// Fabia EPC Işığı //

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

// Fabia EPC Işığı //

İleti Toygun_ank » 14 Şub 2009, 15:40

Arkadaşlar aracımda iki gündür epc ışığı yanıyor. Servise gitmelimiyim yada ben halledebilirmiyim???

Forumu araştırdım ama cvbı bulamadım...

Epc ışığı gazlı arabalarda genelde yanıyormuş Bizim araba 2 yıldır gazlı neden şimdi yandı ???

Bazı arkadaşlar yakıttan yapabilir demişler bu olabilirmi yakıtımın bitmesini beklemelimiyim ??

Son olarak yanık olarak yoluma devam etsem ne olur ?

Şimdiden Teşekkür Ederim arkadaşlar

Saygılarımla...

Toygun_ank
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Şub 2009, 15:51

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Toygun_ank » 14 Şub 2009, 16:17

İlginize teşekkür ederim hakan bey ama kimisi normal diyor kimisi değil diyor aralarda kaldım. . .
Toygun_ank
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Şub 2009, 16:18

[quote="Toygun_ank"]İlginize teşekkür ederim hakan bey ama kimisi normal diyor kimisi değil diyor aralarda kaldım. . . [/QUOTE]

kesinlikle öyle, fren lambalarınız sağlam mı bide ona bakın isterseniz
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Toygun_ank » 14 Şub 2009, 16:49

Hakan Bey Frenlerim normal ama size birşey danışacağım ...

Çok ilginçtir bazen farlarımı yakıyorum , arabamı park ediyorum ,Kapımı açıyorum normal olarak ötüyor.

Anormal olan ise Kapı açıkken kapatıyorum anahtarı 0 konumunda bile ötüyor. . .Sağ farım açık kalıyor ama ıkısı birden değil sadece sağ park lambası yanıyor Confused

Bu çok nadir oluyor arada sırada bu durumda arabayı çalıştırıyorum geziyorum felan düzeliyor ama sonuçta yapıyor bundan dolayı epc yanarmı ?

Fren müşiri olayı vardı ya acaba farda da böyle bişi warmı ?
Toygun_ank
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Şub 2009, 16:56

[quote="Toygun_ank"]Hakan Bey Frenlerim normal ama size birşey danışacağım ...

Çok ilginçtir bazen farlarımı yakıyorum , arabamı park ediyorum ,Kapımı açıyorum normal olarak ötüyor.

Anormal olan ise Kapı açıkken kapatıyorum anahtarı 0 konumunda bile ötüyor. . .Sağ farım açık kalıyor ama ıkısı birden değil sadece sağ park lambası yanıyor Confused

Bu çok nadir oluyor arada sırada bu durumda arabayı çalıştırıyorum geziyorum felan düzeliyor ama sonuçta yapıyor bundan dolayı epc yanarmı ?

Fren müşiri olayı vardı ya acaba farda da böyle bişi warmı ?
[/QUOTE]

parklarınızın tekinin açık kalmasının sebebi sinyal kolunun o tarafta takılı olmasındandır. sinyal kolunu sola takıp istop edin, sol parklarınızı açık bırakacaktır. özelliğidir.

ötme olayına gelince, farlar açık, motoru istop ettiniz, otomatik olarak kısa huzmeleri kısıp parklara geçecektir, far anahtarı kısa konumda olsa bile, ve siz anahtarı kontaktan çekmezseniz, kapıyı açarsanız ötmez, ama anahtarı çekerseniz ve kapı açarsanız öter. ama yok anahtarı çekiyorum, anahtar kapalı ve kapıyı açıyorum ötüyor diyorsanız arızanız var demektir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Toygun_ank » 14 Şub 2009, 19:54

[quote="hakanerdogan"]
parklarınızın tekinin açık kalmasının sebebi sinyal kolunun o tarafta takılı olmasındandır. sinyal kolunu sola takıp istop edin, sol parklarınızı açık bırakacaktır. özelliğidir.

ötme olayına gelince, farlar açık, motoru istop ettiniz, otomatik olarak kısa huzmeleri kısıp parklara geçecektir, far anahtarı kısa konumda olsa bile, ve siz anahtarı kontaktan çekmezseniz, kapıyı açarsanız ötmez, ama anahtarı çekerseniz ve kapı açarsanız öter. ama yok anahtarı çekiyorum, anahtar kapalı ve kapıyı açıyorum ötüyor diyorsanız arızanız var demektir.
[/QUOTE]

Usta sen bu işi biliyorsun doğru dedin hep o durum olunca açık kalıyordu yani sinyal verdiğimde çok saol bilgi için bilmiyordum :)
Toygun_ank
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Toygun_ank » 15 Şub 2009, 00:51

Bu arada Epc Düzeldi Sorun Fren Müsürüymüş :)
Toygun_ank
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Şub 2009, 14:58

[quote="Toygun_ank"]Bu arada Epc Düzeldi Sorun Fren Müsürüymüş :)[/QUOTE]

genelde frenden yapar, pedalın hemen dibinde müşür Wink
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir