Yeni kasa Fabia ön camdan su alır..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni kasa Fabia ön camdan su alır..

İleti iergen » 24 Oca 2009, 22:26

Dostlar tekrar merhaba... Uzun bir aradan sonra "site yöneticimizin" yardımı ile geri geldim işte.  Hatırlarmısınız bilmem ? Eylül 2008'de yeni kasa Fabia ile ilgili bir konu açmıştım. Sağolsun bir çok arkadaş bana fikirlerini iletti beni bilgilendirdi... Sonuç, 120 ytl 95 oktan benzin = 1 depo = 620 Km yol gidebiliyorum İstanbul şehir içinde. Yaw neredeyse tüplü diyecem... Allaha şükür hiç bir sorunum yok ve araçtan çok memnunum... aşağıdaki 2 konu hariç, şimdi sizlerden onlar içinde bir akıl rica edeceğim...

1- kapının önünde dururken, üst kat komşum kendi aramasının kapısını açık unutmuş ve sol dikiz aynasının altına ufak bir "faça" bıraktı. boya kalkmadı, sadece 10 cm uzunluğunda bir minik ezik diyelim. 1-2 kaportacıya götürdüm, vakumla düzelsin diye ama dudak büküp, beni pek inandıramadılar ama olmaz dediler... yağlı çekiçle düzelttirmeyi de ben istemedim ustanın eline kalıyor iş.....e arabanın da öyle bir yerinde ki birader, gözümün içene giriyor... tanıdık bir kaportacı var mı? vakum işinde usta. bir de kendisi ile konuşayım... avrupa yakası tercih sebebidir bir de telefon ve isim mümkün ise...

2- yağmurlu havalarda, şoför camı 1 mm açık olsa bile içeri su alıyor... düşündüm-düşündüm çare yok. servise sordum "aaa nasıl olur" dediler LOL bu yeni kasa fabiaların ön camlarına siperlik var mı (yapıları biraz farklı ya; yapıştırma olamaz, yapıştıracak yer yok) bildiğiniz bir yerde bana yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar

İbrahim

bana iergentr@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz...

iergen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Oca 2009, 22:32

camı açarsanız su alır, azcık açiyim hem sigaramın dumanı çıksın hava gelsin, hemde su almasın olmaz. ama oraya takılan aksesuar hakkında bilgim yok. serviste vardır, bi depo benzin parasıdır, yeni kasa fabiayada aksesuar bulmak zannımca kolay olmaz. bende ön camdan falan sızdırıyor sandım. Smile

hasarınıza gelince anlatımızdan yorum yapmak güç, resim olsa iyi olurdu.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demirhan » 24 Oca 2009, 22:33

1.camın altındaki darbe için foto koyarsanız daha net yorum yapabiliriz o yüzden tam olarak bişey diyemeyecem.
2.su alma olayına gelince ya cam devamlı kapalı olacak yada dediginiz cama siperlik gibi bişey takamak gerekirki onunda yakısacagını pek sanmıyorum ama denemekte fayda var tabiki
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iergen » 24 Oca 2009, 22:47

Hocam o aracın içinde sigara içmeye kıyamaz insan... Klima ile hava almak da pahalı. Hani bir-iki nefes temiz hava girse içeri (İstanbul'da hava ne kadar temiz ayrı konu) süper olacak. Yarın, yakışıklı bir resim yüklerim "vuruk" yer için ama forumda bunu nasıl yapacam, önce bunu bulmam lazım.
iergen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Oca 2009, 22:49

[quote="iergen"]Hocam o aracın içinde sigara içmeye kıyamaz insan... Klima ile hava almak da pahalı. Hani bir-iki nefes temiz hava girse içeri (İstanbul'da hava ne kadar temiz ayrı konu) süper olacak. Yarın, yakışıklı bir resim yüklerim "vuruk" yer için ama forumda bunu nasıl yapacam, önce bunu bulmam lazım.[/QUOTE]

sen resmi çek, o ara online bi üyeden rica ediver, (belki bende olabilirim) yükleyiverir. e-mail, msnden gönderirsin.

normal resim yüklemede zor iş değil.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 24 Oca 2009, 23:07

Yan camlara rüzgarlıklar ebay'da var..İsterseniz link bulabilirim..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti erbilgs » 24 Oca 2009, 23:27

offf offffff ...
1 senedir kullanıyom..

yeni fabiaların hepsi sorunlu galiba....herkeste aynı sorunlar.

erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 24 Oca 2009, 23:49

Selamlar
autoking size yardımcı olacaktır. Küçük hasaralarda boya hasarsız durumlarda özel bir teknoloji ile bu işi hallediyorlar

göçük ve çizikler konusunda auto king derim.

kaskolar da zaten auto king hizmetini 3 küçük hasara kadar ücretsiz veriyorlar

mutlaka uğrayın bir bakın tam istediğinizi yapacaklardır

saygılar
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iergen » 24 Oca 2009, 23:51

Autoking ikitelli ye gittim. eksper yan gözle şöyle bir baktı ve biz buna müdahale edersek boyaya zarar veririz dedi. üzgünüm bence autoking iyi bir tercih değil, kaskomu yaptırdığım alianz a da yazdım.
iergen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iergen » 24 Oca 2009, 23:52

ebay link i rica edeyim mümkün ise...
iergen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iergen » 24 Oca 2009, 23:53

hocam yapma o kadar da değil yaw. hep diyoruz ya, para / kalite bağlamında bence iyi bir tercih yapmışız.
iergen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erbilgs » 25 Oca 2009, 00:15

[quote="iergen"]hocam yapma o kadar da değil yaw. hep diyoruz ya, para / kalite bağlamında bence iyi bir tercih yapmışız.[/QUOTE]

tabi okdrda kötü değil .. idare ediyoruz ama daha iyi olabilirdi..

sadece işcilik bakımından diyorum başka şikayetim yok.

otomatik kapı kilitleme oluyor. yazılımla. başka sorunların varsa sorabilirsin?? elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

buda benim fabia.

erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 25 Oca 2009, 00:18

mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erbilgs » 25 Oca 2009, 00:23

şimdiki aklım olsa.. iş işten geçti gerçi.

1.2 veya 1.4 benzinli ambiant modelini alırdım. yapardım ilavelerimi .

çünkü 1.2 baz ile 1.6 elegance arasındaki fark yaklaşık 10 bin lira.

1.6 aldımda ne oldu arabayı tutamıyom. başkada bşiyi yok. sürekli gaza getiriyor.

elegance diyede fazla bişiyi yok ..digital klima olmayı versin normal olsun oda klima manuelde kilma.

sis farı olmayı versin kendim taktırırdım 50 liraya.

çelik jant olmayı versin kendim taktırırdım 1.500 liraya.

yapardımda yapardım arada çok fark çünkü......
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iergen » 25 Oca 2009, 00:29

link için tşkler... resimden anladığım bir roomster, fabia değil ama beni daha da mutlu eden bu bir çek adresi.

kısmetse bu sene 2 fuarımız var Brno'da. giden arkadaşlarıma aldırırım, burada bulamazsam.
iergen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 25 Oca 2009, 00:33

[quote="iergen"]link için tşkler... resimden anladığım bir roomster, fabia değil ama beni daha da mutlu eden bu bir çek adresi.

kısmetse bu sene 2 fuarımız var Brno'da. giden arkadaşlarıma aldırırım, burada bulamazsam.
[/QUOTE]

Ön camlar zaten aynı..Smile

fabia için Arka ve ön camlara takılan ürün belirtilmemiş..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iergen » 25 Oca 2009, 00:45

Hocam çok güzel görünüyor, Allah kaza-bela vermesin... dediklerine katılmamak mümkün değil ama, hangi arabayı alacak olan (bütçen dahilinde) bu dediklerin olacak idi zaten.. benim güzelimin resimleri ise aşağıda...
iergen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erbilgs » 25 Oca 2009, 00:53

sağol sanada kazasız belasız sürüşler ..
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir