1.2 Classic Plus almak istiyoruz nasıldır?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.2 Classic Plus almak istiyoruz nasıldır?

İleti ormankadılı » 13 Oca 2009, 14:57

Eğer araç almada sizin için yegane kıstas fiyat ise bu bakımdan 1.2 classic plus iyidir. Çünkü öncelikle -şu anki benzin fiyatına göre- uzun yol yakıtı km. başına 150 kuruştur. Öte taraftan şehir içi performansı tartışılmamasına rağmen uzun yolda -birtakım  sıkıcı rampaları saymazsak- vites bile düşmediğiniz anlar çok olacaktır.

Ayrıca plus olmayanlardan en önemli farklar; buz ve ani frenlemelerde öne çıkan abs, teybe nazaran çok daha konforlu ve ergonomik müzik keyfi yaşatan cd çalar, bunun yanında hayat kurtaran yolcu hava yastığı...

Ben araç almadan önce  İrfan Hoca bana  "aracı bagajına göre al!" demişti. Ben de sedan aldım hiç pişman olmadım ve bunun faydasını tatillerde özellikle çok gördüm. Ayrıca sedanın antrasit gri renkle birleşince çok asil bir duruşu var. Classic plus 2007 hatcback de bulabilirsiniz ama ben 2008 model az km.li bir sedan almanızı tavsiye ederim.

Eğer sözümün başında dediğim gibi sizin için fiyat belirleyici değilse, diğer arkadaşların da belirttiği seçenekler size karar vermede yardımcı olacaktır.

ormankadılı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isak » 23 Oca 2009, 01:24

Arkadaşlar tekrar merhaba. Classic plus 1.2 almış bulunuyoruz. İbizayı tercih etmememdeki sebep arka tarafın daha dar gelmesi ve ön kosolu fazla beğenmemem oldu. Fabianın görüntüsü gerçekten hoş. Ancak sizin de önceden uyarmış olduğunuz gibi motor ve yol sesi ciddi sorun. Bunun dışında kullanım rahatlığı ve donanım açısından herhangi bir eksiklik hiisetmedim. Yalnız ortalama yakıt göstergesi olsaydı iyi olurdu (sanırım yok ya da ben göremedim). Amortisörler sert baya yoldaki tüm girinti çıkıntıyı hissettiriyor.
isak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 24 Oca 2009, 02:30

sevgili isak nevtonBig%20smile hayırlı olsun.

ben denemeden aldımdı deneyimlerimi paylaştımdı. umarım almazsınız diye düşündümdü ama almışsınız GÜLE GÜLE ve KAZASIZ BELASIZ günlerde kullanın. Yol sesi ve yalıtım konusunda yaşadıklarımı paylaşmış olmam sizi pek rahatsız etmedi anladığım kadarıyla. Bu duruma üzüldüm demeden yapamayacağım. Ama ...  yolda kafanız şişecek:... Benden söylemesiBig%20smile

Alınmış alınmıltır. Güzel görünümlü bir araç ayrıca ilk depodan sonra oldukça da ekonomik olduğunu hissettim motor gürültülü olsada. 41 lt benzin ile sabahları buz gibi motorla 2km lik mesafeye gidiş, 10dk bekleme geri dönüş akşam aynı yol aynı ortam arasıra da alışveriş merkezlerine dur kalk lı yolculuklar ile 2nci depoyu bitirmiş bulunuyor eşim. ve ikinci depoda her iki benzin alış ortalaması ve eksik tamamlanana kadar doldurma ile ( ilk depo 52 litre sonraki 41 litre doldu) 260 ytl lik yakıt alındı toplamda 1120km yol katedildi yeniden doluma gidilecek  ve km bedeli 0,232 tl yakıt tüketti fabia bilmiyorum normal midir. şehir içi soğuk motor çalışma ile 2-2.5 km git geller ile bana iyi geldi:))

siz ne kadara aldınız sorması ayıp değil sormuş olalım:))
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isak » 24 Oca 2009, 02:44

hocam aslında sizin söyledikleriniz doğrultusunda gürültüye hazırdım ama beklediğimden daha fazlasıyla karşılaştım :) artıları eksilerinin önüne geçmiş durumda şimdilik yol sesini de fazla takmamaya çalışıyorum. müzikle falan unutuluyor biraz.

Yalnız aracın yüksekliği çok güzel gerçekten. Jip kullanır gibi hissediyorum kendimi :) Koltuğu da normalden fazla kaldırıyorum bu yüzden :)

Şimdiye kadar hep sedan kullandığımdan bu boyutta bi araç kullanmak çok rahat geldi bana. Parkı sıkıntısız.

Ayrıca vitesin geçişleri çok yumuşak bu da artı. Bir artı daha teybin kullanışlılığı.
Baz donanım olmasına rağmen ısıtmalı yan aynalar çok iyi oldu.

Ortalama yakıt tüketimini görebilseydik iyi olurdu.

Karşılaştığım ilk problem direksiyonu tam sola çevirdiğimde sonuna geldiğinde gıcırtı sesinin gelmesi direksiyondan. Sizde böyle bi sorun var mı acaba?

Aracı metalik renk farkıyla 25.500 e aldım. Takasımız vardı güzel fiyattan saydılar sağolsunlar o yüzden fazla pazarlığa gitmedik.

isak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 24 Oca 2009, 03:13

selam yeniden
Dediğim gibi alınmış alınmıştır. Güzel günlerde kullanın.

araçtan memnun kalmanıza sevindim. Zira zamanla bende daha sıcak bakmaya başladım. Hoş aracı ben kullanmıyorum. Ben vızırtı ettikçe hatun kızıyor güzel araba işte ben memnunun diyeTongue 

bahsettiğiniz tarzda bir sıkıntı olup olmadığını eşime sordum. Olmadığını söyledi belki test etmemiştir. fekat ben forumlarda duyduğum için ilk kullanımda denediğimi hatırlıyorum. direksiyonda bende hatırlamadım ama yeniden bakarım.

takasta neyle yapıldı? skoda iyi fiyatı veriyor genelde takasa anladığım kadarıyla biz 5 aralıkta aldık idi:)  CİTROEN bizim eski araca 8.000 vermişti Angry sersemler 2004 50.000km araca yoldan çevirdiğim 12.000 verirken sinir etmişlerdi beni. skoda oldukça iyi bir fiyata aldı aracı . e malum öyle bir durumda en iyi fiyayata takas olmuş oluyor.

Ha ben daha önceki şikayetlerimi yazarken bir konuyu belirtmiştim. Kendi kullandığım aracım Corolla D4D 2007 (e malum neredeyse dünyadaki sınıfının en sessiz dizeli (benzinden bile sessiz dizeli)  ondan inip fabia ya binin ce diye belirttim hemen hepsi ni. Bu sınıftaki araçlarda gürültü var ama FABİA en gürültülüsü. bana göre çünki eşimin son aracıyla kullandığı araç sayısını ben unuttun: ) şimdiye kadar bu sınıfta kullandı hep.....

neyse

fabia daş olduk böylece.

haaa şunu da diyeyim. fabia dan inip de toyoto ya binince de sıkıntılarım oluyor. Örneğin kendi aracımın debriyajı sanki direniyor, firen basmam der gibi, gaz ve vites ağır mı ağır. yani :::::=) armudun sapı üzümün çöpü deyince canım corollanın fabia ya göre eksikleri de çıkıyor hani onu da diyem. Fabia nın hakkını verem.

debriyaj hidrolik, gaz da öyle sanırım dediğiniz gibi vites te çok hoş

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isak » 24 Oca 2009, 21:57

Teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için.

Takası reno spring ile yaptık. Çok temiz araçtı 85000 de. 6 bin verdiler. Diğer markaların teklifleri malum zaten.

Pazartesi aracı bi götürüp gösterecem artık direksiyon konusunda. Umarım önemli bi mesele değildir de sıfır aracın orasını burasını parçalamazlar. Smile
isak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iergen » 24 Oca 2009, 22:15

Merhaba,

Ben geçen sene Eylül'den beri yeni kasa bir Fabia kullanıyorum. Başta çok garip geldiğini söylemeliyim ama hızlı bir şekilde araca alıştım. 120 ytl 95 oktan = 1 depo benzin ile ist şehir için 620 Km (3000 deviri ve buna bağlı olarak 100 Km/saat geçme) yapabiliyorsun. kesinlikle Alman teknolojisini hissettiriyor araç ve kullanımı da son derece rahat. ben tavsiye ederim...

Gelelim dezavantajlarına;

- yağmurlu havada ön cam 1 mm açık olsa da su alır

- çalıştırma anında ve yolda, dizel araba gibi bir ses çıkarır

- frenleri zayıftır dikkatli sürmek lazım

Benim belirleyebildiklerim bunlar... Para / kalite / konfor üçgeninde ben yeni Fabia derim...

Almadan önce hemen aynı segmentte Kalina, Sandero ve Micra araçlar ile de karşılaştırmıştık... Seçim yeni Fabia...

Ben aracı Anadolu yakasında Etki Motor'dan aldım...0216 533 74 74 (2 hat). Bu işlerde en önemlisi sanırım ne kadar fazla araba satarsan o kadar komisyonun ve puanın yükseliyor.. Bu nedenle bir çok bayiye sorduk İstanbul'da ama en uygun fiyata bu bayiden aldık. 2 kardeş işletiyor... Sıddık Bey ve kardeşi... sana da yardımcı olurlar sanırım...

Selamlar

İbrahim
iergen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efendyadam » 01 Nis 2012, 22:31

arkadaşlar merhaba forum da yazılı olanları okudum kafam iyice karıştı bugün 2009 model 1.2 classic plus baktım araç 50.000 km de 20.000 tl istiyor sahibi araç temiz ama burda yazılanları okuyunca kafam iyice karıştı aracı almalımı almamalımı ses meselesine gelince şirkette ford connect kullanıyorum içeri aldığı ses onunkadar çokmu acaba ilk aracımı alacağım yardımcı olurmusunu
şimdiden teşekkürler
efendyadam
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa kahraman
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti bahane » 02 Nis 2012, 08:10

ben Nisan/2007 de sıfır olarak aldım 1,2 classic plus 64 hp çokta memnunum aldım alalı kendim kullanıyorum 106.000 km oldu daha bir kez olsun lanet olsun şu arabayı nereden aldım demedim. performans olarak gayet memnunum tabi hız tutkunu değilseniz. 0-100 km hıza belki 10-14 sn çıkmaya bilir ama 15-20 sn aralığında çıkar otobanda da gücü gidişi gayet tatminkar 140-160 km/hız dan aşağı kullanmam iyi gidiyor yane. şehir için içinde iyi. hatta ben gaz taktırdım yakıtta dahada cimri oldu. benim şahsi fikrim alın doğrultusunda. 2-3 ay önce arkadaşım almıştı 2007 60.000 km temiz 19.000-tl verdi 2009 a 20.000-tl fiyatı iyi görünüyor neticede wolksvagen avrupa araba var. daha geçen gün arabamın dosyasına baktım kafa kağıdını yeniden inceledim motor üretici firma : skoda , wolksvagen, audi yazıyor.
bahane
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sami
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2007 Skoda Fabia 1,2 Classic Plus Sedan-Benz+Lpg

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir