rolanti düzensizligi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

rolanti düzensizligi

İleti abdullah » 24 Kas 2008, 22:45

arkadaşlar havalar sogudu sabahleyin aracı ilk çalıştırdıktan sonra kendi halinde çalışırken  relanti inip çıkıyor tabi ben gaz pedalına basınca yüksek devirde pıroblem yok daha sonra kendi halinde çalışırken yine bişey yoks  adece ilk çalıştırdıgımda oluyor . bu durum normalmi yada ne yapılması gerekiyor acaba. teşekkürler

Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti baha » 24 Kas 2008, 23:23

arkadaşım benim feliciada soğuklarda dediğin problemi çıkarıyor gaz kelebeğinide değiştirdim inan hiç problem etmiyorum artık alıştım bu skodaya mahsuz bir olay galiba başka marka araç kullanan arkadaşlardan şimdiye kadar şikayet duymadım
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti power_octavia » 25 Kas 2008, 04:50

gaz kelebeğini temizletmen gerekiyor sorun düzelir... kurum ve yağ bağlamıştır gaz kelebeğindeki sensörün üzeri... veya rolanti valfi varsa onu temizlettri srounun düzelir

saygılar
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 25 Kas 2008, 10:33

power dogru soluyor...bogaz kelebeği temizlet tipik fabia sorunu,,mumkunse her 10000km bakımında temizlet adaptasyon yaptırt aklından silinsin bu sorun
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti muğlalı sanita » 25 Kas 2008, 23:05

sorun gaz kelebeği diyorsunuz bendede vardı bu sorun temizlettim ama düzelme olmadı egr valfini temizlet dediler fakat servis egr valfinin olmadığını söyledi tipik bir skoda hastalığı bu sorun
muğlalı sanita
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 25 Kas 2008, 23:15

Kodu AEE  miydi hatırlamıyorum  polo ve felicia da kullanılan volkswagen motorları aynı sanırım.

bir arkadaşımın polosunda da bu sıkıntı var bende kronik gözüyle bakıyorum olaya..

ancak sanayide geçirdiğimiz süre zarfında şu doların düşük olduğu dönem birçok parçacı stok yapmış cidden  parça bolluğu var adamlar değiştirelim deyip duruyordu bilmiyorum ...

ancak genel olarak bakıldığında boğaz kelebeğinin sökülerek arkalı önlü temizliği ve rölanti ayarlayıcısının temizliği genlde bu sorunları düzeltiyor, aklınızda bulunsun.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti power_octavia » 26 Kas 2008, 02:46

ya gaz kelebekleri öle zırt pırt değişilcek veya belli kmlerde değiştirilmesi gerekli parçalar değildir... iyi bir temizleme yapıldığı zaman sorun düzelir bunun yanında gaz kelebeği söküldüğünde emme manifolduda bir güzel temizlenirse (100binkm yi doldurmuş araçlar için) rolanti valvi vs vs diğer ne var ne yok elden geçirilirse. sensörlerin hassasiyeti artacağından hem performansınız düzelir yakıt tüketiminiz düşer.. vede rolantideki sorun giderilir..hazır bu kadar temizlik yapılmışken makinaya bağlatıp carbon clean ve injektor cleande yaptırırsanız çok daha mükemmel sonuç alırsınız

saygılar
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 27 Kas 2008, 23:48

[quote="power_octavia"]ya gaz kelebekleri öle zırt pırt değişilcek veya belli kmlerde değiştirilmesi gerekli parçalar değildir... iyi bir temizleme yapıldığı zaman sorun düzelir bunun yanında gaz kelebeği söküldüğünde emme manifolduda bir güzel temizlenirse (100binkm yi doldurmuş araçlar için) rolanti valvi vs vs diğer ne var ne yok elden geçirilirse. sensörlerin hassasiyeti artacağından hem performansınız düzelir yakıt tüketiminiz düşer.. vede rolantideki sorun giderilir..hazır bu kadar temizlik yapılmışken makinaya bağlatıp carbon clean ve injektor cleande yaptırırsanız çok daha mükemmel sonuç alırsınız

saygılar

arkadaş gayet güzel anlatmış teşekkürler  Clap
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti IYIGIT » 28 Kas 2008, 16:02

benim araçta var ben buji kablosuu değiştirmeyi düşündüm.101 hp 2001 fabia  lerde maf sensörü var mı usta yok dedi.

IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir