BENİM RUHSATTA 55 BEYGİR YAZIYO...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BENİM RUHSATTA 55 BEYGİR YAZIYO...

İleti emirkaansbp » 03 Mar 2007, 01:57

ARKADAŞLAR GEÇEN ARABA PAZARINDA BAKINCA RUHSATA  birşeyi hatırladım. ruhsatta 74 kw 55beygir yazıyor.   Arabayı aldığım Tekin oto(Kayseri) bana boş bi zamanda gel biz düzelttiririz demişti..... unutmuşum.... zaten iflas edip kapandı.... Bu pazar farkettim. arabayıda sattım satıcam..... ne olcak? ne yapmalıyım? ya da satışta sorun olurmu?

emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ressam » 03 Mar 2007, 02:27

iyi işte vergiler az olur.beygire baaak Big%20smileperformansa bak dersin.diğer işlemleri bilmiyorum
ressam
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya
Arabanız: octavia collection plus

İleti sainz » 03 Mar 2007, 13:01

Vergi konusunda problem olmaz ruhsatta yazan beygir gücü ama motor hacmi farklı ise sorun çıkabilir. Tabii bir de ruhsat devir işlemleri yapılırken, o işlemleri yapan memur kataloglarına bakıp bu 55 HP değil de 60 HP imiş diyebilir ama gene de çok sorun çıkacağını zannetmiyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti yonetici » 03 Mar 2007, 13:17

Arabayı satın alacak kişi yeni ruhsat çıkartırken böyle bir düzeltme yapabilir sanırım. Mesela ben yeni aldığım seata ruhsat çıkartırken polis amcam kalkmış arabanın üretimine yerli diye işaret koymuş Tongue Bu tarz araç bilgilerini değiştirmekte pek sorun olmuyor demekki. Motor hacminin bilgisini değiştirmeye kalksanız problem olurdu muayeneye falan gönderirlerdi herhalde aracı.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti nuriatasoy » 03 Mar 2007, 13:23

araç faturası varsa  tescilde sanıyorum düzeltirler. Sizin beyanınızı esas almaları lazım. Ama emin değilim.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 03 Mar 2007, 16:38

teşekkür ediyorum.
sadece beygiri 101 yerine 55 yazıyo o kadar... o da aracı satarken sorun çıkarmaz diyorsunuz....teşşekkürler tekrar. rahatladım bayaaa
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 03 Mar 2007, 16:50

benim ruhsatta beygiri yazmıyor. noter satışta beygir kullanılmıyor. motor şasi yetiyor. Aracı sattığınızda alan arkadaş yeni ruhsat çıkarrken doğrusunu yazdırabilir yada hiç yazdırmaz. emirin dediği gibi önemli değil demekki. benim ruhsatta hiç yazmıyor.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir