hafif bakım için alınan fiy..(sonuç) (sürpriz var)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hafif bakım için alınan fiy..(sonuç) (sürpriz var)

İleti bybirim42 » 28 Kas 2008, 14:30

Bu servislerdeki kampanya sona erdimi arkadaşlar.sanki sitede bi ara uzadı gibi bişşey okumuştum

bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti parsanoto » 28 Kas 2008, 15:08

kayışların çin malı olduğunu nerden anladınız.üstünde made ın chına mı yazıyordu yoksa başka bi marka mı vardı.bide şu başlık beni çok rahatsız etti.''ağır bakım''.nesi ağır arkadaşlar bu bakımın,510 liralık ağır bakımmı olur.

arkadaşımın honda civic in 15000 bakımı 485 lira tuttu.değişen ne yağ,yağ filtresi,polen,filtresi,hava filtresi.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti merasity » 28 Kas 2008, 16:56

:) niye rahatsız etti anlamadım. Triger olduğu için o başlığı kullandım. honda 485 tutuyorsa demekki skoda kullandığımız için şükretmek lazım bu tabloya göre

Çin malı konusu ise yanlış bilgilendirme. Aracı teslım alırken servis müdürü bana o şekilde söyledi; "daha önce sadece kayışları değiştirmişler, çin malı çıktı" diye. ama daha sonra kayışları kontrol ettiğimde continental olduğunu gördüm. servisteki ustamı aradım, "sen müdüre bakma, o anlamaz, alman malı conti vardı üzerinde" dedi.
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 28 Kas 2008, 17:40

[quote="parsanoto"]

bide şu başlık beni çok rahatsız etti.''ağır bakım''.nesi ağır arkadaşlar bu bakımın,510 liralık ağır bakımmı olur.

[/QUOTE]
abi sabit gelirli için ağır oluyor...Wink

yoksa teknik ağırlığı çok fazla olduğundan değil...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti parsanoto » 28 Kas 2008, 17:44

rahatsızlığımın sebebi şu.90 bin bakımları genelde çok büyük masraf diye bahsedildiği için insanlar arabasını yaptırmaya korkuyor.hatta geçmiş senelerde araçları 90 bine yaklaşınca masrafı çok diye satanlar bile duydum.

skoda için şükretmek lazım demişsiniz.diğer araçlara baktığımız zaman bizim araçların bakımları gerçekten pahalı değil.anlatmak istediğim biz burda bakımları için ağır,pahalı gibi konuştuğumuz zaman skoda araba alcak adam almıyor.insanlar artık araba alırken araştırıyor internetten.bu sitede çok üye gördüm burdaki yazıları dikkate alıp skoda alanlar var.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 28 Kas 2008, 17:57

[quote="parsanoto"]

anlatmak istediğim biz burda bakımları için ağır,pahalı gibi konuştuğumuz zaman skoda araba alcak adam almıyor.insanlar artık araba alırken araştırıyor internetten.bu sitede çok üye gördüm burdaki yazıları dikkate alıp skoda alanlar var.

[/QUOTE]
evet bu noktada haklısınız. ben triger kısmını 250 ytl ye halletmiştim. şimdi bu ağır bakım mı?

normalde 15000 bakımına da isterler o kadar. ancak burada "ağır" kelimesi kanımca bakımın motor için hayati öneme haiz olmasındandır. yoksa fiyatının ağırlığından değil...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti merasity » 28 Kas 2008, 18:10

[quote="lazianke"] ancak burada "ağır" kelimesi kanımca bakımın motor için hayati öneme haiz olmasındandır. yoksa fiyatının ağırlığından değil...
[/QUOTE]

evet aynen öyle. zaten ağır bakım deyince herkes motor için önemli parçalar olduğunu anlar. ilk defa sizden duydum, para yönünden ağır olarak düşünüldüğünü veya düşünülebileceğini.

sizin için değiştiriyorum o zaman başlığı. selamlar, sevgiler....
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 28 Kas 2008, 19:16

burda esprili bi yaklaşım olmuş..ömer hoca forumun eskilerindendir eski konuları iyi bilir.daha önceki 90 bin bakımı konuları açıldığı zaman üyeler tarafından hep bakımı ağır,masraflıdır diye söz edilirdi.o yüzden ben böle yaklaştım.saygılar.

parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir