İLK SÜRÜŞTE AŞK !! **REZALET*İ BİTTİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İLK SÜRÜŞTE AŞK !! **REZALET*İ BİTTİ

İleti Cancan » 17 Şub 2009, 01:59

SEVGİLİ SKODA SEVERLER, SEVGİLİ DOSTLAR

ARTIK BİR SKODACI DEĞİLİM. İLK DOKUNUŞTA AŞK OLAYIMIZ BİTTİ NİKAH YÜZÜKLERÜMİZİ ATTIK.

ARAÇ BU GÜN İTİBARI İLE SATILMIŞTIR.

İLGİNİZ İÇİN VE SıKıNTIMI PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

CEYHAN

Arkadaşlar selamlar

Aranıza yeni katışdım

Çok keyifli sohbetler yapmak isterdim ancak. İLK GÖRÜŞTE AŞK sloganının kurbanıyım sanırım

ÇOK CANIM SITKIN,

Başka forumlardan haberdardım ama sizleri 2-3 gün önce keşfettim. Keşke FABIA almadan önce sizleri tanısaymışım. O zaman muhtemelen sizlere akıl danışır alırdım yada hiç almazdım ama aldık bi kere.

Aralık kampanyasında bende eşimin aracını verip ilk görüşte aşk sloganlı fabia II aldım

İşte olanlar o gün oldu.

Yanlış şeyler yazarsam kusura bakmayın ilk forum konusundada.

kısaca bende sorunu anlatayım. 20 yıldır araç kullanırım. Satışçıyım (teknik cihazlar vs vs )

firma araçları kullandım hep.

eşime araç aldım 2nci el 2 yıl sonra daha güzel bir araca binelim dedik fabia aldık. ÇOK HOŞUMUZA GİTMİŞTİ MERET

Şu ana kadar eşim ve ben toplamda 14-15 farklı araç kullandık. Bunlardan ilki benim için renault 9 spring, eşim için de matiz idi.. ( en alt araçlar yani zamanında spring süper geliyordu bana ama neyse)

test sürüşü yaptık ( galiba o özel bir araçtı, test drive için özel izole edilmiş yada donatılmış olabilir diye düşündüm sonradan çünki ses yalıtımı iyi süspansiyon fena değil falan bize yettiydi. Ama kendi aracımız ööle çıkmadı galiba 1.2 classic plus alınca dünyam karardı)

neyse ,,

Fabia aldıktan sonra okuduğum forumlardan cidden rahatsız ve paranoyak bir adam haline dönüştüm.

onlarda dahil bu problemlerin neredeyse hiç birini ne hissettim ne yaşadım.

ne zaman bir fabia aldım. bir takım paranoyalar yaşamaya başladım.

( daha ilk kullanışta malum forumdan biliniyordur  yeni 1.2 classic, kamyon gibi çalışan benzinli araç misali_ izolasyon eksiği vs vs ) Ama artık takmıyorum diyeceğim.

fakat skoda sitelerine üye oldum ve hemen hergece acaba bu gün ne gibi bir arıza duyacağım, acaba ne zaman benim araçta olacak diye diye kafa yemek üzereyim.

şu ana kadar bahsedilen bu ilginç arızaların çeşitliliği cidden can sıkıcı.

Hala pozitif bakıyordum

malum bu tür sitelerde sorunlarımızı yazacağız çözüm arayacağız, gayet normal

Paranoyanın arkasından bu gün aracı alıp bi güzel inceledim.

Bu günde aracın orasını burasını kurcaladım (kaporta araç altı vs) vidalarının çoğunun sıkılmamış ,

ön amörtisörlerin ikisinin de 1 er vidası eksik,

ön kaput ile  camın arasındaki plastik havalandırma arasında 1 parmak boşluk var,

sol ön çamurluğun o plaastik aksamla birleştiği yerde yine boşluk var,

tepeden bakınca aşağısı görünüyor neredeyse 

ve sol ön çamurluk seyahat esnasında sallanıyor camdan görüyo

Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Şub 2009, 02:10

sesten ilk şikayet eden siz değilsiniz, büyük bir problem olmalı ki artıyor 1.2 yeni fabiadaki ses şikayetleri.

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?T ... t%FDm&PN=1

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?T ... al%FDt%FDm

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?T ... al%FDt%FDm

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Cancan » 17 Şub 2009, 02:26

hakan bey işte skodam.com u dediğim gibi daha önce görsedim.
bunların hepsini okudum. o nedenle yeniden yazmak istemedim malum okuyanlar bi daha okumak istemeyebilir diye

mesajı  yeniden düzenledim eklemeler yaptım yeniden bi bakarmısınız?

yalnız ca bende olmasını temenni ederim bu olayların yok biri daha varsa sanırım skodanın imajını iyice zedeler bu durum
Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xavi » 17 Şub 2009, 03:30

MERHABA... ÖNCELİKLE YENİ ARACINIZ HAYIRLI OLSUN... FORUMDA BELİRTİLEN ARIZALARA KAFANIZI TAKMAYIN, ÇÜNKÜ BU ARIZALAR YÜZLERCE İNSANIN BAŞINA GELEN ŞEYLER.. BAZI KRONİK SORUNLAR VAR, ONLAR DA SANIYORUM %10'U GEÇMEZ... SİZ ARACINIZDAN ZEVK ALMAYA BAKIN, EĞER ARACINIZA ELŞTİREL BAKARSANIZ ELEŞTİREBİLECEK BİR SÜRÜ ŞEY BULABİLİRSİNİZ.. VİDALARIN EKSİK YA DA GEVŞEK OLMASI OLAYINI SEAT İÇİN DE DUYMUŞTUM Bİ FORUMDA...TABİ Kİ SIFIR Bİ ARAÇTA OLMAMASI GEREKEN ŞEYLER BUNLAR VE KESİNLİKLE SKODA'NIN İMAJINA YAKIŞMIYO. SERVİSE GİDİNCE HALLEDERLER İNŞAALLAH.. SAYGILARIMLA..
xavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 17 Şub 2009, 04:21

size  bende başımızdan geçenleri anlatayım Smile

2001  senesi  izmir yetkili bayi opaz dan  74 adet üretildiği söylenen özel seri opel vectra 1.6 elegance aldık, ailemizin hala yükünü çeker ..

bu aracın direksiyon sisteminde sorun olduğunu ilk kullanışımda farkettim ama o zamanlar ehliyetim olmadığı ve yaşım küçük olduğundan söz dinletemedim aileme LOL

netekim  hidrolik direksiyon 2004 te iflas etti  power pompası gitti..  eski parayla 1,250,000,000 masrafı  vardı..

çıkma buldum hallettirdim.

sonra yine birgün adamın biri arabadan bişeyler akmış dedi..  eyvah dedim  çıkma pompa gitti heralde .. doğru sanayiye..  şanzıman  iptal.. indirdik  diferansiyel  parça kırmış..

doğru  çıkmacılara.. 300 milyona  onuda hallettirdim..

sonra  birgün  evin  önüne  parkettim  arabadan  indim kilitledim  eve  çkacağım  araç  puff  diye  bi ses çıkardı   motor tarafından  su  gelmeye  başladı  hemen  kaputu  açtım  su  kaynatıyor genleşme kabının kapağını attırmış. Shocked

en samimi arkdaşım aynı zamanda komşum  balkondan olayı  görüp  bidonlarla  su yetiştirdi.. contayı  yakmadan kurtardık..

sonra  yine  gördükki  uçan  kuşa yol bilgisayarında  uyarı veren  opel   koskoca soğutma fanının  30 amper sigortasına  uyarı  koymamış..

ulan  sigorta  boşuna  yanmaz  fanı inceleyelim dedik..  koskoca  Bosch  marka  fan  yanmış kısa devre  yapmış..

bitmedi  gösterge panelinde km sayacının aydınlatma  ampülü  patladı.. hayır  artık  olamaz  konsolu  söktürmem  derken  birgün trafikte  sinirden  konsola  yumruk  attım  düzeldi LOL

daha  bir sürü ince  sorunlarda var ..

ama  mekanik  sorun  denince  akan sular  duruyor benim  için..

opel  iyi  bir marka mı.. hayır bedava  verseler  bilmiyorumda  bir daha tövbe..

ki  bu  bahsini ettiğim aracı 3-4 haftada bir  hafta sonları ya kullanırız ya kullanmayız ..  ve  her kullanışımız  en az  300 - 400 ytl  lik masraf Big%20smile

tüm bunlar olurken  tepe  tepe  kullandığımız  felicia sesini  çıkarmadan  görevini yapmasını  10  yıldır  bildi..

şimdi  sizin  sorunlarınıza  dönersek araç altında  gevşek vida  bulmanız  imkansız  bulduğunuz vidalar vida değildir  büyük  ihtimal.. ceptelefonundan resim çekme imkanınız varsa  hiç düşünmeyin.

bağlantı boşlukları vs konusunda  cidden  yorum  yapmak  güç.. amortisör üzerinde nasıl bir vida (somun büyük ihtimal)  eksik  bunuda  görmek  lazım..

ama  aklıma gelen 
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti GOKHAN ERTEMİN » 17 Şub 2009, 12:16

SN ARKADAŞIM  ARACINIZI  ACİLEN  YUCE OTO YA  GÖTÜRÜP  GÖSTERİNİZ  VE  ORADA  DIŞARDA  VE İÇERDE DURAN  TÜM FABİA II LERE BAKARAK BULDUĞUNUZ  HATALARI DİĞERLERİYLE  KARŞILAŞTIRINIZ  .
SELAMLAR GOKHAN ERTEMİN

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Şub 2009, 12:31

Yazılanlardan açıkçası aracın durumunu pek anlamak mümkün değil. Sorun olarak bahsedilen herşey aslında orijinal hali olabileceği gibi mühendislik olarakta en ufak bir kusur bulunmuyor olabilir. Belirgin farkların tespiti için karşılaştırmanızı aynı model ve donanımda başka bir fabia ile yapmanız daha doğru olur.

Fabrikanın üretim süreci sıkılmamış yada eksik bir vida bırakmayacak kadar sistematiktir. Gerçekten böyle bir sorun varsa ben önce aracın nakil esnasında kaza geçirmiş olabileceğini düşünürüm. Yürüyen aksamda kullanılan parçalarda boş vida yerleri olabilir çünkü bu parçaların üreticileri birkaç farklı markaya yada modele aynı ürünü verdiğinden uyumluluk amaçlı ekler yaparlar.

Mesela benim Seat Cordobam vardı motor bölümünde boşta kablo uçları vardı sizin gibi paranoyak yaklaşırsam işim yaştı çünkü bunlar hakikaten boşta kalacak soketler herhangi bir yere takamazsınız Smile Adamlar yaparken farklı donanımlar vs. düşünmüşlerdir ama araç üretime geçtiğinde işler değişebilir. Birkaç soket boşta kalacak diyede onu atıp başka kablo takmazlar.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alpko » 17 Şub 2009, 12:58

ayni sekilde Emir`in de dedigi gibi benim fabiada da bosta kablolar var motor kisminda, servise gosterdim onlarda takacak yer bulamadilar, daha once olan ve yasal olarak olmasi zorunlulugu kaldirilan bir parcayi takmamislar ve o kablolarda bosta kalmis seklinde birsey demislerdi, hangi parca simdi hatirlamiyorum maalesef..
bir de her fabia ayni diye birseyde yok, fabia I`in o kadar cok modelleri var ki hepsi farkli farkli ozelliklere, donaimlara sahip, belki Turkiye`de bir kac modeli var ama ben nelerini gordum burada, hatta bir kereesinde bir kac fotoda eklemistim, herkes bayilmisti oyle modeller var ki..

ses sorunu icinde mesela benim arac artik 5yasini gecmis ses sorunu var diye yakaramam servise, ama ilk yillarinda olsaydi boyle birsey o zaman bir sekilde reklamasyon yoluna gidebilirdim..

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Cancan » 17 Şub 2009, 13:14

Arkadaşlar  selam yeniden
Görüyorum ki bazı arkadaşlar beni suçlar nitelikte beyanlarda bulunmaktalar. dikkatli okumanızı öneririm. 20 yılık otomobil kullanırım 17-18  yılında da bir sürü araç kullandım.  Hiç birinde böyle ilginç, sallanan parçalar, vidası eksik amörtisörler, açıklık olan bir kaput kapağı görmedim. duymadım.  REZALETİN SON PERDESİ

suçlu benmişim gibi konuşmayın lütfen. Aracın durumu ortada.

alınırım haaa!Big%20smile

işin şakası cidden sıkıntılı günler geçiriyorum. aradaki detayları bi okursanız aracın neredeyse ön tarafında sıkılmış vida sayısının çok az olduğunu göreceksiniz. fotografa şimdilik gerek yok. Yarın serviste normal gibi bir tablo çizerlerse o zaman vay anam vay... Mahkeme mahkeme dolaşacağız demektir buda. ve doğal olarak medyatik yönetici arkadaşlarımızı devreye sokup  SKODA ile ilgili bir takım haberlerle basını meşgul edeceğiz.

Hiç bir firmanında kazalı bir aracı normal bir araç imiş gibi satabileceğini zannetmiyorum. KAriyerini söndürür firmanın bu gibi bir olay.

yarın olsun hayır olsun diyelim

saygılar
Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 17 Şub 2009, 13:25

[quote="Cancan"]Arkadaşlar  selam yeniden
Görüyorum ki bazı arkadaşlar beni suçlar nitelikte beyanlarda bulunmaktalar. dikkatli okumanızı öneririm. 20 yılık otomobil kullanırım 17-18  yılında da bir sürü araç kullandım.  Hiç birinde böyle ilginç, sallanan parçalar, vidası eksik amörtisörler, açıklık olan bir kaput kapağı görmedim. duymadım.  REZALETİN SON PERDESİ

işin şakası cidden sıkıntılı günler geçiriyorum. aradaki detayları bi okursanız aracın neredeyse ön tarafında sıkılmış vida sayısının çok az olduğunu göreceksiniz. fotografa şimdilik gerek yok. Yarın serviste normal gibi bir tablo çizerlerse o zaman vay anam vay... Mahkeme mahkeme dolaşacağız demektir buda. ve doğal olarak medyatik yönetici arkadaşlarımızı devreye sokup  SKODA ile ilgili bir takım haberlerle basını meşgul edeceğiz.

Hiç bir firmanında kazalı bir aracı normal bir araç imiş gibi satabileceğini zannetmiyorum. KAriyerini söndürür firmanın bu gibi bir olay.

saygılar
[/QUOTE]

SN ARKADAŞIM  SİZİ SUÇLAYAN YOK  SADECE  EMİN OLMANIZ  AÇISINDAN ARACINIZI  YUCE OT YA  GÖTÜRÜP DİĞER BİR  EMSAL ARAÇLA  KARŞILAŞTIRIN  VE  NEDENİNİNİ  YETKİLİ BİR  AĞIZDAN ÖĞRENİN

SELAMLAR  GOKHAN

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 17 Şub 2009, 13:32

gökhan beye ben de katılıyorum. tabiki suç sizin değil. sıfır bir araç almışsınız. mutlakaki beklentileriniz var ve aracınızın sizi tatmin etmesini istemekte haklısınız. ayrıca sıfır araçta sallanan parça yerine iyi monte edilmemiş parça olması kabul edilemez. zaten istanbuldasınız servis olarak yüce otoya gidin. varsın uzak olsun. ama en yetkili yerle temasa geçmiş olursunuz. bu arada kimse hasarlı aracı hasarsız gibi satamaz diyorsunuz. ahmet beyin dediği gibi Opel de bu var. ayrıca Hyundai ve Peugeot'un da aynı şeyi yaptığını ben şahsen biliyorum. bende aracımı 2008 eylülünde ankara Ata skodadan aldım. bana skodanın artık bu konuda çok hassas olduklarını ve hasarlı aracı asla kabul etmediklerini söyledi. ama tabi yalan söylemiş olabilir. veya bazı bayiler hala kendi karları uğruna hasarlı araç kabul ediyor olabilir. bu durumu da yüce oto ile görüşmenizi öneririm.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti muca » 17 Şub 2009, 13:36

ceyhan bey selamlar hayırlı olsun aracınız.
Sizi anlıyor gibiyim zira şikayetlerinizin bazıları benim şikayetlerimle uyuşuyor ama  sanırım benimkiler biraz daha konfor eksikliğine ( ses ve yol gürültüsü) dayanıyor.

Cidden negatif başlangıç bir olmuş, ben gürültüden şikayetci idim ama sürekli okuyor olmanın paranoya ya neden olduğuna katılıyorum, aynı zaman da  Gökan bey'e katılıyorum servise bi gidin bence.

Gökan bey ben de hafta sonu için bir randevu almayı düşündüm valla böyle bir açıklama görünce.

akşam gidince bende bi bakayım.

her iki ön amörtisörde bende eksik 1 er vida gördüm.( eşimin kullandığı şirket aracı MEGANE SEDAN da da mevcuttu bu eksik vidalar aldırış etmemiştim ama bir nedeni vardır onu da öğrenmek şart oldu artık.) 

Ceyhan beyin bahsettiği tarzda ön kaput ile siyah plastik havalandırma( yada ön konsol devamı mıdır nedir) onun arasında açıklık sağ ön tarafta benim de dikkatimi çekti, özensiz işçilik gib geldi  bana açıkçası aynı şikayeti duymak.  hatta diğer araçları da kontrol etmiştim, ancak bağlantı mekanizmaları farklı ondan olabilir diye de düşündüm.

Servise gitmek şart oldu,  bi gözden geçirsinler valla iyi olacaktır.

hafta sonu için yüce otodan randevu için az sonra arıyorum

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 17 Şub 2009, 13:43

[quote="Cancan"]Arkadaşlar  selam yeniden

saygılar
[/QUOTE]

Skoda`nin Turkiye`yi ne kadar onemsedigi belli zaten, adamlar gelip bir firma bile kurmamislar sadece distributorluk verip araclarini sattiriyorlar, ulusal medyadayken ben bir kere skoda reklami girdigimizi hatirlamiyorum, ama bolgesel ya da yerel medyamizda skoda`nin reklamlarini aliyorduk, karsiliginda arac bile veriyorlardi.. Yani, Skoda Turkiye`de daha kurumsal hale bile gelememis(ya da gelmek istemememis), mahalle marketi gibi yerel medyaya reklam verebiliyorsa..

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Cancan » 17 Şub 2009, 13:45

[quote="muca"]ceyhan bey selamlar hayırlı olsun aracınız.
..................................

akşam gidince bende bi bakayım.

her iki ön amörtisörde bende eksik 1 er vida gördüm.( eşimin kullandığı şirket aracı MEGANE SEDAN da da mevcuttu bu eksik vidalar aldırış etmemiştim ama bir nedeni vardır onu da öğrenmek şart oldu artık.) 

Ceyhan beyin bahsettiği tarzda ön kaput ile siyah plastik havalandırma( yada ön konsol devamı mıdır nedir) onun arasında açıklık sağ ön tarafta benim de dikkatimi çekti, özensiz işçilik gib geldi  bana açıkçası 

....................... 

[/QUOTE]

teşekkür ederim arkadaşlar,

sıkıntıyı ortak paylaştığımızı düşünüyorum.

Servisten yarın için randevu aldığımı yazmıştım

muca sencede ilginç değilmi, özensiz işçilik idye adletmişsin ama bence işçilik?? demek zor

neyse ortamı germek değil niyetim.

diğer Fabia 2009,2008 kullanıcısı arkadaşların tespidleri varmıdır bu konuda

saygılar

Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 17 Şub 2009, 14:52

Skodanın kalitesini tartışmak bence abesle iştigal, ama sıfır aldığınız araçta sorun çıktıysa çözüm de ortada:Servise başvurup giderilebilenleri yaptırmak(garantiden), giderilemiyorsa hak arayışına girişmek.(araç değişimi, satış iptali vb.) Her markada olabilecek şans size denk gelmiş, arkadaşımın aldığı  70 000 tl lik passatta da hem motorda, hem de DSG şanzımanda birçok üretim hatası vardı.O kadar tiksindi ki aracı 500 km kullanamadan satmak zorunda kaldı.(garantiyi bile kullanmadı.)

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fantastik » 17 Şub 2009, 15:06

bence artık sorunları kafanıza takmayın problemi büyütmeyin.bizde bi opel corsa vardı sana anlatsam 3 yılda bize neler yaptı skodana sarılırsın inan bana::))))
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 17 Şub 2009, 15:30

Bende baz model Roomster var, 2.5 yıldır kullanıyorum, Fabia 2 ile yarısına kadar tamamen aynı araba, ama sizin yaşadığınız tıkırtı, oturmamış plastikler, cam sesi, silecek sesi, camda buğu, döşemelerde ıslanma vb. hiçbir sorunum yok maşallah...

Bunları serviste hallederler...

Bundan önce 1.2 Classic Fabia'm vardı, sesi hiç bir zaman dizel ya da kamyon gibi çıkmadı. Onun için de bir kontrol ettirin.

B sınıfı olup da içine motor sesi almayan araç yok zaten...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti GOKHAN ERTEMİN » 17 Şub 2009, 16:17

[quote="irfant"]Bende baz model Roomster var, 2.5 yıldır kullanıyorum, Fabia 2 ile yarısına kadar tamamen aynı araba, ama sizin yaşadığınız tıkırtı, oturmamış plastikler, cam sesi, silecek sesi, camda buğu, döşemelerde ıslanma vb. hiçbir sorunum yok maşallah...

Bunları serviste hallederler...

Bundan önce 1.2 Classic Fabia'm vardı, sesi hiç bir zaman dizel ya da kamyon gibi çıkmadı. Onun için de bir kontrol ettirin.

B sınıfı olup da içine motor sesi almayan araç yok zaten...

[/QUOTE]

SABAHLEYIN BEY EFENDIYE  SERVISI BEN DE ÖNERDIM AMA  HER NEDEN SE DIKKATIMI ÇEKEN SEY  NEDEN HERKES  ÖNCE  SERVISE  GIDIP SORMUYOR  BUNLARI SONRA  FORUMA TAŞIMIYOR  ONU  CÖZEMEDİM 

GOKHAN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir