fabia yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia yardım

İleti identity » 19 Kas 2008, 01:33

Selam arkadaşlar.Bir ay önce skoda fabia aldım 2.el ve tabii kullanma kılavuzu yok bunu nereden temin edebilirim ve birde 2 gün önce hararet göstergesiyle benzin göstergesi arasında bir ikaz lambası yandı kırmızı renkte ve yanıp yanıp sönüyor dikkat ettim kasisten falan geçerken oluyor acaba nedir?lastik basıncı düşük olduğunda böyle bir uyarı verirmi? teşekkür ederim.

identity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti carey78 » 19 Kas 2008, 01:40

hocam sanırım yanılmıyorsam %99 lamba sensörü ampüllerinden biri gitmiş servise göster para almadan hallediyorlar başıma geldi kırmızı bi daire etrafındada çizgiler var sanırım ak parttinin logosu gibi olması lazım :)
carey78
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti identity » 19 Kas 2008, 22:46

evet sanırım bahsettiğiniz gibi, ikaz  kırmızı renkte ve ok işareti gibi bişi var.Yada korkarım amortisörlerden de olabilir çünkü bugün aramı biraz sallayıp arkaya baskı uyguladığımda sesler geldi.gacur,gucur şeklinde.Anlaşılan servis yolu göründü bize.
identity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 20 Kas 2008, 12:32

Aynı yerde arka koltuk uyarı lambası da var.Arka koltukların tam olarak yerine oturduğunu da kontrol edin.Belki o da olabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti skodacı » 20 Kas 2008, 14:19

[quote="identity"]Selam arkadaşlar.Bir ay önce skoda fabia aldım 2.el ve tabii kullanma kılavuzu yok bunu nereden temin edebilirim ve birde 2 gün önce hararet göstergesiyle benzin göstergesi arasında bir ikaz lambası yandı kırmızı renkte ve yanıp yanıp sönüyor dikkat ettim kasisten falan geçerken oluyor acaba nedir?lastik basıncı düşük olduğunda böyle bir uyarı verirmi? teşekkür ederim.[/QUOTE]

arka sırtlık arkalik kilidi...arka koltukları iki kişi karşılıklı olarak yatırıp,sertçe tekrar kapatın...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti identity » 22 Kas 2008, 19:15

arkadaşlar aracımı bahsetmiş olduğum sorundan dolayı servise götürdüm.Bilgisayara bağlayıp baktılar ve benim gösterdiğim yerde herhangi bir ikaz ışığı veya başka bişi olmadığını söylediler şaşırmış durumdayım oysa daha sabah işe giderken bile yanıp söndü ama bulamadılar.Bana sürekli yan
maya başladığında gel dediler iyimi?Shocked
identity
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir