Yeni Fabia TDI acil yardım!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Fabia TDI acil yardım!

İleti mukuc » 17 Kas 2008, 17:04

Değerli Fabia kullanıcıları..
Yeni Fabia TDI aracımın göstergesinde sadece dizel araçlarda bulunan ön ısıtma rezistansı sürekli yanıp sönüyor, ayrıca egzoz gazı göstergesi ise devamlı yanmaya başladı.. arabanın çalışmasında ve sürüşte bir aksaklık yok.. Sorun nedir? bilgi verirseniz memnun olurum..

mukuc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 17 Kas 2008, 22:07

walla hiç bir fikrim yok ilk defa rastlıyorum ben bu soruna ısıtma bujilerinde bir arıza var demekki
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 18 Kas 2008, 08:09

kitapçığa baktım, resistans simgeli uyarı için, ön kızdırma sisteminde sorun var, servise uğrayın diyor. benim kitapçıkta egzosla ilgili bir gösterge uyarısı bulamadım(2004 tdi).
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skodacı » 18 Kas 2008, 17:32

[quote="mukuc"]Değerli Fabia kullanıcıları..
Yeni Fabia TDI aracımın göstergesinde sadece dizel araçlarda bulunan ön ısıtma rezistansı sürekli yanıp sönüyor, ayrıca egzoz gazı göstergesi ise devamlı yanmaya başladı.. arabanın çalışmasında ve sürüşte bir aksaklık yok.. Sorun nedir? bilgi verirseniz memnun olurum..
[/QUOTE]

ön kızdırma bujisi lambanız fren müşürü arıza sebebi ile yanmakta...diğer lamba ise dizel partikül filtresi lambası...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mukuc » 18 Kas 2008, 18:56

Fren müşürü arızası ve dizel partikül filtresi arızaları ciddi midir? En yakın servis 120 km. araç beni bu mesafeye kadar götürür mü? Teşekkürler..
mukuc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 18 Kas 2008, 19:10

bendede gecen ayrı ısık yanıp sönüyordu, arka fren lambaları sürekli yanık duruma gelmisti, anahtarı cıkartsam bile yanıyordu,  yani fren müsürü arızalanmıstı, fren müsürü degisti ve cihaza baglandı o uyarı düzeltildi,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 18 Kas 2008, 20:37

[quote="mukuc"]Fren müşürü arızası ve dizel partikül filtresi arızaları ciddi midir? En yakın servis 120 km. araç beni bu mesafeye kadar götürür mü? Teşekkürler..[/QUOTE]

Gidebilirsiniz...

Partikül filtresi yanmayan karbon atıklarının filtre edildiği, katalitik konvertör benzeri olan fakat sökülmeden temizlenebilen bir filtredir. Zamanla içi dolar ve göstergedeki uyarı ışığı yandığı zaman periyodik olarak temizlenir. Bu temizlik modele göre araçta bulunan ekstra bir kaptaki temizlik sıvısını bir düğmeyle bu filtrenin direkt içine yollayıp yanmasını sağlayarak veya otobana çıkıp belirli devirlerde araç sürülerek yapılır. Genel uygulama; filtrenin giriş kısmında yakıt enjektörü benzeri bir enjektörün monte edilmiş olması ve belirli şartlarda buradan filtrenin içine yakıt gönderilerek içinde birikmiş olan atıkların yanarak parçalanıp temizlenmesidir.

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mukuc » 19 Kas 2008, 13:05

Sayın "skodacı" verdiğiniz detaylı bilgilerden ötürü teşekkür ederim..
Burada üzüldüğüm nokta daha 8.000 km. deki araçta sıkıntı yaşamam.. Bu elbetteki diğer markalarda da söz konusu.. Araba işi biraz şans olayı galiba..

Bildiklerini paylaşan skoda kullanıcılarına teşekkürler..
mukuc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mukuc » 15 Arl 2008, 17:15

Sorun Devir sensöründen kaynaklanıyormuş.. onu değiştirdiler sorun çözüldü.. ilgilenen arkadaşlara teşekkürler..
mukuc
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir