LPG de çalışırken rolantide titreme!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG de çalışırken rolantide titreme!

İleti don q » 16 Arl 2008, 00:34

Arkadaşlar aracım 2001 fabia 101 hp,araç benzinde çalışırken normal fakat lpg ye geçtikten sonra rolantideyken devir düşüp çıkıyor ve araç titriyor.düzensizlik var.Sorun ne olabilir? Tekrar benzine geçince hemen düzeliyor.Lpg hava filtresi yeni değişti,değiştirirken boğaz kelebeğini temizlet ve adaptasyon yaptır dediler.doğrumudur? bu arada boğaz kelebeği temizliği ortalama kaça yapılır? teşekkürler.

don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 16 Arl 2008, 01:01

yokmu bana yardım?
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muğlalı sanita » 16 Arl 2008, 01:19

ben izmirde boğaz kelebeğini para vermeden temizletiyorum.bu iş için bi sprey var.onu boğaz kelebeğinin içine sıkıyorlar.biraz bekleyip arabayı çaliştırıyorsun.sorun halloluyor.sadece sprey parası veriyorum.zaten basit bi işçilik.ben fabiayı benzinde kullanıyorum.hiç lpg taktırmadım.gerek duymadım.fabialar lpg de sorun çıkartıyor diye duymuştum...
muğlalı sanita
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhankiraz » 16 Arl 2008, 11:18

BANADA AYNI ŞEYİ SÖYLEDİLER YAPTIRDIM ARABANIN HERŞEYİ BUJİLERİ DEĞİŞTİ AMA HALA AYNI ÇOĞU ZAMANDA STOP DİYOR ANLAYAMADIM
ayhankiraz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 17 Arl 2008, 01:18

ilk zamanlarda bu sorun yoktu,lpg takıldıktan sonra 30.000 km den sonra başladı.şimdilik stop etme sorunu yok ama anlaşılan yakında başlıcak.kış geldi çattı.
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 18 Arl 2008, 23:28

ayrıca devamlı yanan motor ışığı şimdi giderken yanıp yanıp sönüyor uyarı veriyor...
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serrrkan » 19 Arl 2008, 01:37

Boğaz gaz kelebeğini değişmelisin galiba
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yusufbyz » 23 Arl 2008, 15:29

boğaz kelebeğini falan değiştirmeyin. öncelikle bu sorun bir dijital ayarlama sorunudur. motorun çalışma süreleriyle alakalı. aynı problemi ben yaşadım. kelebeği temizlettim ayar tutmadı dediler. yeniledim fakat yine ayar tutmadı. en sonunda bir wolswagen servisi bilgisayardan ayar yaptı oldu. fakat yine de sabahları motor soğukken lpg ye geçince şöyle bir düşüp kalkıyor. bi ara lpg ci güzel bir ayar yapmış tı da problem kaybolmuştu. şimdi yine aynı problemi yaşıyorum malesef. hemde kelebeği bir kaç kez ayarlatıp değiştirmeme rağmen.

yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 11 Oca 2009, 00:52

sanırsam bu problemi yaşamayan kalmamış.kelebeği temizledim dediğiniz gibi bir süre sonra tekrar yaptı.bir süre sonra durdu derken bu seferde sürekli yanan ama hiç sorun yaşatmayan motor ışığı ara ara yanıp sönmeye ve araba gaz yememeye başladı.gitmez oldu.motor son devri görmüyordu.bu sorun için hatta vag com kablosu bile aldım.şimdi amacım sürekli adaptasyonu kendim yapmak.programı çözmeye uğraşıyorum.kelebek falan değiştirmicem.çünkü onun yerine benzinle kullanırım bi müddet daha iyi.
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir