İLK SÜRÜŞTE AŞK !! **REZALET*İ BİTTİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İLK SÜRÜŞTE AŞK !! **REZALET*İ BİTTİ

İleti yonetici » 17 Şub 2009, 17:46

[quote="GOKHAN ERTEMİN"]NEDEN HERKES  ÖNCE  SERVISE  GIDIP SORMUYOR  BUNLARI SONRA  FORUMA TAŞIMIYOR  ONU  CÖZEMEDİM[/QUOTE]

Serviste yapılacak işlemi tamamen tarif dahi etsek kendinizin yapması mümkün olmayacak şeyleride insanlar soruyorlar bende anlamıyorum meraktan herhalde.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hetepe » 17 Şub 2009, 18:10

[quote="?"][quote="GOKHAN ERTEMİN"]NEDEN HERKES  ÖNCE  SERVISE  GIDIP SORMUYOR  BUNLARI SONRA  FORUMA TAŞIMIYOR  ONU  CÖZEMEDİM[/QUOTE]

Serviste yapılacak işlemi tamamen tarif dahi etsek kendinizin yapması mümkün olmayacak şeyleride insanlar soruyorlar bende anlamıyorum meraktan herhalde.

[/QUOTE]

+ 1Thumbs%20Up

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti derude » 17 Şub 2009, 18:20

Kırmızı ile çevrilmiş vida boşluğunu tarif ediyorsunuz sanırım.

Üretim pratikliği açısından konulmuştur. Çünkü amortisörle sağ ve sola uygun olarak üretilmişlerdir.

Z rotları içindir o vida boşluğu.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 17 Şub 2009, 18:22

Zaten o vidanın arkasında da tutturulabilecek bir yeri yok.Boş görünüyor.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti irfant » 17 Şub 2009, 18:24

Benim takada da aynı... 

Derude arkadaşımın dediği gibi, sağ-sol kullanıma uygunluk için o, eksik bir şey yok  Wink 

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti hetepe » 17 Şub 2009, 18:32

Taka deme şuna, öbürlerine hiçbişey demek durumunda kalırız.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti irfant » 17 Şub 2009, 18:34

[quote="hetepe"]Taka deme şuna, öbürlerine hiçbişey demek durumunda kalırız. [/QUOTE]

Ağız alışkanlığı Tongue
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti Cancan » 17 Şub 2009, 18:45

Yani tam anlamadım ama forum kurallarını okumadığımı falan ima ediyorsanız öyle evet...

Başta da ifade etmiştim ama BU KIZGINLIKLA HATA YAPABİLİRİM diye göz ardı etmediğim noktayı da belirttiğimi düşünüyorum. Birileri rahatsız olabilir, rahatsızlık için şimdiden affola diye ,Burası bir FUN club, normal algılıyorum,

bir skoda almış ve yaşadığı hüsranı aktarmaya çalışan bir kullanıcı olarak başka forumlarda gözlemlerimi yazmak ve markayı karalıyor pozisyonuna düşmemek için sadece skodam.com da yazdım bu gözlemlerimi

bende biliyorm servise gidilip orada işlemin hallolacağını ve hallolmaz ise forumlarda platformda tartışmayı...

dediğim gibi sağda solda yazmamak için BİR MADURUN DERDİNİ ANLAYACAK Orijinal kullanıcıların bulunduğu bir forumu tercih ettim. Umarım kötü etmemişimdir. Sonuç olarak bir sürü forum var ve oralarda başka markaların bulunduğu yerlerde böyle bir başlık açsam

" SKODA ALACAKLAR ALMASIN" der gibi olmaz mı???

ben yeteri kadar hassas davrandığımı düşünüyorum.

Rahatsız olanlara bişey diyemeyeceğim. Başka potansiyel alıcılara rahatsızlık vermeyi de hiç istemem.

SKODA nın derdinden skodacı'lar anlar diye düşünmüştüm

yanlış yapmadığımı da düşünüyorum. Çünki burasının doğru yer olduğu kanaatinde yim

saygılar
Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 17 Şub 2009, 18:51

İyi bir para bağlayıp aldığınız arabadaki sorunlar tabii olarak sizi sinirlendirmiş.Ben de olsaydım bu kadar sinirlenirdim.Ama sonuçta elde etmek istediğiniz o sorunların giderilmesi ya da sorunu olmayan başka bir araçla değişim.Aracınız da garantili olduğuna göre yapılması gereken işlem sırasına göre hakkınızı aramalı ve de almalısınız.Mesela kaportadaki açıklık, Ön camdaki sorun bariz olarak görünüyorsa ve de servis de bunu ölçüsel olarak kabul ederse zaten işiniz kolay, ama arıza gibi bir şey varsa da bu arıza 3 defa tekrarlayıp servise gittiğinizde yine aracınız yenisiyle değişecektir.(Umuyorum)

Fazla moralinizi bozmayın ve soğukkanlı olun.

Geçmiş olsun.

Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Cancan » 17 Şub 2009, 18:54

[quote="hetepe"]

İyi bir para bağlayıp aldığınız arabadaki sorunlar tabii olarak sizi sinirlendirmiş.Ben de olsaydım bu kadar sinirlenirdim.Ama sonuçta elde etmek istediğiniz o sorunların giderilmesi ya da sorunu olmayan başka bir araçla değişim.Aracınız da garantili olduğuna göre yapılması gereken işlem sırasına göre hakkınızı aramalı ve de almalısınız.Mesela kaportadaki açıklık, Ön camdaki sorun bariz olarak görünüyorsa ve de servis de bunu ölçüsel olarak kabul ederse zaten işiniz kolay, ama arıza gibi bir şey varsa da bu arıza 3 defa tekrarlayıp servise gittiğinizde yine aracınız yenisiyle değişecektir.(Umuyorum)

Fazla moralinizi bozmayın ve soğukkanlı olun.

Geçmiş olsun.

[/QUOTE]

teşekkürler. hetepe

Bende sinirimi paylaşmak için buradayım önerilerinizin hepsini bir kağıda not ediyorm. yarın gittiğimde yanlış bir kanalı kullanmayayım diye,

tekrar teşekkürler
Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 17 Şub 2009, 19:32

Sayın Cancan;

Açtığınız bu topikteki tüm yorumları tek tek okudum.

Size yardımcı olmak ve sıkıntınıza ortak olmaktan başka amaç taşıyan bir yorum görmedim.

Neden, buradaki insanların tavrınızdan rahatsız olduğunu ve hassas davranmadığını vurgulamaya çalışıyorsunuz?    Ya da iddia ediyorsunuz?

Ben şahsen forum sakini olarak bunu üzerime alınıyorum.

Sadece sizin yorumunuzu okuyan biri, skodacıların sizi kınadığını falan düşünecek!

Ben sırf yardımcı olmak için amortisörün resmini çektim, pcye attım, upload yaptım, çizdim vs... Oysa "bana ne!" demek o kadar kolay ki....

Ve onlarca arkadaş da size yardımcı olmak için o kadar emek vermiş!

İddianızın aksini ispatlamak için daha ne yapmalıyız?

Lütfen? ..

Sevgiyle...

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 17 Şub 2009, 19:47

eğer amortisör  üzerindeki  eksik vidanın  bu olduğunda hemfikirsek  bir bilgi aktarayım hemen.

orası  Z rotun  yani  ingilizcesi  ARB (anti roll bar) olan  parçanın  bağlandığı yer.

ve montaj şekli doğru Smile diğer delik boşta.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mygokhan » 17 Şub 2009, 21:49

[quote="AhmetH"]

eğer amortisör  üzerindeki  eksik vidanın  bu olduğunda hemfikirsek  bir bilgi aktarayım hemen.

orası  Z rotun  yani  ingilizcesi  ARB (anti roll bar) olan  parçanın  bağlandığı yer.

[/QUOTE]

Ahmet yorumlarına bayılıyorum..:) Hakeza "Derude"'ninde... Wink

Bütün cevapları tek tek okudum.Sizin yerinize kendimi koyduğumda aynı tepkiyi bende verirdim.Bu noktada katılıyorum.

Sorunlar canınızı sıkmış.Ama sıkıntınız bizlere olmamalı.Burda dikkat ettim yorumlara, ama sadece bu başlık için.Hiç biri körü körüne yorum yapan skoda sahipleri değil Smile Hepsi gayet objektif yorum yapmış.Hatta üşenmeyip foto çekmiş, göstermiş.

Sizde fotoğrafını çekip, foruma ekleseniz eminim çok daha sağlıklı yorum yaparız.Tabi en güzeli servise gidip bu sorunları dile getirmeniz, ve çözümleride bizimle paylaşmanız.

Bende 1.2 Skoda Roomster sahibiyim.Daha önceki aracımda 1.2 fabia idi.Ön taraf tamamen aynı fabiaII ile..Bende dikkat ettim.Sizin bahsettiğiniz sorunlardan hiç biri yok (motor sesi hariç) Çok şükürSmile

Zannetmiyorum fabrikasyonda hata olsun.Öyle bir araç fabrikadan çıkmaz!!!.VW gruptaki araç hiç bir şekilde o kadar belirgin hata ile çıkmaz.Heleki kaporta sorunları zaten Computer destekli üretim sayesinde "0" hatadır.Ha ufak tefek parçalar yamuk monte edilmiş olabilir.Onlarda görünürdeki parçalar değildir.

Arkadaşlarında bahsettiği gibi kargo esnasında araç hasar almış olabilir ve bu aracı size vermiş olabilirler.(Bir ihtimal) Bende 10 senedir esnafım.Bu işlerin içinde sayılırım.Otomotivci değilim ama satış işi sonuçta..Neler dönüyor neler....Wink

Sorunlarınıza çözüm bulmanız temennisiyle...Selamlar...Gökhan
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti mygokhan » 17 Şub 2009, 21:50

[quote="AhmetH"]

[/QUOTE]

Ahmet bizim araçlarda "Z" rot yokmu yahu ?? Ford Focuslarda oluyor bildiğim kadarıyla.Ve yol tutuşa iyi yönde etkisi var.

Yok takılabiliyorsa taktıralım :)

Arkalar için var tabi ARB ama...
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 17 Şub 2009, 22:37

önler içinde var Gökhan abi , Mcpherson sistem ARB siz  olmaz benim bildiğim gördüğüm..

ayrıca ARB ARB  dir Big%20smile ama bağlantı şekli Z ye  benzediğinden öyle  geçiyor. felicia da bile var. z rotu da  kim  uydurduysa ...  sanayi  saçmalığı  işte denge çubuğu demek varken..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mygokhan » 17 Şub 2009, 22:40

[quote="AhmetH"]önler içinde var Gökhan abi , Mcpherson sistem ARB siz  olmaz benim bildiğim gördüğüm..

ayrıca ARB ARB  dir Big%20smile ama bağlantı şekli Z ye  benzediğinden öyle  geçiyor. felicia da bile var. z rotu da  kim  uydurduysa ...  sanayi  saçmalığı  işte denge çubuğu demek varken..
[/QUOTE]

Şimdi bizim önlerde boşluklar varya..Varmı yokmu ?? Big%20smile

Yoksa önlerede temin edelim..Smile

Arkalar için nerden alabiliriz ARB..?Ben pek göremedim..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Cancan » 17 Şub 2009, 22:48

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler

Şu ana kadar sağlanan katkıların sonucu olarak amörtisör 'de sorun olmadığı çıktı ortaya 

" derude, irfant" fotograflar ve verdiğiniz emek için teşekkürler,

listeden amörtisör boş deliklerini çıkardım sayenizde içim rahatladı biraz. geriye kaldı şu sıkılmayan vidalar, yerine oturmayan ön kaput, daha sakin gideceğim servise en azından .

katkılarınız için teşekkür ederim
Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 17 Şub 2009, 22:54

Biz teşekkür ederizWink

Elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız.

Sakın, Yüce oto bize komisyon falan veriyor sanmayınLOLLOLLOL
derude
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir