fabia rutubet

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia rutubet

İleti ufuk05 » 05 Şub 2009, 13:13

Arkadaşlar mevsimin bu zamanlarında gündüz sıcak gece soğuyan hava araba içinde aşırı rutubete  neden oluyor.SAbah uyandığımda bagajdaki anfilerin üstü vıcık vıcık su oluyor.Ön kapı cebinde nemli bezim vardı 4-5 gündür kuramadı hala ıslak duruyor.Sizin fabialardada böyle soruna neden oluyormu

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 05 Şub 2009, 13:32

Paspaslarda ıslaklık var mı? Bir yerden su girişi vardır...

Bu kadar nem normal değil. İstanbul'un da rutubeti fazladır ama iç kısımda hiç böyle sıkıntım olmadı.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti isigci » 05 Şub 2009, 13:34

Çok şükür o kadar bariz bir problem yok.

Senin araçın içi ile dışarısı arasındaki hava yalıtımı gayet iyi olduğu için bu kadar rutubet yapıyordur.

Camları sonuna kadar kapatmazsan tabi dışarıdan su alacak şekilde değil ( en kapalı pozisyondan 1-1.5mm kadar ) nemle baş edebilirsin.

Ayrıca piyasada sağlık ile ilgili malzemeler satan yerlerden silika jel alıp bir iki bez torbasının  içerisine silika jeli doldurup bagajının yanlarına koyarsan araç içerisindeki nemin azalmasına yardımcı olur.

Silika jel dediğim şey şişeli ilaçların içerisindeki nem almayı sağşayan çeşitli renklerde olabilen nem emici çok küçük kübik taneciklerdir. litreli kaplarda satılır ve fiyatıda çok uygundur.

Umarım bu tavsiyelerim işine yarar.

isigci
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fırat Cağlar » 05 Şub 2009, 14:27

Ben Antalyada olduğum halde (dehşet bir nem var) böyle sorunlarla karşılaşmadım. Bana da biryerlerden su alıyor gibime geldi.
Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 05 Şub 2009, 15:03

Aracı sürerken dahili sirkülasyon düğmesi sürekli basılıysa da içerisi çok buğu yapar, dahili sirkülasyon aktifken araba stop edildiğinde gece de hava girişleri kapalı olacağı için iç-dış sıcaklık farkı çok olur ve içeriden çok fazla buğu yapar...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 05 Şub 2009, 16:36

evet irfan hocamın dediği cok doğru iç sirkülasyon düğmesini kesinlikle aktif bırakma aracı stop etmeden önce mutlaka kapat.. bizzat yasadığım için söylüyorum cok farkediyor
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 05 Şub 2009, 22:25

iç sirkülasyonu kapat ve klimayı ısıtma modunda çalıştır. içerideki nemi dışarı atacaktır. yine sorun devam ederse o zaman bir yerden su alıyor olabilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti demirhan » 06 Şub 2009, 01:14

aynı sıkıntı benim fabıa da var malesef her zaman degil ama bazen baya nemlendigi zamanlar oluyor
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 06 Şub 2009, 13:31

Paspas altlarını kontrol edin ıslaktır büyük olasılıkla..
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 06 Şub 2009, 13:35

bende aynı problem vardı camlardan bardak dolusu su çıkıyordu 2 gün güneşli havada açık bırktım camları düzeldi. sol arkda paspasın altı gölet olmuş
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti ufuk05 » 06 Şub 2009, 15:04

Dışardan su alacağını sanmıyorum.Arka koltukların arkasına bağlı anfilerin üstündede su oluyor ön kapı cebinde de oluyor.İç sirkülasyonu hiç aktif bırakmam kullanmadığım bişeydir.Bişi farkettim benim araba çok buğu yapıyor.Sabah işe geliyorum arkadaşta 207 var oda bırakıyor akşam beraber biniyoruz arabaya benim arabanın camları buğu içinde kalıyor.Pejoda bişi yok çocuk bassp gidiyor ben camlardaki buğu çözülsün diye bekliyorum.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 06 Şub 2009, 15:20

[quote="ufuk05"]Arkadaşlar mevsimin bu zamanlarında gündüz sıcak gece soğuyan hava araba içinde aşırı rutubete  neden oluyor.SAbah uyandığımda bagajdaki anfilerin üstü vıcık vıcık su oluyor.Ön kapı cebinde nemli bezim vardı 4-5 gündür kuramadı hala ıslak duruyor.Sizin fabialardada böyle soruna neden oluyormu[/QUOTE]
kardeşim, türkiyenin en nemli bölgesinde yaşıyorum, böyle bir problem yaşamadım.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti 61ogretmen61 » 13 Şub 2009, 03:27

benim fabianın da arka döşemesinde (paspasın altında) ıslaklık var. bu su tahliye deliği tıkalı galiba. ama yerini bulamadım. yerini bir fotoyla gösterecek veya tarif edebilecek bir arkadaş var mı?
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 13 Şub 2009, 11:45

O tahliye delikleri de her kapıda genelde 2 tane olup okla işaretli noktalarda oluyor, eğilince göreceksiniz.

Tıkalı ise ince bir çubukla yoklayın...

Araç yıkandıktan sonra camın arasından giren su da oradan kapı eşiğine akar, beni hep uyuz eder.

Ama delikler tıkalı değilse akla gelen yer fotoda görülen metal sacın yarıdan aşağısını silikonlamaktır...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 13 Şub 2009, 12:05

sn arkadaşım bence  vakit geçirmeden acilen bir  yetkili skoda servise  gidip  aracın  iç döşemesini söktürüp altına  bakmanızda  yarar var  aracın ilk sahibimisiniz bilemiyorum ama eğer altını şiddetli vurmuş yada vurulmuş olma ihtmalinden yola çıkarak  delinme olasılığını araştırın   hatta  aracı  tamirhanede  lift le kaldırıp altna bakarakta  sökmenize  gerek kalmadan da  halletmek  mümkün  olabilir yoksa  önümüzde daha  nisan 15 e kadar bir kış mevsimi var  yoksa arabayı bir paslandırmaya başlarsan hiç başedemezsin
bence  acil bu hafta sonu  bu sorunu  cözmeni öneririm

selamlar  geçmiş olsun

gokhan ertemin
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 61ogretmen61 » 13 Şub 2009, 21:41

[quote="GOKHAN ERTEMİN"]sn arkadaşım bence  vakit geçirmeden acilen bir  yetkili skoda servise  gidip  aracın  iç döşemesini söktürüp altına  bakmanızda  yarar var  aracın ilk sahibimisiniz bilemiyorum ama eğer altını şiddetli vurmuş yada vurulmuş olma ihtmalinden yola çıkarak  delinme olasılığını araştırın   hatta  aracı  tamirhanede  lift le kaldırıp altna bakarakta  sökmenize  gerek kalmadan da  halletmek  mümkün  olabilir yoksa  önümüzde daha  nisan 15 e kadar bir kış mevsimi var  yoksa arabayı bir paslandırmaya başlarsan hiç başedemezsin
bence  acil bu hafta sonu  bu sorunu  cözmeni öneririm

selamlar  geçmiş olsun

gokhan ertemin
[/QUOTE]
kardeş biz her şeyde servise koşsak bu araba kadar parayı servise veririz. yapabildiğimizi kendimiz yapacağız.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melihlevent » 14 Şub 2009, 16:23

fabia kadar iğrenc bir kapı sistemi yok bende aldım pişman oldum keşke aldığım fiyata satabilsem 5 para etmez kapı sistemi ve yağmur engelleme sistemi var wolsvagen nasıl bu arabayı üretmesine izin veriyor merak ediyorum arabanın için göl oldu yok böle bişey sol arka ve ön herkezde aynı problem :(:(:(
melihlevent
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 14 Şub 2009, 19:43

Ben de 4yıldır kullanıyorum, daha rastlamadım.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir