YETER ARTIK FABİA!!!! SORUN ÜSTÜNE SORUN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YETER ARTIK FABİA!!!! SORUN ÜSTÜNE SORUN

İleti fabialife » 13 Arl 2008, 16:55

[quote="mygokhan"]D4-D dizel motorlu toyota corollayı 1.2 fabia ile otobanda terletmiştim :)

180 ile selektör yapıp yol istemiştim.Adam beni zar zor geçmişti..:)
[/QUOTE]

geçme konusuna gelince, o konu biraz karışık. hem niyet, hem araba, hemde şöför önemli. antalya ısparta arasındaki  çok virajlı ve riskli yeni yolda benim fabia choice varken 530 dizel bmw, 380 sel mercedes de dahil hiç bir araba beni geçemedi. şimdi fabia bu arabalardan daha mı üstün anlamına geliyor.

ben yolu çok iyi  biliyordum bu avantajımı kullandım, aşırı risk alıp çok süratli araç kullandığım için kimse geçemedi. eğer spor bir araba düşünülmüyorsa araç tercihinde sürat artık baştaki

tercih sebeplerinden birisi değil. çünkü şimdiki bütün arabalar yeteri kadar sürat yapıyor. bence önemli olan aracın yol tutması ve durması ve bu konuda hakkını yememek lazım fabia choice mükemmeldi.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 13 Arl 2008, 17:00

tabi canım, motorları kıyaslarken ben geçtim veya o geçti demek kesin değil, kağıt üzeri verilere bakılmalıdır. ama ben 1.4 TDI 195 torklu motorunun 1.6 100 bg atmosferik benzinli araçlara rahat kafa tuttuğunu biliyorum denedim tecrübe ettim. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fabialife » 13 Arl 2008, 17:28

[quote="mygokhan"]Ahmet bey;

Şirketimizde corsa 2008 model 1.3 CDTI 70 BG araç var.Ama pek memnun değiliz.Her yerinden ses geliyor.Patron kullanıyor kendi özel aracı olarak..Geçen bakıma girdi.Balata + yağ değişimi yapıldı. 700 lira para ödedik.Servis gerçekten müthiş pahalı.Ve olmadık seslerde cabası..

Sizde böyle bir şikayet varmı?
[/QUOTE]

ben aracı alalı 5 ay oldu 2007 model 1.3 75 hp (70 hp yok 75 ve 90 hp )31.000 km de aldım şu an 37.000 km.de. 6.000 km kullandım, bunu 5.000 km si uzun yol. hiç bir şikayetim yok, hiç bir yerinden ses gelmiyor. performansı iyi, yakıtı iyi (uzun yolda 90-100 km sabit hızla 100 kuruş civarında, yüklü olarak trafiğe göre sert  kullanısam 110-115 kuruş civarında yakıyor.)

yol tutuşu iyi ( fabia choıce gibi limitleri zorlamadım ama ona yakın), servis fiatları skoda ile pek farketmiyor ancak dışarıda özel srviste yaptırırsan yarısı hatta 1/3 fiatına hallediyorsun.

servisleri daha yaygın ve daha ilgili, herhangi bir sıkıntıda pek çözümsüz kalmıyorsun.

iki skoda forumunda olduğu gibi, üye sayısı çok çok  fazla olan opel forumuna da üyeyim, oradaki gelişmeleri takip ediyorum. opelde volkswagen grubunda olan kronik lamdda sensörü, açı sensörü, egr valfi vs. gibi arızalar fazla yok, olanlarında araçları genellikle 100-1500.000 km civarlarında.

şikayet konusuna gelince mercedes, bmw dahil bütün araçlardan maalesef oluyor. bu hem kullanmakla hemde araca bakmakla ilgili. ben aracıma çok aşırı itina gösterdiğim için şimdiye 124 dahil kullandığım hiç bir araçta sıkıntı yaşamadım. elimden gelen bütün bakımlarını kendim yaptığım, haftada bir sanayi ye arkadaşların yanına uğradığım için arabanın eksiği, hatası kalmıyor.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 13 Arl 2008, 17:33

[quote="fabialife"][quote="mygokhan"]Ahmet bey;

Şirketimizde corsa 2008 model 1.3 CDTI 70 BG araç var.Ama pek memnun değiliz.Her yerinden ses geliyor.Patron kullanıyor kendi özel aracı olarak..Geçen bakıma girdi.Balata + yağ değişimi yapıldı. 700 lira para ödedik.Servis gerçekten müthiş pahalı.Ve olmadık seslerde cabası..

Sizde böyle bir şikayet varmı?
[/QUOTE]

ben aracı alalı 5 ay oldu 2007 model 1.3 75 hp (70 hp yok 75 ve 90 hp )31.000 km de aldım şu an 37.000 km.de. 6.000 km kullandım, bunu 5.000 km si uzun yol. hiç bir şikayetim yok, hiç bir yerinden ses gelmiyor. performansı iyi, yakıtı iyi (uzun yolda 90-100 km sabit hızla 100 kuruş civarında, yüklü olarak trafiğe göre sert  kullanısam 110-115 kuruş civarında yakıyor.)

yol tutuşu iyi ( fabia choıce gibi limitleri zorlamadım ama ona yakın), servis fiatları skoda ile pek farketmiyor ancak dışarıda özel srviste yaptırırsan yarısı hatta 1/3 fiatına hallediyorsun.

servisleri daha yaygın ve daha ilgili, herhangi bir sıkıntıda pek çözümsüz kalmıyorsun.

iki skoda forumunda olduğu gibi, üye sayısı çok çok  fazla olan opel forumuna da üyeyim, oradaki gelişmeleri takip ediyorum. opelde volkswagen grubunda olan kronik lamdda sensörü, açı sensörü, egr valfi vs. gibi arızalar fazla yok, olanlarında araçları genellikle 100-1500.000 km civarlarında.

şikayet konusuna gelince mercedes, bmw dahil bütün araçlardan maalesef oluyor. bu hem kullanmakla hemde araca bakmakla ilgili. ben aracıma çok aşırı itina gösterdiğim için şimdiye 124 dahil kullandığım hiç bir araçta sıkıntı yaşamadım. elimden gelen bütün bakımlarını kendim yaptığım, haftada bir sanayi ye arkadaşların yanına uğradığım için arabanın eksiği, hatası kalmıyor.
[/QUOTE]

Doğru haklısınız 75 bg olacak doğrusu..

Bizim araca özel bir sorunda olabilir ama emniyet kemerlerinde acayip bir gıcırdı geliyor.Zaten frenleri çok kötü.Önce arka kampanaların tuttuğunu hissedebiliyorsunuz..Yol tutuşta tatminkar dizeyde..Fabia çok daha iyi geliyor bana..

Aynı zamanda combo araç var 2007.Aksine o da daha konforlu ve güvenli.Yol tutuş iinanılmaz.Benim roomiden daha iyi yol tutuyor diyebilirim..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 13 Arl 2008, 17:41

kullanımla alakalı, araç bakımlı olduktan sonra birazda şanslıysanız sürpriz yaşamazsınız. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fabialife » 13 Arl 2008, 17:47

[quote="hakanerdogan"]tabi canım, motorları kıyaslarken ben geçtim veya o geçti demek kesin değil, kağıt üzeri verilere bakılmalıdır. ama ben 1.4 TDI 195 torklu motorunun 1.6 100 bg atmosferik benzinli araçlara rahat kafa tuttuğunu biliyorum denedim tecrübe ettim.  [/QUOTE]
dizel benzinli kıyaslamasında son sürati dikkate almazsan haklısın. bende dün gelirken sol şeridi boş bulduğum yerde ne varsa solladım. millet ne arabalarla önündeki bir kamyon yada birkaç aracı kısa mesafelerde sollamaya korkarken benim 6-7 araba birden solladığım zamanlar oldu. ataklık ve tork konusunda dizeller tartışılmaz ama son sürat kunusunda 101 hp fabia tdi yi geçer sanıyorum.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 13 Arl 2008, 18:00

[quote="hakanerdogan"]kullanımla alakalı, araç bakımlı olduktan sonra birazda şanslıysanız sürpriz yaşamazsınız.  [/QUOTE]
mutlaka; siz araca bakarsanız araçta size bakar. ama benim ne arkadaşlarım var eşşeğe biner gibi arabaya biniyorlar, arıza çıkmadan sanayiye uğramıyorlar, araba bayramdan bayrama temizlenirse temizleniyor. bu tip bir arabayı alsan ne beklersin, her gün bir yerinden sorun çıkartacak. ben titiz olduğum için gücüm yetiyorsa hep sıfır, yetmiyorsa sıfır gibi km.si düşük ve bakımlı araba aldığım için allaha şükür şimdiye kadar bildiklerim dışında süpriz yaşamadım. bu birazda dediğiniz gibi şans işi , araçlarda donanım, teknoloji ve teferruat arttıkça sıfır arabada da sorun yaşama riski olağan hale geldi.

onu için her zaman araba alacak arkadaşlarımıza  önce temizlik ve bakımlı olmasına dikkat edin sonra fiat yönünden değerlendirin ki sonra başınız ağrımasın diye tavsiyede bulunuyoruz hepimizde
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 13 Arl 2008, 18:03

kesinlikle doğru, dizel 2000 devirden itibaren bi kapıyor torku 3500 kadar kükrüyor, 4000 den sonra şişer gitmez.

ama 101 lik yüksek devir çevirir. ama ara hızlanma, tırmanma gibi koşullarda vites küçültüp devirlendirilmek ister.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 13 Arl 2008, 18:05

bakım olayına gelince hiç temizlemem yıkatmam yıkatmayacamda kış boyunca Smile ama motor-yürür-parça değişim gibi olaylarda hiç taviz vermiyorum. 7500 de bir servise girer. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti baha » 13 Arl 2008, 19:34

merhabalararkadaşlarımızın bazıları kendi araçlarını şahsi olarak çok dallandırıp budaklandırıyor özellikle şu konuya yorum yapmak isterim opel corsalar gerçekten güzel ve sorunsuz araçlardır sonuçta araç şans işidir vw de şöyle bir şey var örneğin golf 25 sene evvelki golf ile şimdiki golf arasında dağlar kadar fark var vw her ürettiği hb kasa araca golf ismi verip sattı sorarsan golf şimdiye kadar bilmem kaç milyon satmış golf 4 ün ne kadar problemli araç olduğunu iyi bir araştıran her kez öğrenebilir kısaca sı araç işi şans işidir opelde kalitelidir vw de skoda da saygılar
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RUMELİAYHAN » 22 Arl 2008, 03:54

FABIA ARABASI AYNI POLO GİBİ GÜZEL AMA BENİM FABIAMDA BİLE TORPİDO SES SORUNU VAR GICIR GICIR YAPIYO. AMA OLSUN YİNEDE O PARALARA O KALİTE İYİ.
RUMELİAYHAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 22 Arl 2008, 04:21

Ben 2004'ün mart ayından 2007' nin aralık ayına kadar fabia kullandım.Bu süre içerisinde araçta en ufak bi sorun yaşamadım.Ses problemi olarak sadece ön camda bulunan kağıtlık bozuk asfaltta cama vurarak tiz bi ses yaratıyodu.Camla kağıtlığın arasına ufacık bi kağıt sıkıştırdım oldu bitti.Torpidodan ses geliyomuş kapılar gıcırdıyomuş falan hiç tık yoktu araçta.Malzeme kalitesi ve işçiliği 10 numara araçtı bence sınıfına göre.4 seneye yakın kullandım ve 14.500 km yaptım araçla.Düşük km olmasına rağmen yllık bakımları servisinde muntazam yapılırdı.Uzun yola çıkmadan önce servise götürüp sağını solunu kontol ettirirdim.İnanılmaz temiz bir araçtı ve kmside düşüktü.Bu yüzden sorun yaşatmadı kesinlikle.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 22 Arl 2008, 09:43

[quote="fabialife"][quote="mygokhan"]D4-D dizel motorlu toyota corollayı 1.2 fabia ile otobanda terletmiştim :)

180 ile selektör yapıp yol istemiştim.Adam beni zar zor geçmişti..:)
[/QUOTE]

geçme konusuna gelince, o konu biraz karışık. hem niyet, hem araba, hemde şöför önemli. antalya ısparta arasındaki  çok virajlı ve riskli yeni yolda benim fabia choice varken 530 dizel bmw, 380 sel mercedes de dahil hiç bir araba beni geçemedi. şimdi fabia bu arabalardan daha mı üstün anlamına geliyor.

ben yolu çok iyi  biliyordum bu avantajımı kullandım, aşırı risk alıp çok süratli araç kullandığım için kimse geçemedi. eğer spor bir araba düşünülmüyorsa araç tercihinde sürat artık baştaki

tercih sebeplerinden birisi değil. çünkü şimdiki bütün arabalar yeteri kadar sürat yapıyor. bence önemli olan aracın yol tutması ve durması ve bu konuda hakkını yememek lazım fabia choice mükemmeldi.
[/QUOTE]

Sadece merakımdan soruyorum; Choice gibi yüklü donanımlı , güçlü motorlu ve kaliteli bir aracı neden değiştirme gereği duydunuz?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fabialife » 22 Arl 2008, 14:48

Sadece merakımdan soruyorum; Choice gibi yüklü donanımlı , güçlü motorlu ve kaliteli bir aracı neden değiştirme gereği duydunuz?

[/QUOTE]

değiştirme sebebim arabadan memnuniyetsizliğim değil. çok araba kullandım ama fabia kendi sınıfında en iyilerinden birisi idi.

her arabanın kendine has olumlu ve olumsuz özellikleri oluyor ama o günkü şartlarda o paraya fabiadan daha iyisini almak imkansızdı.  periyodik bakımlarından başka hiç masraf ve hiçbir problem çıkarmadı. araba konusunda çok titiz olduğum ve baktığım için ne tıkırtı ne ses hiçbir şikayetim olmadan ilk aldığım günkü gibi 3 yıl bindim.

değiştirme nedenine gelince ; birincisi ben araba konusunda biraz maymun iştahlıyımdır, sıfır dahi alsam bir kaçyıl bindinmi sıkılırım. ikincisi daha geniş ve daha donanımlı bir araba  (oktavia elegance ) almayı düşündüğüm için satmıştım. 

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 04 Ekm 2009, 16:09

hakan o klima çalışırkenki fazla ses şeyden geliyor bendede vardı çözdüm hani bu polen filtresi kapağı varya saçma sapan kilit sistemi olanLOL o kenarından hava kaçırıyor ondan orayı bir kagıt vs ile kapatınca baya sessizleşiyor
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia042 » 04 Ekm 2009, 19:23

fabianın sorunları bitmez arkadaşlar imalat hataları çok yüksektir fabia üretim bandından çekilmiş filmi izlerseniz anlarsınız link aşağıda

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti alibahadır26 » 04 Ekm 2009, 19:38

bu ne böyle arkadaşlar yorumları okudum şok oldum bu kadar kötümü  gerçekten fabia bende favorit var bazı temel sorunlar haricinde böyle sorunları yok vallahi bunları okuduktan sonra artık fabiada gözümden düştü
alibahadır26
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti TAYFUNTEM » 04 Ekm 2009, 20:10

valla bende fabıa var araba guzel ama bı gıderken şanzımandan ses gelıyor sadece b sorun var..
TAYFUNTEM
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir