NEDİR BU HAYVANLARDAN ÇEKTİĞİM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

NEDİR BU HAYVANLARDAN ÇEKTİĞİM

İleti elegance » 18 Kas 2008, 21:25

bu itlerin öteki tarafa gitmesini bende istiyorum.okullar acılmadan ankaraya giderken kırıkkale ye girmeden yolda önümüze bitane enik it cıktı allaktan enikti yoksa arabanın vay haline.en sol seritte 150-160 gidiyoyorum birden önüme bi cıktı.hemen o anda aynadan arkama baktım.arka dolu frenede basamadım köpek tamponun sag tarafınaazcık sıyırdı allahtan kartere falan gelmedi gelseydi arabanın vay haline.eniştem sienayla köpege carpmış yoldada sonra arabaya motor falan yaptırdı galiba düzen tutmadı 12 milarlık arbayı 9 milyara verdi de kurtuldu.bundan sonra köpege carpacagıma duvara carparım daha az zararı olur diyo

elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti erolfabia » 18 Kas 2008, 23:31

[quote="Balki, Burak"]Yerinde olsam arabadan cok kopege uzulurdum teknolojı gelıstıkce cezasını yıne canlılar cekıyor.[/QUOTE]

Clap

öncelikle geçmiş olsun,  allah beterinden korusun...

ama burak arkadaşımızın söylediklerinede katılmamak mümkün değil...
erolfabia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 18 Kas 2008, 23:38

arkadaşlar sanki bilerek vurmadık hayvana kaza ile oldu 1 milyardan fazla masraf çıkıyor bugün kasko şirketi ile görüştüm yarın eksper gelicek kesin fiyatı yazarım Burak arkadaşım iyi yazmışta kendi aynı durumda olsa eminim benim gibi düşünürdü
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti muzaffer » 19 Kas 2008, 04:36

Olaya Sadece insan gözüyle bakıyoruz.

Ya hayvanların insanlardan çektiği nedir? Teknoloji sayesinde yaşam alanlarını darattığımız , yaşadıkları ormanları kesip tarla açtığımız gecekondu diktiğimiz , sanki başka yol geçirecek yer yokmuş gibi ormanın tam ortasından yol geçirip ormanı ikiye böldüğümüz , şehre yakın yerlere çöp dağları inşaa ederek önce hayvanları oraya çağırıp sonrada çok fazla oldular deyip imha ettiğimiz (v.b örnekler) bu hayvanların nedir bizlerden çektiği ? Kazayla her canlı öldürülebilir ama bilerek ve kasten bir hayvanı öldürmek vebali çok büyük olan bir günahtır. 

"Kesilecek hayvan bile olsa, merhamet edene, kıyamet gününde Allah rahmet eder." Hadis
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 19 Kas 2008, 18:19

[quote="muzaffer"]

Olaya Sadece insan gözüyle bakıyoruz.

Ya hayvanların insanlardan çektiği nedir? Teknoloji sayesinde yaşam alanlarını darattığımız , yaşadıkları ormanları kesip tarla açtığımız gecekondu diktiğimiz , sanki başka yol geçirecek yer yokmuş gibi ormanın tam ortasından yol geçirip ormanı ikiye böldüğümüz , şehre yakın yerlere çöp dağları inşaa ederek önce hayvanları oraya çağırıp sonrada çok fazla oldular deyip imha ettiğimiz (v.b örnekler) bu hayvanların nedir bizlerden çektiği ? Kazayla her canlı öldürülebilir ama bilerek ve kasten bir hayvanı öldürmek vebali çok büyük olan bir günahtır. 

"Kesilecek hayvan bile olsa, merhamet edene, kıyamet gününde Allah rahmet eder." Hadis
[/QUOTE]

doğru tabi, buna itirazımız yok. yerden göğe kadar haklısınız. ama zararı dokunanı öldürmedende olmuyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 19 Kas 2008, 18:21

benimki şansız bedevi misali adım köpekçiye çıktı bununla berabar 4 köpek 2 kedi 1 tanede tilki yola çıkan beni buluyor kafayı yicem duyan artık dalga geçiyor köpekçi naber diye şans yok bende ne yapayım
[/QUOTE]
Bence sürüş tarzınızı bir gözden geçirin...Kaskonuz var nasılsa araba mühim değil, giden can it canı nasılsa değil mi?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti serdar5306 » 19 Kas 2008, 23:43

kaskom var diye arabayı vurucam diye bir mantık alabilirmi hem ben arabamı çok severim zarar görmesini istemem yaklaşımınız çok yanlış
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti hetepe » 20 Kas 2008, 12:24

O zaman bu kadar hayvanın size denk gelmesini şanssızlık olarak niteleyelim... Yazdıklarımı size saldırı olarak algılamayın, ben 1990 yılından beri araba kullanıyorum.1990 ile 1994 arasında 16 adet maddi hasarlı ve yaralanmalı kazaya karıştım.Size  de belirttiğim gibi sürüş tarzımı ve alışkanlıklarımı sorgulayarak 1994 den beri başka bir vukuatla karşılaşmadım. Daha büyük bir kaza yaşamazsınız umarım.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti engin003 » 12 Şub 2009, 02:00

arabanın içinde iki aileydik , 120 km hızla köpeğe çarptım , karşıdan ve arkadan kamyon geliyordu köpek beni görmedi yolun ortasında kala kaldı. Ne kornaya bastım ne firene vurdum geçtim. Sadece sis farı kırılmıştı.Araç 92 model  favorit .Yıllar önce olmuştu.
     Eğer ben kornaya basmış olsaydım o köpek kendini kasar kaya gibi hepimizi öldürürdü.
engin003
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 12 Şub 2009, 11:48

[quote="demirhan"]sadece arabaya carpmakla kalmıyorlar gecede seslerinden yatamıyorum ama ben ne yaptım bilin bakalım(aldım tüfegi elime hepsini sonsuz yolculuklarına ugurladım tam 4 adet ertesi gün aradım belediyeyi yaptılar temizligi şimdi geceleri deliksiz uyku cekiyorum ohh be dünya varmıs diyorum)[/QUOTE]

Elle tutulur hiç bir yanınız yok, kendimce sizi protesto ediyorum. Sanırım öğretmenlikten kalan boş zamanlarınızda CAN yaratıyorsunuz ki, sırf uykunuzu böldüğü için onu ALABİLİYORSUNUZ. Thumbs%20DownDead Düşünsene rollerin değiştiğini (!) hayvanların hakim olduğu bir dünyada senin çocuğun arkadaşları ile oynuyor. Bu esnada çok sesleri çıktığı için yakınlarda uyuyan bir köpek/kedi sırf uyuyamadığı için onu ve arkadaşlarını öldürüyor. Sen de evde evladın gelecek diye nafile bekliyorsun. Sonra kedi/köpek neyse artık internete girip ortak noktası olan arkadaşlarına ne yaptığını anlatıyor.

Not: Burada herhangi bir kötüleme yoktur. Sadece ROLLERİN değişmesi örneklemi ile EMPATİ kurulmaya çalışılmıştır.

Konu ile ilgili bir örnek vereyim: Yıllar önce Dallas dizisindeki JR -Lary Hangman- ile yapılan bir röportajı izlemiştim. Konu neydi hatırlamıyorum ama elin gavurunun verdiği örnek karşısında şaşırıp kalmıştım. 

Şöyle demişti: "Siz sucuklu yumurta nasıl yapılır bilir misiniz? Sucuk+yumurta bu kadar basit gibi görünsede, bu yemek için tavuk yumurtasını verirken inek canını verir..."

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 12 Şub 2009, 11:57

İnsanî duygularını ayakta alkışlıyor ve saygılarımı sunuyorum. Adın delidolu ,ama yüreğin hiç te deliye benzemiyor.Clap
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Balki, Burak » 12 Şub 2009, 12:48

sadece arabaya carpmakla kalmıyorlar gecede seslerinden yatamıyorum ama ben ne yaptım bilin bakalım(aldım tüfegi elime hepsini sonsuz yolculuklarına ugurladım tam 4 adet ertesi gün aradım belediyeyi yaptılar temizligi şimdi geceleri deliksiz uyku cekiyorum ohh be dünya varmıs diyorum)....

Cok ozur dılerım ama bu canılıkten baska bırsey degıl.

''Şöyle demişti: "Siz sucuklu yumurta nasıl yapılır bilir misiniz? Sucuk+yumurta bu kadar basit gibi görünsede, bu yemek için tavuk yumurtasını verirken inek canını verir..."

Arkadasım verdıgın ornek mukemmel:)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir