buz tutan yan cam (dikkat)!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

buz tutan yan cam (dikkat)!

İleti cetrefilli » 09 Oca 2009, 12:03

slm arkadaşlar birkaç gün önce arabamı yer kalmadığı için apartmanın kuzey tarafına koymak zorunda kaldım sabah kalktım arabanın yanına geldim masallah sanki kutupta yasıyormusuz gibi arabanın tüm camları buz tutmus buz cözücü spreyi hemen ön ve sol yan cama sıktım acelem vardı sağa sıkmadan arabaya atladım ama ilk kontrolsüz kavşağa geldiğimde sağı görmem lazım bende camı açıp göreuim dedim otomatiğe bastım... önce dınnnnnn diye bir ses sonra tak etti cam nasıl yapışmıssa artık fitile resmen koparır gibi aldı camı cam indi işim bitti kaptayım dedim bir sürü ses geliyor sanırım ya plastik parcalar kırıldı yada halatta bir sorun oldu 3-4 defa denedim aynı sesler cam cok zor kapanıyor zorla kapattım malum havalar soğuk ve o yaklasık 5 dakika boyunca acam cık kaldığından dolayı camlarda olusan buharda 2 gündür gitmiyor... yani demek istediğim siz siz olun benim gibi buz tutan camınızı indirmeye kalkmayın... Wink

cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustisahin » 09 Oca 2009, 12:35

Gecmis olsun, haklısınız, dün sabah benimde basıma gelmisti, cam yapısmıstı, allahdan fazla buz yoktuda, mekanizmayı parcalamadan indi,

gecen senelerde baska bi sebebden benim mekanizma bozulmustu, kapının icini acıp, kırılan parcaları alıp, kendim yapmıstım, forumdan kendin yapdan bulabilirsin, fakak zor is, kendine güveniyosan ve zamanın varsa kendin yap,

benimkisinde, kücük beyaz bi parca var o kırılmıstı ve teli degistirmistim ve telin sarıldığı bi raylı yuvarlak plastik parca var, onları degistirmistim, bana 20-25 milyona mal olmustu, sanayide 50-100 tl arası bisey isterler yapmaya, komple mekanizmanın yan sanayisi 110 tl diye hatırlıyorum,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 09 Oca 2009, 13:25

tesekkürler kardeş benimki 2004 fabia benimde gecen sene sol cam sorun yasamıstı sanayide yaptırdım 50 tl vermiştim dediğin gibi halat ve birkac plastik değişmişti... ancak sorun suki bütün fabialar öylemi bilmiyorum kapı dösemesinin altındaki sac bölüm perçinli ve bu benim için sorun cünkü perçin makinem yok o yüzden sanırım haftasonu bana camcının yolu gözüktü...
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 09 Oca 2009, 13:41

geçmiş olsun vw grubunda genel sorun bu camı tutan bakalitleri çok ince yapıyorlar oda kırılıyor tabi komple sistemden daha iyidir
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti PİCK-UP » 09 Oca 2009, 13:58

geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti mustisahin » 09 Oca 2009, 14:44

evet benide o percinler ugrastırmıstı, en kalın percin bile kücük geliyor, o kadar büyük percini kimse kullanmıyor, bulabildigim en büyük percinlerle denemistim olmamıstı,
bende gittim 10-11 civata somun aldım, civataların kafalarının arkasına cift taraflı bant yaparak, percin yerine somun civata kullanarak hallettim, zor oldu ama,

tabi aracda bi kac gram agırlastı orijinalinden :-)
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 09 Oca 2009, 14:52

aman dikkat gecmis olsun.. bu sabah benim aracta sanki buzluktan cikmis gibiyde ( -10 derece bugun).. on cami bile cok temizlemeden geldim ofise, gorus acim koyuydu yani ama soguta valla dusunen olmuyor :)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 09 Oca 2009, 15:32

tesekkürler arkadaşlar vallahi musti kardeş helal olsun ben öyle pek becerikli sayılmam o yüzden yarın gösterecem...Wink
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustisahin » 09 Oca 2009, 16:14

zor is kardesim, günlerce ugrastım bendeWink, bendeki hastalık, kendim yapınca acayip mutlu oluyorum, iyi bi usta bulursan uygun fiyata yapar, ben sanayiyi dolastığımda, hicbir usta getir yapayım demedi, hic fabia cam otomatigi mekanizması kurmadık dediler, hepsi yeni parcayı, yani komple degistirelim dedi, oldugu gibi ic sacıyla birlikte mekanizma kurulu satılıyor, bir iki kucuk plastik parca icin koca mekanizmayı komple degistirecegime kendim ugrasmıstım,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir