teyp yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

teyp yardım

İleti izmirli » 05 Şub 2009, 13:48

arkadaşlar rcd 200 teyp bağlattım yeni aracıma kontaga bağlı açılıp kapanması ancak araba gunde 4 kez çalıştırdıgımı farzedersek hangi çalıştırmada denk gelirse sanki aku kutup başlarını çıkarmışım gibi teyp kodu istiyor kodu girip açıyorum ve aziyet olmaya başladı bana kodu açıp kullanmaya başladıgım zaman radyo frekansları bozulmuyor anlamadım gitti skoda ustadları yardımlarınızı bekliyoruz Big%20smile

izmirli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 05 Şub 2009, 14:29

Bağlantınız % 100 hatalı...
Bağlantıyı yapan kişi hafıza için gelen daimi +12 v kablosunu ya bağlamamış, yada başka yere bağlamış.Şu an rcd 200, voltajı kontak sinyal çıkışından alıyor.Kontak kapandığında da içinde voltaj kalmadığından ayarların hepsi gidiyor.Cihazınızın arka görüntü fotosunu eklerseniz daha ayrıntılı çözüm önerebilirim.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti tolga_kaan_ » 05 Şub 2009, 20:02

ben   orj. çıkartım yerine sony taktım.  bende de aynı problem vardı.  orj soketlerdeki direkt gelen 12V luk bağlantı bağlı old. halde  yine de teyp hafızası siliniyordu.   sigorta kutusundan direkt bir hat çektim  (arasına 15A ) sigorta koydum. Şu an için sorun yok.  Teyp kontağa bağlı değil ama artık. Sen de bu yolu deneyebilirsin. (emin olmamakla beraber belki soketlerdeki pinlerin yerleri değişiktir.)
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti izmirli » 05 Şub 2009, 20:27

ama ozellikle yazdım sadece kod istiyor teyp hafızasındaki radyo kanalları silinmiyor
izmirli
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir