Bu Dördüncü Silecek Sİgortası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu Dördüncü Silecek Sİgortası

İleti demirhan » 14 Arl 2008, 02:03

Yav arkadslar bir akıl verin bana dört gün önce silecegi calıstırırken birden durdu, sigorta atmıstır herhalde dedim tam tahmin ettigim gibi sigorta atmıs sigortayı degiştirdim sabah kalktım yine calısmıyor silecek, yine degşitirdim sigortayı calıstı, ertesi gün yine aynı bu dördüncü sigorta sabah kalkacam yine calısmayacak silecek biliyom böyle bir durumla karsılasan varmı hiç yada sorun neden olablir

demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 14 Arl 2008, 02:38

Silecek motoru yanmıştır veya mekanizmada sıkışıklık vardır. Onun için motor fazla akım çekiyor ve sigortayı arttırıyordur.

Motor yanık olursa nasıl çalışır demeyin, eğer motor bir ara fazla ısınıp motor içindeki emaye kaplı bakır tellerin bir kısmının emayesi yanıp kısmi kısa devre yaptıysa motor aşırı akım çeker, fazla ısınır.

En iyisi bir elektrikçiye götürün, motorun çektiği akımı ölçsün, motor veya mekanizmanın hangisi bozuk anlaşılır.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti hakanerdogan » 14 Arl 2008, 03:04

hah, bendede oldu ama silecek motorunun değil, cam fıskiyesinin ki atıyor. 3 kez değiştim kesti. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demirhan » 15 Arl 2008, 01:08

hakancım asıl sorun bendede fiskiye ile basladı zaten su fiskiyesini kullanırken durdu silecek tabii fiskiyede iptal hemen,, bugün elektirikçiye gittim biraz büyük sigorta takarız hallolur dedi ama ben taktırmadım bu seferde sigorta panelinden olurum diye sastım kaldım
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Arl 2008, 01:15

ya aslında size bişey söliyim, ben silecek kullanmıyorum desem yeridir. yada size tavsiyem araca binmeden silecekleri bi kaldırıp bırakın, cama yapışmış olabiliyorlar, oda zorlatıp attırabiliyor, ayrıca cam kuruykende çalıştırmıyorum.

korkuyom her an atabilir diye, yağmurda bile iyice ıslanıp kayganlaştıktan sora açıyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti A.SERKAN » 15 Arl 2008, 01:17

sgorta paneli veya silgi motoru veya tesisat yanmasına kadar gidebilir.allah korusun.ya bu ustalar sorunu bulmak yerine niye hep kestirme işe bakarlar bilmem.
A.SERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 15 Arl 2008, 01:27

[quote="hakanerdogan"]ya aslında size bişey söliyim, ben silecek kullanmıyorum desem yeridir. yada size tavsiyem araca binmeden silecekleri bi kaldırıp bırakın, cama yapışmış olabiliyorlar, oda zorlatıp attırabiliyor, ayrıca cam kuruykende çalıştırmıyorum.

korkuyom her an atabilir diye, yağmurda bile iyice ıslanıp kayganlaştıktan sora açıyorum.
[/QUOTE]
işin ilginc tarafı silecegi hic calıstırmadan atıyor yada sigorta silecegin hareketini bile yapmasına izin vermeden atıyor iki ihtimalden biri oluyor herhalde yarın tekrar bidaha degiştircem bakalım ne olacak
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Arl 2008, 01:30

aklıma başka şeyler gelmeye başladı, bendede yaptı 3-4 sefer ama kesti, neden acaba?
kaçak, kısa devre gibi belalı şeyler geliyor aklıma.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demirhan » 15 Arl 2008, 01:36

walla bende bundan korkuyorum işte yarın kayseri servise gidecem  bi gösteriyim bakalım onlar ne diyecek ilk defa basıma böle bişey geliyor ama kısa devre olsa hiç çalışmaz sen üçüncü dördüncüde kesti diyosun kısa devre durumunda sorun devam eder herhalde demi
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Arl 2008, 01:40

evet yani mantıken düşünürsek haklısın abi, ama bu esrarengiz küçük arızalar adamı deli ediyor orası kesin, yalnız benim hiç silecek motoru atmadı, silecek çalıştı fıskiye attı. bu da ilginç, halbuki fıskiyeyi hiç çalıştırmadım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demirhan » 15 Arl 2008, 01:56

ben bide yarın silecekleride deistiriyim şu mekanizması olmayan komple lastik olan silecekler var onlar baya hafif bişeye benziyor bayada güzel temizliyor camı böylece silecek motorunuda fazla zorlamaz
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ZEUS » 17 Arl 2008, 13:29

Silecekler demişken, Benim arka silecekler çalışırken cama su atmıyor önlerde problem yok ama nedendir acaba?
ZEUS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 17 Arl 2008, 17:23

Sigortayı kendi kafanıza göremi değiştiriyorsunuz yoksa orjinalinimi takıyorsunuz yerine.Soğukta motora zarar vermesin diye silecek sigortası atıyor bu normal birşey.Servise götürüp orjinalini takarsanız sorunun düzeleceğini tahmin ediyorum
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 17 Arl 2008, 23:55

[quote="demirhan"]Yav arkadslar bir akıl verin bana dört gün önce silecegi calıstırırken birden durdu, sigorta atmıstır herhalde dedim tam tahmin ettigim gibi sigorta atmıs sigortayı degiştirdim sabah kalktım yine calısmıyor silecek, yine degşitirdim sigortayı calıstı, ertesi gün yine aynı bu dördüncü sigorta sabah kalkacam yine calısmayacak silecek biliyom böyle bir durumla karsılasan varmı hiç yada sorun neden olablir [/QUOTE] ya bu kadar oflayacağınıza elektrikçiye uğrasanız nasıl olur
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 18 Arl 2008, 01:15

[quote="baha"][quote="demirhan"]Yav arkadslar bir akıl verin bana dört gün önce silecegi calıstırırken birden durdu, sigorta atmıstır herhalde dedim tam tahmin ettigim gibi sigorta atmıs sigortayı degiştirdim sabah kalktım yine calısmıyor silecek, yine degşitirdim sigortayı calıstı, ertesi gün yine aynı bu dördüncü sigorta sabah kalkacam yine calısmayacak silecek biliyom böyle bir durumla karsılasan varmı hiç yada sorun neden olablir [/QUOTE] ya bu kadar oflayacağınıza elektrikçiye uğrasanız nasıl olur[/QUOTE]
zaten sigortayı elektirikci degistiriyor kardes ben ugrasmıyorum buna ragmen 4 kere attı ama artık atmıyor düzeldi
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir