2006 Fabiam Yandi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2006 Fabiam Yandi

İleti kturkcan » 02 Mar 2007, 15:11

Merhaba Arkadaslar,
Yaklasik 14 ay once (21 aralik 2005) krediyle Antalya Cag otomotiv den almis oldugum sifir Fabia 1.2 motora sahip arabam arabanin birinci yili doldugu gun park halindeyken yandi (22 Aralik 2006). İtfaiye gelip sondureseye kadar araba sigortacilarin deyimiyle PERT oldu. Itfaiye raporunda arabanin fan motorunda meydana gelen kisa devre nedeniyle yandigi belirtildi. Isin garibi yangin olayindan bir hafta oncede Cag otomotiv tarafindan yillik bakim servisi yapilmisti.

Bu konuda bir cok girisimde bulunmama ragmen maalesef ne Cag otomotiv ne de Yuce Otomotiv ne de Skoda genel merkezi sorumluluk kabul etmedi. Yaklasik 2.5 aydir da sigortanin verecegi parayi bekliyorum.

Bekleme suresinde de arabanin aylik taksitlerini ve sigorta ucretini hala odemeye devam ettigimi soylemek istiyorum.

Butun bu tecrubeden sonra avukat araciligiyla girisimde bulundugumda Yuce auto sonunda bana ayni arabanin yenisini alirsam yaklasik 1700 YTL indirim yapabilaceklerini soylediler.

Sigortanin 16.000 YTL verecegini ve bugune kadar benim 14000 YTL para yatirdigimi ama arabanin 8000 YTL borcu oldugu icin elime ancak 7000 YTL gececegini dolayisiyla yaklasik 7000 YTL den fazla zararim olacagini soylememe ragmen baska bir sey yapamayacaklarini soylemeleri uzerine yakinda tuketici mahkemesinde kendilerini dava edecegimi belirttim.

Yakinda Skoda urunu almak isteyenlerin iki kez dusunmelerini zira musteri haklarini ve memnuniyetini dikkate almadiklarini soylemek istiyorum. Ayrica yakinda ozel olarak sirf bu basima gelen olay icin web sayfasi hazirlayarak yanmis arabanin resimlerini koyarak  ilerde musteri olabilecek masum insanlari korumak istiyorum. Zira ana firma dahi bana bizzat ihrac ettigimiz mallarin yanmasi bizi ilgilendirmez turunde cevap vermeside ayrica utanc verici bir sirket politikasi oldugunu soylemek istiyorum.

Potansiyel musterilere duyurulur.

kturkcan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baver7810 » 02 Mar 2007, 15:20

Öncelikle geçmiş olsun.Bu gibi davranışlar Skodaya(yüce otomotive) yakışmıyoYing%20Yang
baver7810
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 02 Mar 2007, 15:30

Garanti kapsamında bir aracın böyle bir arızadan dolayı yanması korkunç! Umarım dava sonucu olumlu olur...

Geçmiş olsun!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti hans35 » 02 Mar 2007, 15:37

Arabanızı sanırım görmüştüm Sağ önden yanmış bir araç vardı çağda.Üzüldüm ama büyük geçmiş olsun.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 02 Mar 2007, 16:05

geçmiş olsun umarım davayı kazanırsın. ne yazıkki bu durumlar her firmada yaşanabiliyor. Tamamen yetkilileri ile alakalı bir durum. siz davanızda sonuna kadar haklısınız. aşağıdaki linkte arkadaşlar diğer firmalarla alaklı şikayetlere bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Herkese kazasız sorunsuz arabay keyfi diliyorum
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 02 Mar 2007, 19:00

Pig Büyük geçmiş olsun,inşallah davayı kazanırsınız..
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat06 » 02 Mar 2007, 19:12

Çok geçmiş olsun.İnşallah mücadeleni kazanırsın.Böyle büyük bi değişime girmişken skoda ya bu yakışmıyoDisapprove
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 02 Mar 2007, 19:30

çok geçmiş olsun beterinden saklasın.hakkınızı sonuna kadar arayın

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti toGah » 02 Mar 2007, 19:36

geçmiş olsun...bu yazılanları şikayetvar a da yazarsanız bilinçli tüketicilerin bir marka hakkında bilgi almak için kullandıkları en faydalı yer..
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adanur61 » 02 Mar 2007, 22:02

gemis olsun kardesim. Allah beterinden saklasin.  bu arada bende basima gelen bir olayi anlatayim.

cuma aksami kaza yaptigim arabam 18 aylik ve 78000 km yi gecmis durumda. ben cok yol yapiyorum. aracim 55000 km civarlarindayken istanbul izmit arasi otobanda seyir halindeydim. cayirova cikisina geldigim sirada aracim bir anda yavaslamaya basladi. bende biraz daha gaza bastim fakat yemedi.

bir anda ekranda azriza lambasi aku lambasi vs. cesit cesit lambalar yandi. bende hemen saga cektim. tam cayirova tabelasinin altindayim. hemen kontagi kapattim. biraz bekledim sonra yari kontak yaptim butun lambalar sondu. oh dedim araba kafayi yedi herhalde falan diye dusundum. arabayi bir calistirdim bizim koydeki traktor daha az sallaniyo. kaputu bir actim motor yatip kalkiyo. tekrar kontagi kapattim. skoda acil yardimi  aradim sonucta arac halen garantili. bana araci ancak ucretli cekebileceklerini eger sorun benden kaynaklanmiyorsa o zaman ucreti iade edeceklerini soylediler. bende cok sinirlendim ve kaskomu aradim. ucretsiz olarak aracimi mecburen yuce otoya cektirdim. cunku en yakin yetkili servis.

coluk cocuk yollarda sefil olduk saat 6 da arac iptale gecti, yuce otoya geldigimizde saat 9 du. tabi aksam yapacak birsey yok. biraktik gittik. bu arada bakirkoyde oturuyorum.  sabah tekrar yuce otoya gittim. bana bp 95 oktan yakitmi koydun dediler. niye dedim yok dedi renginden anladim. eee bir zararimi var. yok dediler.

neyse araci soktuler ki offff. subablar, pistonlar erimis sekilleri bozulmus. subabliktan cikmislar. 20 gun civari yuce otoda yatti arac. tabi ben bu arada benzincileri durtuyorum. bide kaskoyu devreye soktum ki bu ib..ler bi kazik atmasin. sonucta kaskom kendini benden daha iyi korur diye. eksper geldi fotolar cekti. tabi yuce oto tirsti. neyse araba yapildi. aldik teste ciktik iyi problem yok geri geldik. servis sefi bana diyoki bak kiymetini bil biz sana kiyak yaptik aracini garantiden yaptik. bende adama diyorum ki bu arac sizin sen bana kiyak yapma. eger ben motoru parmaklayipta subablari yakmissam ben oderim. haa eger benzin problemliyse neden benziciden almiyorsun nede olsa 6-7 milyar masraf cikmis. aptalmisiniz diyorum. yok biz ugrasamayiz benzinciyle bosver biz garantiden yapariz diyolar. yok dedim sizden buyuk aptal yok. yuce oto diyoki bu araclarin motoru EURO 4 standartlarinda. ee. Turkiyedede boyle yakit yok.eee. o yuzden motor iptale girmis. 2006 yilbasindan itibaren EURO4 olmayan arac turkiyeye giremez diyolar. diyorumki ulan aptal kendi soylediinle kendine gomuyosun. yani 2006 yilbasindan itibaren turkiyeye octavia dan daha kaliteli hassas arba hic mi girmedi de boyle bir sorun yasanmiy. dunyanin BMW si Mercedesi giriyo bu ulkeye catir catir da satiliyo. nasil oluyo bu is diyorum. kal geliyo heriflere. sonra diyorumki sen bugune kadar kac araba sattin 100000 diyo. eee bunlarin 70000 i benzinli olsun. sen boyle bir aptallik yapip butun arabalarin masrafini garantiden yaparsan sana giren kac km olur diyorum. biz onu ayarlariz diyo. cunku soylediklerine gore butun arabalarin ariza yapmasi lazim.

kisacasi yalanin bini bir para. cek cum. sikayet yazdim. almanya ya sikayet yazdim. ilgileneceklerini solediler. Yuce otodan kimse mutlu deil. cok sikayet gidiomus almanyaya. o yuzden su anda dogus grubuyla gorusuyolarmis. %90 dogus yuce otodan alacak skodayi.

Insaallah alsinda arabalarimiz dogru duzgun bir bakim gorsun. reklam gorsun satislari artsin. herkes skodali olsun.

mahkemeye verdim yuce otoyu. bu arac arizali degistirin diye. dava suruyo bakalim ne olacak. bu arada arabanin garantiden degismeye tekyeri lastikleri. onlarida ben parasiyla degistiriyorum zaten. :)

bence sizde bir check up yaptirin boyle bir sorunla karsilasabilirsiniz.

sonunda gercek problemde  subab iticilerinin
adanur61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 02 Mar 2007, 22:37

bakın arkadaşlar dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz hep...markayla uğraşmayalım,sorun distribütör firmanın görevini layıkıyla yapamamasından kaynaklanıyor...skodanın imajını olumsuz yönde etkileyen unsurda bu aslında...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 02 Mar 2007, 22:38

bu espiri anlatışı taktir etim. umarım davayı kazanırsında lastikler dahil tüm arabanı değiştirirler....LOL
madem herkez başına gelen olayları anlatıyor. bende eksik kalmayayım..

Kayseriden depoyu fulledim(benim araba için bayram günü gibiydi, çok nadir yarım depoyu görüyo zaten) yozgata giderken klimayı açtım. ağır bir benzin kokusu gelmeye başladı. ben uzun süre klimayı kullanmadığımdan dolayı geliyodur bu koku die düşünerek yola devam ettim ki yaklaşık 20 km gttim böle. ortalama 120 km civarı hızla gidiyorum. baktım benzin göstergesi gözle görülür şekilde düşüyor. normalde kırşehiri geçene kadar ibre oynamaz hep ful gösterir.. anlamda veremedim arabayı hemen kenara çektim. çeker çekmez lastiklerin ordan dumanlar çıktı. korkarak kaputu bi açtımki gıcır gıcır parlayan tertemiz bir motor ve motorun üzerinde abartmıyorum 2 litreye yakın benzin var ve hergeçen saniye boharlaşıyor.....hemen servisi aradım acil yardıımı(tekin oto,kayseri) paar olduğu için bekçiden başkası yokmuş. açan olmadı telefonu. bunu sonradan öğrendim. belki aptallık ama o korku içinde benim kaskoyu aramak hiç aklıma gelmedi... birazda hayal kırıklığına uğradım. ben bu arabaya bişey olmaz sanıyordum.  motoru biraz inceledim anlayabilirmiyim sorunu diye. benzin hortumunun aşındığını gördüm. hortumu sıkınca yüzüme benzin fışkırınca. aha demişim....Smile neyse hemen kuzenleri aradım bana acil tüp hortumu ve 2-3 tane küçük kelepçe alın gelin die.... arabada 5 kişiyiz. annem dedem kardeşim, kuzenim falan.......telaşeyi görmeniz lazımdı. annem şükür duası ediyor. ya yansaydı benzini nasıl söndürürdük diyede söylenmeyide ihmal etmiyor.haklıda. benzin tutuşsaydı, seyretmekten başka birşey yapamazdık. bilirsiniz yangın tüpü benzin alevine etki etmez...(bu arada ben yangın tüpün doldurtturalı 1 hafta bile olmamıştı)neyse kuzenller geldi. annemleri otobüse bindirip geri gönderdim. kuzenler kelepçeyi getirmeyi unutmuş.... trajıkomik dimi? neyse arabadan yay bulduk ne yayı bilmiyorum. gittikçe küçüen yaylardan. çevire çevire benzin hortumu yerine tüp hortumu taktık...  hortum kontağı çevirince(daha çalıştırmadım) attı. bi yarım saat daha uğraşıp teller, yaylar taş devri usulü tüp hortumunu benzin hortumunu çıkarıp takmayı becerdik. hortumun çapı yaklaşık 1cm di,kontağı çevirince 2-3 cm olmuştur. ben patlar sanıyordum ama patlamadı. neyse direk kayseriye tekin otoya gittik. bekçiyi azarladım, millet nerde die. gerçi sonra çok pişman oldum. garibin ne suçu var.? Tekin otonun arkasında hep hurda arabalar olur. oraya yürüdüm takla atmış PERT bir beyaz fabia vardı. İTİRAF EDİYORUM.benzin hortumunu çaldım. bekçiyede söledim gerçi ama........ o değilde taktığım hortumu çıkarmak baya bi zamanımı aldı. felaket sağlam yapmışım. acaba o dursa dahamı iyiydi? hafta sonu tekrar servise geldim. kalayladık falan arkadaşlarla.. öğrendimki 98 oktan benzinden olmuş. oktan plastik hortumlarda asit gibi etkisi olurmuş,bu yüzden hortum içten aşınarak en son basınca dayanamayıp ipliklerin arasından yırtmış... ben arabayı 0 aldığımdan beri 98 kullanıyordum 5 aydır 95 oktan kullanıyorum....

bu olayı yaşadıktan 2 ay sonra kadar  TEKİN OTO (KAYSERİ) İFLAS EDİP KAPATILDI..... benzin hortumunu çaldım diyemi acaba?
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adanur61 » 02 Mar 2007, 22:45

dogus oto ya da bu olaydan bahsettim. su anda butun satislarda ve servis cikislarinda 95 oktan kullanin diye uyariyorlar
adanur61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 02 Mar 2007, 22:46

film gibi...Ying%20Yang
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HÜSEYİN » 02 Mar 2007, 23:03

[quote="skodacı"]film gibi...Ying%20Yang[/QUOTE]

Doğru söylüyorsun film gibi, demekki adamların bütün derdi arabayı satana kadar, sattıktan sonra ne olursa olsun, onları ilgilendirmiyor. Olan müşteriye oluyor. Angry Ama tabiki bunlar dile getirildikçe insanları da SKODA markasından soğutuyor. İnşallah davayı kazanırsınız. Büyük geçmiş olsun.
HÜSEYİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 02 Mar 2007, 23:09

[quote="skodacı"]bakın arkadaşlar dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz hep...markayla uğraşmayalım,sorun distribütör firmanın görevini layıkıyla yapamamasından kaynaklanıyor...skodanın imajını olumsuz yönde etkileyen unsurda bu aslında...[/QUOTE]

evet sorun distribütör firma ve servis sorunları insan sorunu eğitim sorunu hak hukuk sorunu ne derseniz diyin ama neticede insan sorunu. Diğer firmalar bu yönlerde daha kötüler. Allah kimseyi onların eline düşürmesin. Problemli insanlarla karşılaştığınızda her türlü markadan soğursunuz.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 02 Mar 2007, 23:48

sorun yaşayan arkadaşlara büyük geçmiş olsun,çok büyük tehlike atlatmışlar,servis davranışlarına gelince ise bencede tamamen ülkemiz ile ilgili sorundur,çalışanlara müşterilere nasıl davranacağını öğretememişler galiba,umarım davayıda kazanırsınız.

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti murat06 » 03 Mar 2007, 00:24

Beyler aracın kullanma kılvuzunda yazanları yaparsak daha az problem yaşarız.kılavuzda 95 oktan ya da 98 oktan kullanın diyosa adamın bi bildiği var ki bunu kullan diyo.Çok oktanlı benzin daha performanslı daha az yakıyo gibi kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyelm.Aracın elektronik kısmına ilave yada oynama yapmayalm.Tabi ki araçtan ya da servisten kaynaklanan sorunlar da olabilir ama bizimde dikkat etmemiz gerkenler var.

Bende akisini yapmadım mı yaptm.Serviste aracın elektronik aksamıyla bizden başka kimse oynamasın dediler.Bende gidip ufacık bi şey oynamaktan bi şey olmaz deyip plaka aydınlatma ışığnı led yaptm devre kesildi Farlar filan yanmaz oldu geri eski haline döndürdm.Ondan sonra sis leri taktırmaya gittik servise, usta araca ekleme yapamıyorz sistem problem çıkartıyo dedi.Araca her türlü aksesuarı yap ama motor ve elek. sis le oynama dendi.Bi kaç aksesuar ya da bi kaç oktan bizim aracımızdan daha değerli değil.,Servis ya da Distr. den kaynaklanan sorunlarda vardır mutlaka, ancak bizim de dikkat etmemiz gerkenler var ben çevremde bu yüzden sorun yaşayanlar olduğu için buna değnmek istedim.Saygılarımla
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir