fabia rutubet

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia rutubet

İleti derude » 18 Şub 2009, 20:10

Sorununuzun halledilmesi için sacı sökmenize gerek yok.

Silikon işlemini harici yapacaksınız.

Ama illa sökmek istiyorsanız perçinleri aşmanız gerek.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti GOKHAN ERTEMİN » 19 Şub 2009, 14:28

[quote="61ogretmen61"][quote="GOKHAN ERTEMİN"]sn arkadaşım bence  vakit geçirmeden acilen bir  yetkili skoda servise  gidip  aracın  iç döşemesini söktürüp altına  bakmanızda  yarar var  aracın ilk sahibimisiniz bilemiyorum ama eğer altını şiddetli vurmuş yada vurulmuş olma ihtmalinden yola çıkarak  delinme olasılığını araştırın   hatta  aracı  tamirhanede  lift le kaldırıp altna bakarakta  sökmenize  gerek kalmadan da  halletmek  mümkün  olabilir yoksa  önümüzde daha  nisan 15 e kadar bir kış mevsimi var  yoksa arabayı bir paslandırmaya başlarsan hiç başedemezsin
bence  acil bu hafta sonu  bu sorunu  cözmeni öneririm

selamlar  geçmiş olsun

gokhan ertemin
[/QUOTE]
kardeş biz her şeyde servise koşsak bu araba kadar parayı servise veririz. yapabildiğimizi kendimiz yapacağız.
[/QUOTE]

SN ÖĞRETMENİM  TEŞEKKÜR EDERİM .TABİ Kİ HER ŞEYDE  SERVİSE  GİDECEK DEĞİLİZ  AMA  ARKADAŞIMIN İFADESİNE  GÖRE  ARABASI GÖLET E DÖNMÜŞ  VE  BİZLER  HER PROBLEMİN ÜSTESİNDEN  GELEMEYEBİLİRİZ. BU YÜZDEN SERVİSİ ÖNERDİM.  HERKES  HER ARIZAYI GİDEREMEYEBİLİR.

SAYGILARIMLA  
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 61ogretmen61 » 19 Şub 2009, 15:23

[quote="derude"]Sorununuzun halledilmesi için sacı sökmenize gerek yok.

Silikon işlemini harici yapacaksınız.

Ama illa sökmek istiyorsanız perçinleri aşmanız gerek.
[/QUOTE]

çekomastik sürdüm. suya silikona göre daha iyi dayanır dediler.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Melih » 19 Şub 2009, 23:04

çekomastik sürdüm. suya silikona göre daha iyi dayanır dediler.
[/QUOTE]

Hocam bende bugün arabayı bıraktım. Önce kapı ayarı dediler sonra fitillerden ve en sonunda sizin dediğiniz gibi mastik uygulaması yapıldı aynı bölgeye. Araba bu gece kalcak serviste kuruyacak falan denenip inşallah kuru bir şekilde teslim edilecek.
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti shumenli » 23 Şub 2009, 13:29

[quote="derude"]Döşemenin tutabildiğniz köşesinden kendinize doğru asılın.

Arada oluşacak boşluktan kaptırmaları görün.

Yine bu boşluktan ucu bezle sarılı tornavida yardımıyla kaptırmaları kurtarın.

Kolay gelsin.
[/QUOTE]

Kapıdaki döşemeyi söktüm. Aslında gerçekten çok kolaymış. Bahsettiğiniz kaptırmalardan sadece 1 tanesi kırıldı oda sorun değil. Zaten 3 - 5 kruşluk şeydir. Yenilerini alacağım. Döşemeyi söktükten sonra gördüm, içeri su alma nedeni aynen bahsettiğimiz nedenden. Kapı ile saç arasında conta var herhalde o artık eskidiği için herhalde özelliğini yitirmiş ve orayı hafif bastırınca dışarı su çıkıyor. Yani oradan kaçan su da direk benim aracın içine. O yüzden arka taraf paspaslar su içinde. Dün çıkarttığım o döşemeyi de bir güzel kosla vanish ile evde yıkadım sıfır gibi tertemiz oldu hem. Şimdi yağışların biraz dinmesini bekliyorum ki o saç ile kaporta arasına silikon cekeceğim. İnşallah böylelikle bu iş de çözülecek. Bu arada oraya farklı bir silikon mu kullanılıyor? Yukarıdaki fotoğraflarda siyah renkli bir silikon görüyorum nedir o? Adı nedir? Fiyatı ne aralıkta?
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti derude » 23 Şub 2009, 16:40

Silikonların siyah, beyaz ve şeffaf renkte olanları var. Piyasada genelde şeffaf olanlar bulunur.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 23 Şub 2009, 18:39

Silikonların bazı markalarında renkler dekoratif amaçla, bazılarında da özellik ayırdedici olarak kullanılıyor.Örneğin ''sista'' şeffaf silikon yapı işlerinde su sızdırmazı olarak, Kırmızısı da motor, brülör, kombi gibi yüksek sıcaklıkta sızdırmaz olarak kullanılıyor.
Araba kapısında su izolasyonu için her tip silikon kullanılabilir, suya hepsi de direnç gösterir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti 61ogretmen61 » 24 Şub 2009, 01:06

sürerken o aralığa yedirmeye bak. ben önce çekomastik sürdüm. o kurudu onun üzerine silikon sürdüm.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti shumenli » 24 Şub 2009, 11:22

Teşekkürler arkadaşlar. En kısa zamanda temin edip uygulamayı yapacağım Thumbs%20Up
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti Melih » 24 Şub 2009, 15:15

Arkadaşlar geçen perşembe burada konuşulan işlemleri serviste yaptırdım. Ancak bugün hanımı öğle tatilinde almaya gittim arabaya biner binmez araba da bi rutubet kokusu var dedi bende hadi canım dedim ama aklıma ilk gelen arka paspaslar oldu ve eve gidince bi baktım oralar yine nemli. Bu arada arabayı servisten aldığımdan beri yağmur yağmadı. Sizce neden olabilir?
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 15:25

[quote="Melih"]Arkadaşlar geçen perşembe burada konuşulan işlemleri serviste yaptırdım. Ancak bugün hanımı öğle tatilinde almaya gittim arabaya biner binmez araba da bi rutubet kokusu var dedi bende hadi canım dedim ama aklıma ilk gelen arka paspaslar oldu ve eve gidince bi baktım oralar yine nemli. Bu arada arabayı servisten aldığımdan beri yağmur yağmadı. Sizce neden olabilir?[/QUOTE]

SERVİS  ARACIN İÇİNİ KURUTMAMIŞ OLABİLİRMİ  VE YAPILDIYA  NE BİÇİM İŞ BU ANLAM VEREMEDİM  ARKADAŞIM  PASPASIN ALTINDAKI  KAPLAMANIN  DA KURUTULMASI LAZIM GİBİ GELİYOR

SELAMLAR  GOKHAN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir