Fabia ön cam

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia ön cam

İleti vedat-guler » 24 Arl 2008, 20:55

Arkadaşlar merhaba, geçenlerde nasıl bir toz geldiyse çiseleyen yağmurla cama iyice yapışıp adeta betonlaşmış bir hal almıştı. Ne kadar dikkat ettiysemde temizlerken ön camda özellikle gece yolculuğunda fark edilen ve biraz rahatsız eden çizikler meydana geldi. Çizikler her ne kadar görüşü engelleyecek kadar çok olmasada takıntılı bir adamım, arabaya her bindiğimde keyfim kaçıyor moralim bozuluyor. Birkaç ay önce ufak bir kaza yüzünden kaskoyu delmiştim madem kasko delindi o halde ön camı değişeyim diyorum. Koskom Koç Allianz, dora cam ile anlaşması varmış direk gidip orda tutanak falanla uğraşmadan camı değiştirsem mi yoksa ön cam bir kaza sonucu alınan darbe sonrasında kırılıp polis tutanağıyla servisine götürüp serviste mi camı değiştirsem ? Arkadaşlar bu konuda sizin fikriniz nedir? Dora camın sitesine baktığımda pekçok kalite belgesi almış mercedes benz, temsa, bmc gibi markalara cam ürettiklerini yazmışlar ama yinede bir bilenden fikir almanın daha sağlıklı olacağını düşündüm. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevirim.

vedat-guler
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 24 Arl 2008, 21:52

Cam değiştirmenizi tavsiye etmiyorum.

Çünkü;

Camınız yapıştırma. Hem sökülürken hem de takılırken yapılan işçilik dünya kadar, sonucundan % 100 memnun olmanız da garanti değil.

Ayrıca yeni camınızda orjinal skoda logosu da olmayacak.

Tabi bu söküp takma işinde, atıyorum elemanın kot düğmesi çamurluğa değse alın kocaman bir çizik. Ya da işi bilmeyen birinin başınıza iş açma riski de var. Daha da kötüsü en az bir gün aracı kulanamayacaksınız:)

İşin bir de israf boyutu falan da var ama tabiki o sizin muhakemenizle alakalı.

Elzem bir durumda bunlar hesap edilmez yalnız camda kılcal çizik var diye de bu sıkıntıya ve riske girmek akıllıca bir davranış değil.

Çözüm;

Araç boyası için kullanılan kalın ve ince pastalar işinizi çok rahat görecektir. Camınızdaki çizik  derin değilse sonuçtan % 100  memnun kalacaksınız. Uygulamayı biliyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz.

Kolay gelsin...

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 25 Arl 2008, 17:10

Clap[quote="derude"]

Cam değiştirmenizi tavsiye etmiyorum.

Çünkü;

Camınız yapıştırma. Hem sökülürken hem de takılırken yapılan işçilik dünya kadar, sonucundan % 100 memnun olmanız da garanti değil.

Ayrıca yeni camınızda orjinal skoda logosu da olmayacak.

Tabi bu söküp takma işinde, atıyorum elemanın kot düğmesi çamurluğa değse alın kocaman bir çizik. Ya da işi bilmeyen birinin başınıza iş açma riski de var. Daha da kötüsü en az bir gün aracı kulanamayacaksınız:)

İşin bir de israf boyutu falan da var ama tabiki o sizin muhakemenizle alakalı.

Elzem bir durumda bunlar hesap edilmez yalnız camda kılcal çizik var diye de bu sıkıntıya ve riske girmek akıllıca bir davranış değil.

Çözüm;

Araç boyası için kullanılan kalın ve ince pastalar işinizi çok rahat görecektir. Camınızdaki çizik  derin değilse sonuçtan % 100  memnun kalacaksınız. Uygulamayı biliyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz.

Kolay gelsin...

[/QUOTE]

ClapClapClap

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 25 Arl 2008, 17:16

Ön cam araç üretimde daha üzerine hemen hemen hiç bir şey takılmamışken takılıyor.Onun için sonradan değiştirilen cam orijinali gibi olamaz.Tabii ki kırıldıysa başka çözüm yok.
Cam çiziklerini gideren cila ile sorununuz kolayca hallolur.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hakanerdogan » 25 Arl 2008, 18:26

ön cam değişmiş biri olarak söliyim, işçiliği süper yaptı adam, ayrıca kaskonun yıllık hakkından orijinal Skoda logolu Saint-Gobain Sekurit cam takıldı. (baya pahalı idi, sizin kaskonuz orjinal takmıyorsa tavsiye etmem, Türk malı değil mi sonuçta, elbet bi dandikliği vardır ne kadar iyi olsada bi avrupa malının yanında.)

ancak arabadan anlayan dikkatli birisi, içeriden ön göğüsün o tarafa kafayı sokup tavan döşemesinin ön cam ile bitiştiği yere araç içinden tersten bakarsa anlar......
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 25 Arl 2008, 19:11

titiz biriyseniz serviste skoda logoluyla değiştirin.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 25 Arl 2008, 19:13

[quote="lazianke"]titiz biriyseniz serviste skoda logoluyla değiştirin. [/QUOTE]

uçurum gibi fark var arada hocam, her kasko kabul etmeyebilir. fark alabilir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 25 Arl 2008, 21:48

[quote="hakanerdogan"] [quote="lazianke"]titiz biriyseniz serviste skoda logoluyla değiştirin. [/QUOTE]

uçurum gibi fark var arada hocam, her kasko kabul etmeyebilir. fark alabilir.
[/QUOTE]
servisle anlaşmalı kasko ise sorun olmuyor. ben servisin cam anlaşmalı olduğu kaskoyla yaptırdımdı. nolur nolmaz :)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti vedat-guler » 26 Arl 2008, 05:59

Arkadaşlar şu bahsedilen cam cilasını götürüp denettik belii belirsiz çizikler daha kötü bir hal aldı. Artık gündüz gözüylede dikkat çekiyor hatta benim gibi takıntılı olmayanlar bile fark edip ne oldu cama diye sormaya başladılar :) henüz servise gidip cam konusunu sormadım, koç allianzın sitesine baktığımda doracam ve carglass markalarıyla anlaşmaları olduğu yazıyor, orj,nal değişim hakkında herhangi bir açıklamada bulunmamışlar. Genel görüş şayet değişilecek ise orjinal cam olması yönünde, bakalım bir servisle görüşeyim şayet orjinal camda fark alınmayacaksa yada uçuk bir fiyat farkı olmayacaksa ben artık kazayla ön camı kullanışsız hale getiririm
vedat-guler
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir