Fabia yalıtım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia yalıtım

İleti iceman70 » 02 Oca 2009, 10:23

1.4 16v 101hp 2004 model fabia sahibiyim araç kısa darbelerde olsun yolda lastik sesi olsun vede motor sesi olarak çok fazla geldi yalıtım konusunda hiç begenmiyorum motor bölümünde keçede var. sizdede aynı şikayetler var mı ? kullandıgım lastik dunlop sp sport 2000

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 02 Oca 2009, 10:27

ziebart ve sonaxta yalıtım yapılıyor 250 300 ytl arası,bu konu daha oncede açıldı araştır eski paylaşımları bulursun
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti IYIGIT » 02 Oca 2009, 13:14

dizeleri bilmem ama ben de 2001 hp 101 lık araçta ses yok.inan bazı arkadaşlar araç çalışmıyor sanıyor.sebebini bilemem.tdı ler için belki yalıtım olabilir
IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 02 Oca 2009, 16:39

slm... kardeş bendede aynı araç var belirttiğin lastiği kullananlar bende dahil sesinden oldukça şikayetci lastiği değiştirip iyi bir lastik aldığında muhtemelen yalıtımdan eskisi kadar şikayetin kalmayacak ben değiştirmedim ama değiştirenler olmuştu ve sonuctan memnun olmuşlardı
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti yaman_onur » 02 Oca 2009, 18:25

Lastiklere Azot gazı doldurtmanında faydası olacağı söyleniyor..
yaman_onur
CLASSIC
CLASSIC

İleti muca » 02 Oca 2009, 22:55

[quote="iceman70"]

1.4 16v 101hp 2004 model fabia sahibiyim araç kısa darbelerde olsun yolda lastik sesi olsun vede motor sesi olarak çok fazla geldi yalıtım konusunda hiç begenmiyorum motor bölümünde keçede var. sizdede aynı şikayetler var mı ? kullandıgım lastik dunlop sp sport 2000

[/QUOTE]

iceman70 selamlar

denemeden alanlar ve aldıktan sonra başını taşlara vuranlar kulübüne hoş geldin. Senin cihaz 2004 benimki 2009:)

Lastiklerin Dunlop olması zaten en iyi seçim bir önceki yazan arkadaşa katılmıyorum. En yumuşak ve yol sesi konusunda en başarılı yabir yada ikinci lastiktir. hadi 1 numarya michelini koyalım en kötü ikinci olur.

Fabia maalesef izolasyon fakiri bir araç ben toyota corolla 1.4 D4D den inip buna binince amanın kamyonlar nerede? bu arabanın altı yokmu gi bi garip soruları soran adamım . Tek teselliim arabayı eşimin kullanıyor ve görüntüsünden yol tutuşundan emniyetli viraj dönüşlerinden memnun olması. Konfor diye bişey yok

2nci olark ziebart yalıtım işine inanmıyorum. Fabia dn önceki mini canavar ımıa( daihatsu 103 hp sirion tourng) yaptırdım. işe yaramadı.

sanayite gidip sıradan bir döşemeciye bir malzeme kaplattım. bagajdan  sürücü ayak hizasına kadar kapladılar ve o zaman azaldı. şimdi pil bitiyor dilersen detayları sonra yazarım

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 03 Oca 2009, 01:02

[quote="muca"] 
iceman70 selamlar

denemeden alanlar ve aldıktan sonra başını taşlara vuranlar kulübüne hoş geldin. Senin cihaz 2004 benimki 2009:)

Fabia maalesef izolasyon fakiri bir araç ben toyota corolla 1.4 D4D den inip buna binince amanın kamyonlar nerede? bu arabanın altı yokmu gi bi garip soruları soran adamım .
[/QUOTE]

Toyota Corolla 1.4 D-4D nakit alımda 37,750 YTL 'den başlıyor Fabia TDI ise 27.749 YTL 'den.  Arada 10.000 YTL gibi fena sayılmayacak bir ikinciel araç alacak kadar fiyat farkı varken böyle bir kıyas yapmayı akıl ve mantıkla bağdaştırıyor musunuz?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti derude » 03 Oca 2009, 01:26

[quote="muca"]

.........  

Fabia maalesef izolasyon fakiri bir araç ben toyota corolla 1.4 D4D den inip buna binince amanın kamyonlar nerede? bu arabanın altı yokmu gi bi garip soruları soran adamım .

..........

[/QUOTE]

Evet ortada bir gariplik var.

Ama bu gariplik "B Segment" araç ile  "C Segment" aracı kıyaslamanızda.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti farukege » 03 Oca 2009, 01:30

ClapClapClapClapClapClap
Kullanıcı avatarı
farukege
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: FABİA 2008 1.6 OTM

İleti mesutd » 03 Oca 2009, 02:31

normalde yolda gıderken motor sesı belli olcude duyulur ama lastıklerde asfalt ve lastık sesıne neden olabilir.ama kaputtakı keçeye gelince onun ses yalıtımı ıle bir ilgisi yok.onun görevi motor alev aldıgında keçeyi tutan plastıkler erir ve yanmaz malzemeden olan  keçe motorun üzerini örter yangının hava almasını engelleyerek söndürmesine yardımcı olur.
mesutd
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mesut d
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 1

İleti muca » 03 Oca 2009, 20:28

[quote="derude"]

[quote="muca"]

.........  

..........

[/QUOTE]

Evet ortada bir gariplik var.

Ama bu gariplik "B Segment" araç ile  "C Segment" aracı kıyaslamanızda.

[/QUOTE]

Şimdi 27.500 ytl nin ve C segmenti bir aracın kıyası olabilir. Doğrudur. Ancak aynı kategoride SEAT yeni IBIZA nın da test drive ine çıkan bir vatandaş olarak. aynı motor aynı teknoloji kıyası yapayım. SEAT motor sesi ve yol sesini halletmiş en düşük versiyonunda bile yok bu ve FABİA dan aynı donanımda 1000 ytl pahalı ( buna rağmen ek özellikleri katmayalım bile)

Yine aynı düşüncem sabittir. Evet Totota ile kıyas demedim zaten. Ondan inipte Fabiaya binince dedim.

Arkadaşlar 27.500 ytl lik araç ucuz mu sizce??

bir iyi yalıtım sizce fabrikasyon kaça mal olur??

27500 vereceğim araca bi 500 daha verebilirim_sürüş konforu için siz vermezmiydiniz?

C segmenti değil hatta exculisive segmentindeki (süperb hariç) OCTİ ninde aynı derdi olduğunu biliyorsunuzdur. Ben kendime serzeniştte bulunuyorum.

Denemeden almam bundan sonraaa, garantisi bitsin elden de çıkarırım bu aracı...

Daihatsu sirion çok yol sesi alıyor diye sattım( yanlış olmasın motor sesi değil:)), daha pahalı bir araç ve 5 yaş genç yeni bir araç aldım.Daha üst güven satın aldım.. Ama izolasyonundan memnun değilim. skoda sınıfta kalmıştır. bana göre( yeni fabia için geçerlidir. memnun olan hatta motor sesini şiir g,ibi duyan arkadaşlarım var saygı duyarım)

Referans olmaz ama oylamaya katılan 16 kişinin 13 kişisi FABİANIN YALITIM AÇISINDAN YETERSİZ hatta %50 si ise tamamen yetersiz olduğuna karar kılmış. Yazık valla 27.500 ytla ya

Haa ;özellik performans ,genişlik sağlamlık  olayına lafım yok

saygılarımla
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 04 Oca 2009, 00:01

TDI ile hiç bir alakası yok.Bu sınıf böyle.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti feliciaZK » 04 Oca 2009, 01:02

MUCA KARDEŞ SKODAMA HOŞ GELDİN
SİZDE SKODAYA ÖN YARGILI OLANLARDANSINIZ

HER ARABANIN KENDİNE HAS KRONİK KUSURLARI YOK DEĞİLDİR

KIYAS YAPARKEN ŞUNLARA DİKKAT ETMEK GEREKİR

AYNI SEGMENTTE OLMALI

AYNI FİYATLARDA

YOLTUTUŞTA

KONFORDA

SAĞLAMLIKDA

PARÇA VE BAKIM MASRAF FİYATI

YAKIT SARFİYATINDA V.S.........

BU FAKTÖRLERİ  ARTI VE EKSİLERİYLE KIYASLARSANIZ FABİA SKODA BİR ÇOK BİLDİĞİNİZ MARKALARA HİÇ KUSURA BAKMAYIN KÖK SÖKTÜRÜR
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti muca » 04 Oca 2009, 02:14

[quote="feliciaZK"]MUCA KARDEŞ SKODAMA HOŞ GELDİN
SİZDE SKODAYA ÖN YARGILI OLANLARDANSINIZ

HER ARABANIN KENDİNE HAS KRONİK KUSURLARI YOK DEĞİLDİR

......................

.....................

.....................

FABİA SKODA BİR ÇOK BİLDİĞİNİZ MARKALARA HİÇ KUSURA BAKMAYIN KÖK SÖKTÜRÜR
[/QUOTE]

Hoş bulduk feliciaZK teşekkürler

keşke daha hoş bulsaydık

Önyargı demişsiniz??

ama maalesef ben  tüm yargımı 0km 2009 model liste fiyayı 28-30bin aralığında yer alan bir aracı aldıktan ve FABİA yı kullandıktan ve kullanmaya devam edecek olmaktan dolayı verdim. Uzaktan karar vermek değil.

bundan önceki aynı segmentteki araçlarımı sıralamaya gerek duymuyorum.

son 2 den (aynı segment teki "EURONCAP" a göre supr mini  yani "B" segmenti dahi olmayan aynı zamanda fabia nın da bulunduğu segmentteki ;araçlardan başlayayım CORSA ve Daihatsu sirion

Toyota yı saymayın o ayrı bir klasman hatta klasman lideri diyelim

keşşke dediğiniz gibi bir önyargım olsaydı? o zaman almazdım zaten

neyse aldık GÜLE GÜLE ve İYİ GÜNLERDE kullanmak nasip olsun

BU BÖLÜMDEN SONRASI TAMAMEN ŞAHSİ GÖZLEMDİR: Kimseye itham değildir....

Ama; unutulmaması gereken bir iki unsur daha göz ardı edilmemeli; KONFOR

bu kadar para vereceksiniz ve yol sesi motor sesi tamamen KAFA ŞİŞİREN gürültü dolu bir aracı kullanmak!!!  ne dersiniz diğer tüm nitelikleri bir kenara atarmı?

benim için atar

bu paraya SEAT IBIZA ( ki fabia yı aldıktan sonra test drive ettim kafam bozuldu)

ve tüm teknolojisi aynı diyelim, motora varıncaya kadar %85 benzer bir araç, aynı işçilikle birlikte konfor sunan bir araç ( sessiz demiyorum ama fabiaya göre  evet dediğiniz gibi KÖK SÖKTÜRÜYOR ama kime? bana ...) fabia yı sadece şehir içinde kullanacağımın işareti, ne kadar süreceğini bilmem

araç inceleme sitelerinde fabia hep önde deee(bakınız arabam com testler skoda fabia 2007)  kimse yol ve motor sesini yazmamış,(hatta yalıtım konusunda 7 ouan vermiş ve ciddi bir yalıtım sorunu yok demiş___ oysa peugeot 107 ye giydirmiş. onada bindim emin ol daha gürültülü değil ama küçücük mini minnacık FABİA nın geniş hacmi yok maalesef) yağmurlu bir havada altınızdan akıp giden yoldaki tüm suyun sanki içeriden geçiyormuş gibi ses yapmasını, motorun wroooom wrooom diye bağırmasını, yollardaki beyaz yol çizgilerinin insanın kafasına çivi çakar gibi fabianın içine dolduğunu, en küçük derinliklerdeki çukurların bile sanki koccaman çukutlarmış gibi arabaya alttan vurduğunu vs vs

ben yazayım bari deneyimlerimi dedim.

daha öncede dediğim gibi aracı kullanacak olan eşim. O memnun, beklentisi düşük Kızımı evden okula bırakıyor okuldan alyor, alışveriş biraz keyif dolaşması yapıyor _ona yetiyor .....

FABİA( 2009 yeni kasa) şehir içi için yatıt olarak ve kısa mesafe kullanımda işe yarar. AMAN HAA UZUN YOLA ÇIKMAYALIM, E-5 üsküdar arası 15 km yi bulmayan ve hızlanabileceğiniz mesafede bile araçtan inince dışarıdaki seslerin bile ne kadar düşük sesler olduğunu SANKİ çevrenn sessiz olduğunu hissettirecek kadar kulaklarımı dolduran sesi bir süre daha duyuyor olduğumu demeden edemeyeceğim....

BUNLARIN HİÇ BİRİ ÖN YARGI DEĞİLDİR; bizzat yaşanan ve yaşanmaya devam edilecek 27.500 ytla lık bir hayal kırıklığıdır_DİZEL fabia classic plus_ ama benim aracım 1.2 classic plus(23500 e aldım iyiki dizel 2008 sıfır CPlus'a 25000 vermemişim ki al götür demeleri ve dizel olmasına rağmen hayııır demeyi bilmişim) benzinli bir araç için bunlarıyazıyor olmaktan cidden üzüntü duyuyorum.  (skodanın kazığıdır lafına karşıyım _BİR KAZIK VARSA ? ki yok
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 04 Oca 2009, 02:26

walla bu gürültü olayından ben sikayetci degilim alıstım belkide ondandır. dizelin sesi bana ninni gibi geliyo walla ben cok seviyom
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 04 Oca 2009, 02:32

abi skodamı (2007 octi) sırf bu yüzden sattım.Varmı daha ötesi...
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 04 Oca 2009, 10:22

Müşteri tek sesli olmamalı farklı beklentileri olan ve parasının karşılını sonuna kadar isteyen ve memnuniyet bekleyen farklı insan tipidir müşteri. Ve bu bağlamda müşteri yorumları ve tecrubeleri dikkate alınmalı ve  gereken yerler tarafından kabul edilmelidir. Bu kaliteyi arttırır. Bu bağlamda "muca" rumuzlu arkadasımızı tebrik ediyorum burada kendi yorumunu ekledigi ve yazdıgı için. Yalıtım konusuna gelince ben arabayı almadan önce BM ye ait bir kurumda çalışıyordum ve işe gelip giderken 2005 model passat 1.8 t kullanıyordum şimdi ise sahibi oldugum araba skoda fabia 1.2 htp arada konfor ve sınıf olarak fark var ama yalıtım dersek o zaman izlenimlerim devreye girer. Passatın sol ön camından 120 km yi gectikten sonra içeriye ıslık şeklinde bir rüzgar sesi giriyordu organizasyonda aynı tip 3 tane passat vardı 2 sinde bu problem vardı ama higline adlı üst donanımda yoktu. Diger iki model passat "executive" idi sanırım. Öncesinde  98 1.8 t  passat kullanıyorduk, ondada aynı dert vardı. Fabiayı ele alayım inanın camlardan rüzgar sesi içeri girmiyor lastik sesi vardı yeni lastiklerimle neredeyse %60 azaldı eskiler pirelli p6000 yeniler ise kumho'dur.Motor sesine gelirsek arabanın 3 silindirli olması etkenmidir bilmiyorum ama tatlı sportif bir sesi var çalışırken zor duyarsınız diger muadil sınıf arabalara göre bence çok daha iyi yol tutuşa ve 100-120 den sonra uğultu yapmayan bir motora sahip son devre gelince bile arabanın bağırdıgını hissetmiyorum bunu sadece ben degil yanımda oturan arkadaslarımda söylüyor. Ve inanın bana gercekten iyi bir yalıtım istiyorsanız bu lexusun "ls" mersedesin "s" audinin "a8" ve diger buna benzer modellerin sınıf özellikleridir. Bu arabaların yalıtım için özel olarak ihtimam ve para harcanarak üretildiklerini söyleyebilirim. Yani bence daha önemli olan kalite ve güvenlik faktörü standart olmalıdır, ve bu konu alman, japon ve artık fransız arabalarında bile yeterince var ama daha yukarısı ise konfor, konforda;   orta sınıfın üstünde var bizim burada lüks diye bindigimiz bir cok araba orta sınıf olarak üretiliyor. Mesela passat veya vectra.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti irfant » 04 Oca 2009, 12:45

B sınıfı olup da içeri motor-yol sesi almayan araç yok, bunu desibel ölçülerek yapılan bir testte okumuştum. TDI Polo ile TDI Fabia aynı desibelde motor sesi alıyor içeri, teste göre. Bu sınıf böyle...

Bulursam linkini koyarım.

En çok da milyarlar verip, aracı bir kere bile yolda test etmeden alanlara yanarım.  LOL
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir