HAVALANDIRMA FANINI NASI SÖKERİM ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HAVALANDIRMA FANINI NASI SÖKERİM ?

İleti merasity » 11 Kas 2008, 14:08

Arkadaşlar, benim fan çok sesli çalışıyor. forumda araştırdım, aynı konu açılmış. çözüm olarak "derude" arkadaşımız şu öneriyi yapmış;

"Fan motorunu bir elektrikçiye söktürün. Basınçlı hava ile kanatların tozunu temizletin. Burçları da ince bir yağla yağlatın ve taktırın.

Fanınız ilk günkü gibi sessiz ve balanssız olacaktır."

Aynen uygulamak istiyorum ama, fan motoru nerde, nası sökerim? resimli yardıma ihtiyacım var.

merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti merasity » 11 Kas 2008, 22:18

söken yok galiba :)
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 11 Kas 2008, 22:46

Yanlış şeyden bahsetmişim pardon

Ben octi kullanıyorum onun fanı derinde kalıyor hiç denemedimSmile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti derude » 11 Kas 2008, 22:46

Meraba arkadaşım, yardımcı oluruz elbetteSmile

Ben bi kaç kez söktüm. Eğer eliniz bu işlere biraz yatkınsa, abartılı bişey yok emin olun.

Elimde foto yok maalesef ama elimden geldiğince anlatayım.

Fan motoru tam olarak torpido gözünün arkasına geliyor. Bunun için torpidoyu komple almanız gerek.

İlk önce kapağı açın ve kapağa menteşe görevi yapan plastik pimleri tornavida ile sökün.

Sonra torpidoyu üstte üç, altta iki vida tutar. Bunları da söktükten sonra torpido yerinden çıkacaktır.

Artık fan motoru karşınızda ve yapacağınız küçük bir etütle motoru sökebilirsiniz.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti derude » 11 Kas 2008, 22:51

[quote="kadir_"]bunu sökmen çok zor ama sesli çalışması normal ben octi kullanıyorum 2 tane var ve boylarıda bayağı büyük ses yapması normal ama ömrü doldu ise değiştirmek mantıklı bence ben bir tanesini değiştirdimsanırım 150 ytl olması lazım tam hatırlamıyorum arıza ise yolda kalabilirsin dikkat et[/QUOTE]

Arkadaşım senin bahsettiğin radyatör soğutma fanı sanırım.

Kalorifer fanı fabia da bir tane var ve o da sökülmesi çok zor değil. (Bence zor da değilSmile)

Fiyat olarak yenisi ise 600 ytl civarında.

Ayrıca fan motorunun değişime uğrayacak kadar eskimiş-bozulmuş ya da arızalanmış olacağına ancak % 1 ihtimal veriyorum.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti merasity » 12 Kas 2008, 00:20

Derude çok saolasın. müsait olduğum bi haftasonu girişicem torpidoya :) öyle böyle değil ya, manyak ses yapıyo, zaten 4 e alınca, konsol içten içten titriyo, tamam diyorum şimdi havalanacağız :)
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozdenc » 12 Kas 2008, 13:22

Ben sokturdum torpıdonun arkasında önce torpıdoyu sokuysun fana ulasırsın sokerken torpıdo ısığı değışık bır mekanızma bı dağıtırsan toparlayamasın dıkkatıne bızın 3-4 saatımızı yedı cunkı :)

ozdenc
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir