Çok Acil (Aşırı Sallanma)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çok Acil (Aşırı Sallanma)

İleti Shadoww » 29 Oca 2009, 16:08

Merhaba arkadaşlar aracım setlerden geçtiği zaman biraz argo olacak ama kıç atıyor sanki. Arka amortisörler bitik.Setten geçilince kıç atmasının bununla alakası yok diyolar.Çünkü arkası sağa yada sola kayıyo set üstünden geçtiğimde.Amortisörleri değişicem ama bununla bir ilgisi yoksa bu sallantı devam edecek sorun ne olabilir sizce.

Shadoww
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 29 Oca 2009, 16:14

bende viraja hızlı girersem ve set varsa, arabanın arkası atıyor biraz, ben amörtisörle alakalıdır diye düsünüyorum cünkü, sekerken, lastikleri yere amörtisörler bastırmıyormu?
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 29 Oca 2009, 17:43

lastiklerin özelliklerini kaybetmesi, aracın dengesiz yüklenmiş olması, amortisörler ve balans ayarındaki bozulmalar aracın yol tutuşunu olumsuz etkiler. sebebi bunlardan da olabilir. viraja hızlı girdiğinde arka veya önün setten geçerken atması lastiğin o an için yerden kesilmesinden kaynaklanır. ön zıplarsa araç dönmeyi bırakır arka zıplarsa kıç atar.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 29 Oca 2009, 17:52

patlak olabilir amortisörler. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti pusu » 01 Şub 2009, 01:34

benim ilk aracım broadway da hemen hemen aynı sorun vardı yanlız benim ki yeni hareket edince arka taraf sağa sola doğru sallanıyordu sürat artınca kesiyordu. araştırdık lastiklerin yanaklarında bulunan tellerin kopmuş veya özelliğini kaybetmiş olmasından şüphelendiler. lastikler değişince sıkıntı ortadan kalktı. kesin lastik dir deyip seni yanıltmayayım ama bu ihtimal de olabilir.
pusu
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir