Octaviamin basina gelenler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octaviamin basina gelenler

İleti adanur61 » 02 Mar 2007, 22:15

cuma aksami kaza yaptigim arabam 18 aylik ve 78000 km yi gecmis durumda. ben cok yol yapiyorum. aracim 55000 km civarlarindayken istanbul izmit arasi otobanda seyir halindeydim. cayirova cikisina geldigim sirada aracim bir anda yavaslamaya basladi. bende biraz daha gaza bastim fakat yemedi.

bir anda ekranda azriza lambasi aku lambasi vs. cesit cesit lambalar yandi. bende hemen saga cektim. tam cayirova tabelasinin altindayim. hemen kontagi kapattim. biraz bekledim sonra yari kontak yaptim butun lambalar sondu. oh dedim araba kafayi yedi herhalde falan diye dusundum. arabayi bir calistirdim bizim koydeki traktor daha az sallaniyo. kaputu bir actim motor yatip kalkiyo. tekrar kontagi kapattim. skoda acil yardimi  aradim sonucta arac halen garantili. bana araci ancak ucretli cekebileceklerini eger sorun benden kaynaklanmiyorsa o zaman ucreti iade edeceklerini soylediler. bende cok sinirlendim ve kaskomu aradim. ucretsiz olarak aracimi mecburen yuce otoya cektirdim. cunku en yakin yetkili servis.

coluk cocuk yollarda sefil olduk saat 6 da arac iptale gecti, yuce otoya geldigimizde saat 9 du. tabi aksam yapacak birsey yok. biraktik gittik. bu arada bakirkoyde oturuyorum.  sabah tekrar yuce otoya gittim. bana bp 95 oktan yakitmi koydun dediler. niye dedim yok dedi renginden anladim. eee bir zararimi var. yok dediler.

neyse araci soktuler ki offff. subablar, pistonlar erimis sekilleri bozulmus. subabliktan cikmislar. 20 gun civari yuce otoda yatti arac. tabi ben bu arada benzincileri durtuyorum. bide kaskoyu devreye soktum ki bu ib..ler bi kazik atmasin. sonucta kaskom kendini benden daha iyi korur diye. eksper geldi fotolar cekti. tabi yuce oto tirsti. neyse araba yapildi. aldik teste ciktik iyi problem yok geri geldik. servis sefi bana diyoki bak kiymetini bil biz sana kiyak yaptik aracini garantiden yaptik. bende adama diyorum ki bu arac sizin sen bana kiyak yapma. eger ben motoru parmaklayipta subablari yakmissam ben oderim. haa eger benzin problemliyse neden benziciden almiyorsun nede olsa 6-7 milyar masraf cikmis. aptalmisiniz diyorum. yok biz ugrasamayiz benzinciyle bosver biz garantiden yapariz diyolar. yok dedim sizden buyuk aptal yok. yuce oto diyoki bu araclarin motoru EURO 4 standartlarinda. ee. Turkiyedede boyle yakit yok.eee. o yuzden motor iptale girmis. 2006 yilbasindan itibaren EURO4 olmayan arac turkiyeye giremez diyolar. diyorumki ulan aptal kendi soylediinle kendine gomuyosun. yani 2006 yilbasindan itibaren turkiyeye octavia dan daha kaliteli hassas arba hic mi girmedi de boyle bir sorun yasanmiy. dunyanin BMW si Mercedesi giriyo bu ulkeye catir catir da satiliyo. nasil oluyo bu is diyorum. kal geliyo heriflere. sonra diyorumki sen bugune kadar kac araba sattin 100000 diyo. eee bunlarin 70000 i benzinli olsun. sen boyle bir aptallik yapip butun arabalarin masrafini garantiden yaparsan sana giren kac km olur diyorum. biz onu ayarlariz diyo. cunku soylediklerine gore butun arabalarin ariza yapmasi lazim.

kisacasi yalanin bini bir para. cek cum. sikayet yazdim. almanya ya sikayet yazdim. ilgileneceklerini solediler. Yuce otodan kimse mutlu deil. cok sikayet gidiomus almanyaya. o yuzden su anda dogus grubuyla gorusuyolarmis. %90 dogus yuce otodan alacak skodayi.

Insaallah alsinda arabalarimiz dogru duzgun bir bakim gorsun. reklam gorsun satislari artsin. herkes skodali olsun.

mahkemeye verdim yuce otoyu. bu arac arizali degistirin diye. dava suruyo bakalim ne olacak. bu arada arabanin garantiden degismeye tekyeri lastikleri. onlarida ben parasiyla degistiriyorum zaten. :)

bence sizde bir check up yaptirin boyle bir sorunla karsilasabilirsiniz.

sonunda gercek problemde  subab iticilerinin problemli olmasindan dolayi subablarin arka tarafinda kurum birikmesi olmus ve subablar acik kalmis. bunun sonucunda asiri

adanur61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 02 Mar 2007, 22:31

bu tür sorunların ana nedeni distribütör firma yani yüce auto...doğuş seat ın tamamını aldığı gibi skoda yıda bi alsa...siz asıl o zaman görün skoda nın yükselişini...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir