İÇ SİRKÜLASYON DÜĞMESİ ??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İÇ SİRKÜLASYON DÜĞMESİ ??

İleti merasity » 10 Kas 2008, 23:37

Bugün farkettim, iç sirkülasyon düğmesine basınca biraz çalışıyo, sonra kapanıyo. tekrar açıyorum, 2-3 sn sonra sönüyor. tekrar açmaya çalışıyorum açmıyor. düzensiz çalışıyor. (bu arada bazı araçlarda cama getirince, iç sikülasyonu kapatır, fabia da kapatmıyor, öyle bi özellik yok sanırım)

bozuldu sanırım. nası tamir olacak ??

merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 10 Kas 2008, 23:56

geçmiş olsun bozulmuş :) benimki de bozuk, vag com a bağlatınca hatayı belirtiyor
motorunu değiştirmen lazım
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti merasity » 11 Kas 2008, 00:11

kışın neyse de, yazın klima çalıştırırken, iç sirkülasyon yapınca daha iyi soğutuyo.
tamir ettiren var mı acaba? kaça mal olur?? (araçta sorun bulmaktan nefret ediyorum)
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti öğretmen07 » 11 Kas 2008, 01:28

hocam eger tahmin ettigim arıza ise senin klima kontrol unitesi arıza yapmıs ! tamir olur mu bilmem ama sıfır 750 ytl benim arabanın da kliması calısmıyodu o parca arızalı dediler cıkma buldum 150 ytl ye halletim! 
öğretmen07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti merasity » 11 Kas 2008, 11:27

benim klima çalışıyor, sadece iç sirkülasyon tuşu temassızlık yapıyor gibi, bi çalışıyor, bi çalışmıyor. aman masraf çıkmasın, çok harcadım, 5 kuruş harcayamam. daha triger değişecek.   :(
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti miyidogan » 11 Kas 2008, 11:36

[quote="merasity"]Bugün farkettim, iç sirkülasyon düğmesine basınca biraz çalışıyo, sonra kapanıyo. tekrar açıyorum, 2-3 sn sonra sönüyor. tekrar açmaya çalışıyorum açmıyor. düzensiz çalışıyor. (bu arada bazı araçlarda cama getirince, iç sikülasyonu kapatır, fabia da kapatmıyor, öyle bi özellik yok sanırım)

bozuldu sanırım. nası tamir olacak ??[/QUOTE]

Aynı sorun benim fabia da var. Ama bu bir sorun mu yoksa böyle bir settingi mi var keşfedemedim...
miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 11 Kas 2008, 11:57

Tam da kotu donem de bozulmus, kis donemine girerken ic sirkulasyon camdaki bugulanmayi onlediginden onemini arttiriyor..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti öğretmen07 » 11 Kas 2008, 14:50

hocam onlar bi vutun parca unite o yuzden dedim benimkide ısı ayarı yapamıyordu. kaloriferi acıp kapatma iç sirkulasyon, yonlendirme ve ac hepsi aynı parcaya baglı o yuzden dedim
öğretmen07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isigci » 11 Kas 2008, 16:06

Arkadaşlar ben daha önce cadi kullanıcısıydım. İç sirkulasyon düğmesi açık olduğu zaman ön camlara hava üflemeye karar verdiğimde düğme otomatikmen devre dışı kalıyordu. Çünkü buğu dışarıdan alınan taze hava ile çözülebiliyor. Aracın hava üflemesini cama doğru değilde içeriye doğru yaptır ve iç sirkulasyon düğmesine tekrardan bas ve dene.
Umarım bir bozukluk yoktur. Bol Şanslar...
isigci
CLASSIC
CLASSIC

İleti merasity » 11 Kas 2008, 20:10

o olayı biliyorum zaten. cama değil içeri veriyorum yine de kendi kendine kapanıyor. sonra da açılmıyor. zaten cama verdiğinde bile çalışıyor iç sirk. fabialar otomatik kapatmıyor cama verince.
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 11 Kas 2008, 22:36

her geri vitese takıldığında egzos dumanının içeri girmesini önlemek için bu fonksiyon devreye giriyor. Bu durumda zırt bırt çalışan dandik bir motor olduğu için bir çok fabiada kısa bir sürede bozuluyor. yazın sürekli iç sirkülasyon yapıp klimayı açmak evoparatörde kokuya neden olabilir, yazın her iki fonksiyonu da (iç-dış) kullanmak gerek Wink
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti merasity » 12 Kas 2008, 00:24

[quote="fabiamania"] her geri vitese takıldığında egzos dumanının içeri girmesini önlemek için bu fonksiyon devreye giriyor. Bu durumda zırt bırt çalışan dandik bir motor olduğu için bir çok fabiada kısa bir sürede bozuluyor. yazın sürekli iç sirkülasyon yapıp klimayı açmak evoparatörde kokuya neden olabilir, yazın her iki fonksiyonu da (iç-dış) kullanmak gerek Wink[/QUOTE]

o da doğru. yazın sadece ani soğutma yapmak için iç sirk. açıyorum.
bozuksa bozuk ya yetti, o da bozuk kalsın. daha triger değişmedi, gidip bide onla mı uğraşayım...
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir