli
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti FabiaTDI » 11 Kas 2008, 20:32

slm.  Kadir arkadasın yazdıkaları konular daha ilk başta tereddüt ettiğim konulardı yani bu yazılım sistemini 650+KDV yüklüyorlar bu kadar ucuz bir sistemse neden skoda fabrikadayken aracları bu motor güçlerini arttıraraktan satardı diye terddüt etmiştim ama merak ettiğim bu sistemi skoda TDI motorlara uygulayan arkadaş var mı?

FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 11 Kas 2008, 21:27

ABT dışındaki bütün yazılım değişikligi yapan firmalar yalan motorun ömrü çok çabuk kısalır.
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 11 Kas 2008, 21:55

fabrikadan araçlar kısıtlanmış bir biçimde çıkar, Euro 4 idi en son ama 5 oldu galiba, o emisyon oranlarına uydurulmaya çalışılır. ayrıca motorun bakımsız kalma gibi durumlarıda düşünülerek tolere payları bırakılır.

1.9 105 var iken yine aynı motorun 130 luğuda var misal... bunlar doğru yazılımlarla gerçekleştirilir.

gelelim chip-yakma işine.

chip çok yaktırarak güç sağlar. bunun başka bir açıklaması olamaz. ama ekonomiyi nasıl sağlar?

devir düşürerek, yani basmazsanız....

misal silindir tek vuruşta 15 birim mazot yaksın, chip ile bu 20 birime çıksın. orjinal 15 birim mazotla 3000 devirde giderseniz bakkal mantığı ile 45x birim yaksın(yakmış olur diyelim)

ama 2000 devirde giderseniz, ki chiple bu mümkün oluyor max torkunuzu aşağı çekiyor, 40x birim yakmış olursunuz.

tabi bunlar fikir vermesi açısından uydurulmuş değerlerdir, eş koşullar altında sabit düşünülürse doğruluk payı vardır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 11 Kas 2008, 22:52

[quote="FabiaTDI"]

slm.  Kadir arkadasın yazdıkaları konular daha ilk başta tereddüt ettiğim konulardı yani bu yazılım sistemini 650+KDV yüklüyorlar bu kadar ucuz bir sistemse neden skoda fabrikadayken aracları bu motor güçlerini arttıraraktan satardı diye terddüt etmiştim ama merak ettiğim bu sistemi skoda TDI motorlara uygulayan arkadaş var mı?

[/QUOTE]

Chip olabilir dediğin ama dandik markalara dikkat etmek lazım bilindik markaların fiyatları yüksektir genelde 650€+Kdv gibi bir fiyatı vardır superchıp in ki bundada iyi verim alıyorlar 1.4 tdı da 15 hp rahat alırlar diye düşünüyorum fazlasıda vardır tabikide
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 12 Kas 2008, 02:31

istanbulda ise o arkadaş fabia TDI ben yeni yaptırdım güç artımı hemde 400 YTL gibi bir rakama hiç bir sorun da çıkmıyor adam sınırları zorlamıyor yerinde bırakıp aracını güçlendirmiş olarak veriyor 30 dk sürüyor en fazla sadece yazılımla hiçbişeye elini sürmeden

umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir