Aracın ilk çalıştırmada stop etmesi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracın ilk çalıştırmada stop etmesi?

İleti hekiz » 12 Arl 2008, 00:11

Arkadaşlar benim fabia ilk çalıştırmada çok şükür çalışıyor problem yok fakat rolanti 1000'de falan oluyor bi süre sonra normal devrine düşüyor (bu problem benzini farklı bir yerden alınca başladı normalde PO kulanıyordum bu sefer total'den aldım) fakat aracı hareket ettirdiğimde devir hızla düşüp araç stop ediyor tekar çalıştırdığımda normale dönüyor, problem rolanti sensörü ve boğaz kelebeğinde mi (temizletsem faydası olurmu) yoksa şu meşhur lambda sensörümü ne olabilir?

hekiz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 12 Arl 2008, 00:49

boğaz kelebeğini temizlet düzelmezse egr valfinide temizletirsin düzelir

2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti komando » 12 Arl 2008, 20:08

Serdar 5306            nikli arkadaşım    bu      egr valfinide  temizletirsin düzelir demişsin nedir bu egr valfi

benim aracım da da ilk çalışmada stop etme ve daha sonra seyir halinde iken debriyaj a bastığımda veya boşa aldığımda aracımda stop etme problemi var boğaz kelebegini temizlettim adaptasyon yaptırdım olmadı boğaz kelebeğinin bozuk olduğunu ve degiştirmem gerektiğini söylediler tabi bu bilgiyi alıncaya kadar iki özel servis bir de yektili servise gitmek zorunda kaldım parça nın fiyatı oldukça degişik ben izmir de sıemens vdo markasını 450-500 ytl aralığında yan sanayisi ni de 250-300 ytl aralığında buldum internetten araştırırken otostart adlı bir siteden sıemens vdo marka boğaz kelebek manşonu nu 310 ytl ye buldum ve sipariş verdim  bu egr valfi hakkında beni bilgilendirirsen sevinirim şimdiden ilginiz için teşekkürler
komando
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir