kapı arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kapı arızası

İleti eydor » 13 Şub 2009, 19:37

Arkadaşlar benim fabiş geçenlerde kumandadan kapıları bi açılıp bi açılmamaya başladı motor soğukken çalışmıyo mecburen anahtarla açıyorum , motor ısındığında çalışmaya başlıyyo şu anda merkezi kilitler çalışmıyo acaba fazla masraf çıkartırmı istanbul ümraniye civarlarında tanıdık bu işlere bakan tamirci varmı teşekkür ederim. 

eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti devrim » 13 Şub 2009, 20:39

aynı şekilde benim fabia da gitti.önce uzaktan kumanda bozuldu sonra anahtar ile 4 kapı açılıyordu ama artık oda gitti ve tek şöför kapısı açılıyor diğer kilitleri içerden kendim açıyorum.umarım oda bozulmaz yoksa bir daha arabamada binemicem Angry

devrim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eydor » 16 Şub 2009, 14:47

arkadaşlar bu konuyla ilgili bişey söyleyen yokmu....
eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti seay » 16 Şub 2009, 16:59

hemen hemen aynı sorun bendede var kumandadan açıp kapıyorum anahtarla kapamaya çalışınca açıyor kapatmıyor birde bagaj kapagını otomatik açmıyor yardım lütfennnnnnnnn
seay
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eydor » 16 Şub 2009, 19:09

BAGAJ KAPAĞINI UNUTTUM EVET O DA OTOMATİK ÇALIŞMIYO MANUEL ARACINİÇİNDEN ÇALIŞIYO NEDENİ HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ YOKMU...
eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabillgich » 17 Şub 2009, 21:58

Arkadaşlar benzer bir sorun bende de var benim aracın bagajı kilitlenmiyor kumandayla kilitlediğim zaman iki kere açma düğmesine basınca dışarıdan açılıyor o yüzden kablosunu çıkarttırdım sadece içeriden açıyorum. Servise götürdüm bilgisayra bağladıklarında çıkan arızaya göre ön iki kapıda kilit arızası varmış zaten bazen de kumandayla kilitlenmeme ya da açılmama ya da içerideki kumandadan kilitlenip açılmama gibi sorunlar çıkartıyor servisin söylediğine göre merkezi kilit ünitesi değişmesi gerekiyormuş çünkü bütün ünite tek bir kablo üzerinden geldiği için bir kapıda veya bir yerde arıza olunca merkezi kilit sisteminin tümden değişmesi gerekiyormuş benim arabam 2001 fabia bana çıkarılan masraf 1000 ytl civarı o yüzden yaptırmadım bu şekilde kullanıyorum:) Uzun oldu biraz ama umarım açıklayıcı olmuştur ve umarım sizin arabaların masrafı bu denli büyük değildir:)
fabillgich
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti devrim » 18 Şub 2009, 00:17

dün bosh a götürdüm arabamı.bilgisayara bağladılar ve elektronik bir arıza gözükmüyo,fakat arabayı burda bırakmanız lazım ve biz komple bağlantıları kontrol etmemiz lazım yani her yerini söküp takmamız lazım dediler..bende tamam ben sonra getireyim dedim ve ordan ayrıldım.tabi götürüp bırakacağım ama kesin olacakmı?olmayacakmı?olacaksa ne kadar a patlayacak bana ??? sadece bilgsayara takmaya 10 tl verdim bakalım yapılması için ne kadar daha bayılmamız gerekiyor...ama emin olunki ir araba alacaksan eğer kesinlikle ve kesinlikle bulunduğun yerde arabanın servisi olan bir araba almak gerekiyor.ben burda bunun acısını çok çekiyorum ve en kısa zamanda arabamı değiştirmeyi düşünüyorum..
devrim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eydor » 23 Şub 2009, 13:16

anlaşılan oki 1.000 tl gidicek yine bıktım bu arabanın masrafından bir daha skodamı birkaç kere düşünmeden aslaaa.. bir kapı kilit arızası 1.000 lira olurmu arkadaşlar nedir bu mersedese biniyoruz sanki..
eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti devrim » 23 Şub 2009, 18:42

[quote="eydor"]anlaşılan oki 1.000 tl gidicek yine bıktım bu arabanın masrafından bir daha skodamı birkaç kere düşünmeden aslaaa.. bir kapı kilit arızası 1.000 lira olurmu arkadaşlar nedir bu mersedese biniyoruz sanki.. [/QUOTE]    kesinlikle çok haklısın.arabadan pişman değilim ama servis olmaması inanın beni çok üzdü (skoda). ve eğer gerçekten 1.000 tl masraf falan derlerse o gün arabayı takasta kullanır ve değiştiririm...                                                                          
devrim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 23 Şub 2009, 18:48

Servise gittiyseniz normal fiyat vermişler.Sanayide 5 te 1 fiyatına yaptırabilirsiniz.Sisteme bağladıklarında sorun görünmüyorsa mekanik birşeyler vardır.2001 model olduğuna göre büyük olasılıkla kilit mekaniğinde yağ kalmamıştır.Kilitler sökülüp yağlanıp bir elden geçerse birşeyi kalmaz.
Bu tür arızalar için servis önermem.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti devrim » 23 Şub 2009, 18:59

[quote="hetepe"]Servise gittiyseniz normal fiyat vermişler.Sanayide 5 te 1 fiyatına yaptırabilirsiniz.Sisteme bağladıklarında sorun görünmüyorsa mekanik birşeyler vardır.2001 model olduğuna göre büyük olasılıkla kilit mekaniğinde yağ kalmamıştır.Kilitler sökülüp yağlanıp bir elden geçerse birşeyi kalmaz.
Bu tür arızalar için servis önermem.
[/QUOTE] inşallah demekten başka şansım yok...bakalım bir kaç gün içinde bosh a bırakacağım aracı,sonuç ne olacak merakla bekliyorum...
devrim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti devrim » 23 Şub 2009, 19:05

peki arkadaşlar ben bir şey daha sorsam bilgisi olan arkadaşlara. diyelim bu kapı arızası düzeldi sonra tekrar kodlamak gerekirmi?yeni akü taktırdıktan sonra örneğin önsilgeçler çalışırken geri vitese taktığımda oda otomatikman çalışırdı imdi oda gitmiş,arabayla hareket ettiğimde arabanın kapıları kendiliğinden kilitlenirdi oda gitmiş şimdi bunları tekrar yaptırmak için kodlama yapılmasımı gerekir?ha bu arada bagaj kapağıda sadece içerden açılıyor.budamı kodlama ister?
devrim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eydor » 24 Şub 2009, 14:17

devrim kardeşim benim arızaların aynısı sendede var anladığım kadarıyla gerçekten 2 özel servise (tamirciye) gösterdim arabayı ikisindede bilgisayara bağladılar ve bişey bulamadılar acizlik içinde servise gidipde bayılmakta istemiyorum bilinen bi usta varmı acaba bu konuda tecrubeli skodam.com kullanıcıları yardımcı olan olursa bilgisini bizimle paylaşırsa çok sevinirim çok masraf ettim arabaya artık gerçekten artık etmek istemiyorum minimumum maliyetle şu kapı sorununu çözersem iyi olucak
yoksa arabayı bu şekilde elden çıkartamam ..
eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eydor » 24 Şub 2009, 17:26

........
eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 24 Şub 2009, 17:33

Bence bu arızalar basit, ama siz servis dışına çıkmazsanız bayağı pahalıya malolur.Önce özel , işini bilen bir servis/ tamirci bulmalısınız.Tüm kapılarda sorun göründüğüne göre merkezde bir problem de olabilir.Ve de illaki çözülür.Kodlama gerektiren konfor donanımları da yetkili serviste veya vagcom'u olan bir yerde teker teker programlanarak eski ayarlarına dönebilir. Meraklı iseniz bazı sitelerde vagcom programı ve kablosu 80-90 tl ye bulunabiliyor, alıp kendiniz de yapabilirsiniz.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 17:48

[quote="hetepe"]

Bence bu arızalar basit, ama siz servis dışına çıkmazsanız bayağı pahalıya malolur.Önce özel , işini bilen bir servis/ tamirci bulmalısınız.Tüm kapılarda sorun göründüğüne göre merkezde bir problem de olabilir.Ve de illaki çözülür.Kodlama gerektiren konfor donanımları da yetkili serviste veya vagcom'u olan bir yerde teker teker programlanarak eski ayarlarına dönebilir. Meraklı iseniz bazı sitelerde vagcom programı ve kablosu 80-90 tl ye bulunabiliyor, alıp kendiniz de yapabilirsiniz.

[/QUOTE]
SABAHLEYİN  BU KONU İLE  BIR  YAZI YAZDIM AMA ŞİMDİ BU BÖLÜM DE BULAMIYORUM  BENİM ESKİ ARABADA OLMUŞTU VE NASIL CÖZDÜĞÜMÜZ DE ANLATTIM  . ENGIN BEY BU KONUDA  HAKLI   BENDE DESTEKLIYORUM  DIŞARDAKİ SERVİSLERDE  BULUNAN ELAMANLAR ORJİNAL SERVİSEN DAHA TECRUBELİ  BİLGİNİZ OLSUN

SELAMLAR GOKHAN 

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eydor » 24 Şub 2009, 19:33

arkadaşlar teşekkür ederim..
eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 19:51

[quote="eydor"]arkadaşlar teşekkür ederim.. [/QUOTE]

BİŞİ  DİİL