İLK SÜRÜŞTE AŞK !! **REZALET*İ BİTTİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İLK SÜRÜŞTE AŞK !! **REZALET*İ BİTTİ

İleti muca » 19 Şub 2009, 19:42

Belli ki ciddi bir kusur  var sanırım işin içinde

sayın cancan adını verseniz de bizde sizden almıştık bu aracı nedir kardeşim bu gürültü vs diye tepelerine çöksekClap

cidden mi yazdınız bunları yoksa sinirden falanmı?

bu kadar masraf yapacak ne var allahaşkına bu araçta, bide cidden nedir kusuru aracın, onlar satacak falan demişsin???

ben ciddi olduğunu anlayamadım son yazdıklarının, sanki bir kızgınlık hissediyorum dediğim gibi.

cumartesi bende servise gidecem ne dedin bi anlat hele bende kullanayım gerek olursa aynı sözleriBig%20smile

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 19 Şub 2009, 19:44

[quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="Cancan"][quote="muca"]ceyhan bey selamlar hayırlı olsun aracınız.
..................................

akşam gidince bende bi bakayım.

her iki ön amörtisörde bende eksik 1 er vida gördüm.( eşimin kullandığı şirket aracı MEGANE SEDAN da da mevcuttu bu eksik vidalar aldırış etmemiştim ama bir nedeni vardır onu da öğrenmek şart oldu artık.) 

Ceyhan beyin bahsettiği tarzda ön kaput ile siyah plastik havalandırma( yada ön konsol devamı mıdır nedir) onun arasında açıklık sağ ön tarafta benim de dikkatimi çekti, özensiz işçilik gib geldi  bana açıkçası 

....................... 

[/QUOTE]

teşekkür ederim arkadaşlar,

sıkıntıyı ortak paylaştığımızı düşünüyorum.

Servisten yarın için randevu aldığımı yazmıştım

muca sencede ilginç değilmi, özensiz işçilik idye adletmişsin ama bence işçilik?? demek zor

neyse ortamı germek değil niyetim.

diğer Fabia 2009,2008 kullanıcısı arkadaşların tespidleri varmıdır bu konuda

saygılar

KONUYA BİR İLAVE  DE BEN YAPAYIM  BU YAZILARA İSTİNADEN  HEMEN BOSTANCI

OTO SANAYİDE  ESKI  SKODA MI  GORTURDUĞUM  YEŞİLYURT OTO NUN SAHIBI OLGUN U ARADIM  VE  SORDUM  AMAORTISORDE HER İKİ VİDANIN DA  OLMASI GEREKTĞİĞİNİ SÖYLEDİ   AMA KOMIK  OLAN  KENDİ SKODA SINDA  VARMI YOKMU ONU ODA BU GÜNE KADAR HİÇ AKLIMA  GELMEDİĞİ İÇİN BAKMADIM DEDİ  EĞER YOKSA  Bİ SOMUN İLAVE  EDERİZ  OLUR BİTER  DEDİ BUDA  BİR  PRATİK ÇÖZÜM YOLU  . ONUN İÇİN KİMSE KAFAYA TAKMASIN ORAYA BI SOMUN TAKSIN !!

BU AKŞAM MUSTAFA BEYİN YAZISINI OKUDUKTAN SONRA BENDE  KAPUTU AÇIP BAKACAĞIM HATTA  HANIMI ARAYIP GİDİP Bİ  BAK DESEM  Mİ DİYORUM MERAKTAN  AKŞAMI ZORRRR  EDEDCEĞİMMMM   GİBİİİİİ  GELİYOR  BANA

BU YAZDIKLARIMIZ  ASLINDA  BİRBİRİMİZE  İYİ DESTEK OLUYOR  DEVAM ARKADAŞLAR

HERKESE  SELAM  GOKHAN

[/QUOTE] [/QUOTE]

gökan bey selam

bir ilginç cevapta sizden olmuşClap

yok benim derdimin bu forumu okuduktan sonra dert olmadığını anladım.

Açıkçasıo amörtisördeki delik te arkadaşların koyduğu fotograflardan ve benim önceki deneyimimden ve deee amörtsörün sağlı sollu bağlantısını öğrenmiş olmaktan dolayı muruma gelmedi.

Bu gün sizle konuştuktan sonra okudumdediğiniz gibi güldüm...

Önce bi servise gireyim, c tesi 9:00 da yüce oto da sona bakarız duruma

saygılar

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 19 Şub 2009, 23:13

1. aracı sanırım sıfır aldın bu kadar neden dert yapıyorsun garanti kapsamında gidip bunları soylemen yeterli ben çok gördüm toyota corolla ilk çıktığında yalıtımı berbattı araçta adamlar gidiyolardı servise şikayetini söylüyordu adamlar izalosyana kadar yapıyor sen şikayetini sert bir dille servise anlatırsan senide dinliceklerdir emin ol

Ve bu herkezde yaşanan sorun sende yaşanacak diye bi kural yok yani bu benden onaylı emin ol Thumbs%20Up
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti GOKHAN ERTEMİN » 20 Şub 2009, 11:34

SN ARKADAŞLAR  SANIRIM  CAN CAN IN YAKARIŞLARI SES  GETIRMEYE BAŞLADI  BUNA SEVINDIM  KOPAR ADAMARDAN NE  KAOPARABİLİRSE  ARKANDAYIZ  CANCAN
HERKESE İYİ HAFTA  SONLARI GOKHAN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 20 Şub 2009, 15:12

[quote="muca"][quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="Cancan"][quote="muca"]ceyhan bey selamlar hayırlı olsun aracınız.

her iki ön amörtisörde bende eksik 1 er vida gördüm.( eşimin kullandığı şirket aracı MEGANE SEDAN da da mevcuttu bu eksik vidalar aldırış etmemiştim ama bir nedeni vardır onu da öğrenmek şart oldu artık.) 

Ceyhan beyin bahsettiği tarzda ön kaput ile siyah plastik havalandırma( yada ön konsol devamı mıdır nedir) onun arasında açıklık sağ ön tarafta benim de dikkatimi çekti, özensiz işçilik gib geldi  bana açıkçası 

....................... 

[/QUOTE]

muca sencede ilginç değilmi, özensiz işçilik idye adletmişsin ama bence işçilik?? demek zor

saygılar

OTO SANAYİDE  ESKI  SKODA MI  GORTURDUĞUM  YEŞİLYURT OTO NUN SAHIBI OLGUN U ARADIM  VE  SORDUM  AMAORTISORDE HER İKİ VİDANIN DA  OLMASI GEREKTĞİĞİNİ SÖYLEDİ   AMA KOMIK  OLAN  KENDİ SKODA SINDA  VARMI YOKMU ONU ODA BU GÜNE KADAR HİÇ AKLIMA  GELMEDİĞİ İÇİN BAKMADIM DEDİ  EĞER YOKSA  Bİ SOMUN İLAVE  EDERİZ  OLUR BİTER  DEDİ BUDA  BİR  PRATİK ÇÖZÜM YOLU  . ONUN İÇİN KİMSE KAFAYA TAKMASIN ORAYA BI SOMUN TAKSIN !!

BU AKŞAM MUSTAFA BEYİN YAZISINI OKUDUKTAN SONRA BENDE  KAPUTU AÇIP BAKACAĞIM HATTA  HANIMI ARAYIP GİDİP Bİ  BAK DESEM  Mİ DİYORUM MERAKTAN  AKŞAMI ZORRRR  EDEDCEĞİMMMM   GİBİİİİİ  GELİYOR  BANA

HERKESE  SELAM  GOKHAN

[/QUOTE] [/QUOTE]

gökan bey selam

Açıkçasıo amörtisördeki delik te arkadaşların koyduğu fotograflardan ve benim önceki deneyimimden ve deee amörtsörün sağlı sollu bağlantısını öğrenmiş olmaktan dolayı muruma gelmedi.

saygılar

[/QUOTE]

ARKADAŞLAR  BU LINK TE DÜNYA HARİTASI VE  YOL HARİTASI  VAR  BİLGİNİZE 
SELAMLAR

Neotional Geographic'ten online atlas;
Sitenin atlas özelliğinden yaralanmak için tek yapman gereken, aradığın ülke/il/ilçenin adını "Quick Map Search" kutusuna yazıp "find" tuşuna basmak.

http://plasma.nationalgeographic.com/ma ... index.html

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 20 Şub 2009, 19:29

[quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="muca"][quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="Cancan"][quote="muca"]ceyhan bey selamlar hayırlı olsun aracınız.

....................... 

[/QUOTE]

saygılar

HERKESE  SELAM  GOKHAN

[/QUOTE] [/QUOTE]

gökan bey selam

saygılar

[/QUOTE]

ARKADAŞLAR  BU LINK TE DÜNYA HARİTASI VE  YOL HARİTASI  VAR  BİLGİNİZE 
SELAMLAR

Neotional Geographic'ten online atlas;
Sitenin atlas özelliğinden yaralanmak için tek yapman gereken, aradığın ülke/il/ilçenin adını "Quick Map Search" kutusuna yazıp "find" tuşuna basmak.

http://plasma.nationalgeographic.com/ma ... index.html

[/QUOTE]

MERHABA ARKADAŞLAR;

Google'ın taa öncelerden bilinen translate uygulamasına artık Türkçe de eklendi.

İsrediğiniz yabancı metni türkçeye çevirebilirsiniz. 

Yapmanız gereken metni copy-paste yapmak ve "Tercüm
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti GOKHAN ERTEMİN » 20 Şub 2009, 19:36

[quote="AhmetH"]kafanıza göre somun eklemeyin sakın. orası doğru

aklı selim insan düşünür  zaten  somunu takacak bir  saplama olması lazım

boş deliğe  somunu  nasıl  takacaksınız ?

silikonla tutturursunuz artık LOL
[/QUOTE]

SKODA TAMIRCISI ARKADAS A SORDUM ADAMIN ARABASINDA  SOMUN TAKACAK YER VARSA  TAKARIZ DEDİ ZATEN  BEN BU HAFTA ÇOK YOĞUNDUM  VE EVE GEÇ GİTTİM  YARIN SABAH KALKINCA BAKACAĞIM.

SOMUN TAKACAK YAER VARMI DİYE  VENEDEN HERKES  SOMUN EKSİK DİYOR  BAYAĞI MERAKIM ARTTI

SELAMLAR GOKHAN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 21 Şub 2009, 19:56

[quote="GOKHAN ERTEMİN"] [quote="AhmetH"]kafanıza göre somun eklemeyin sakın. orası doğru

aklı selim insan düşünür  zaten  somunu takacak bir  saplama olması lazım

boş deliğe  somunu  nasıl  takacaksınız ?

silikonla tutturursunuz artık LOL
[/QUOTE]

SKODA TAMIRCISI ARKADAS A SORDUM ADAMIN ARABASINDA  SOMUN TAKACAK YER VARSA  TAKARIZ DEDİ ZATEN  BEN BU HAFTA ÇOK YOĞUNDUM  VE EVE GEÇ GİTTİM  YARIN SABAH KALKINCA BAKACAĞIM.

SOMUN TAKACAK YAER VARMI DİYE  VENEDEN HERKES  SOMUN EKSİK DİYOR  BAYAĞI MERAKIM ARTTI

SELAMLAR GOKHAN
[/QUOTE]

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 21 Şub 2009, 20:07

Selamlar  sevgili arkadaşlar
ben bu gün fabia II mi götürdüm servise. ne ilginçtirki ne dedi isem gerek yok dediler.

Sorun:-->>somun?? gerek yok hiç birin de yok

-->>e bu kaputun köşeleri orantısız bir taraf bakın açık duruyor( cancan ın dediği kadar değil ama)

Cevap:sorun yok, bakın bu fabia da da açıklık var hatta sizinkinden daha düzensiz, sizinki gayet iyi,

Sorun:-->>e bu aracın aşırı ses alma sorunu var bi bagaj izolasyonu falan yapsak malum elegance ler falan daha iyi bu konuda? originali bu hiç uğraşmayalım???

cevap:gerek yok ( yahu ben müşteriyim istediğimi yaptırmak keyfiyetine sahibim parası nedir bunun?) şimdiye kadar hiç uygulamadık, fabrikasyon olarak ta yapılmadığına göre gerek yok

sorun: --> bunun frenleri biraz yumuşak durma mesafesi uzun bi ayar yapın şuna??

cevap: abi ellemeye gerek yok test sürüşü yapalım bakalım, yapıldı, SonuÇ: gerek yok ellemeyelim şimdi??

sorun:  --> arkaya hoparlör ekletmeyi düşünüyorum , nedir maliyeti ve ne kadar tutar? cevap:  valla abi orjinalinde hazırlık yok, orasını elliycez burasını elliycez iyi olmayacak gerek yok BU SES BU ARABAYA YETER????

sorun: --> USTAM, BAK BAZI ROMSTERLER DE ve FABIA II lerde motor bölümü kaput altında o hazneyi çevreleyen fitil var, bu fabia da yok, niye onlarda var benimkinde yok, sesi azaltırmı bu?

CEVAP; galiba biraz etkisi olur ama bak servise gelen bu arabada da yok. e ondada yoksa gerek yok??

SONUÇ; arkadaşlar SKODA YÜCE MOTOR ZATEN ARAÇLARININ MÜKEMMEL OLDUĞU DÜŞÜNCESİNDE, MÜŞTERİ İSTEKLERİ GEREKSİZ BULUNUYOR, PARASIYLA DAHİ YAPTIRABİLECEĞİNİZ BİR UYGULAMALARI YOK.

Bana Tavsiye edebileceğiniz bir şikayet kanalı yada uygulaması varmıdır. cancan gibi bende sinir oldum, lanet olsun deyip arabayı alıp çıktım nedir öneriniz?

NOT: bu arada aracı ilk defa uzun yol amacıyla test etmek için kalkığp maşukiyeye gidip bir çay içip döndüm.

dönüşte yağmur ile bir likte bir REZALET de ben yaşadım.

Aracım cam sileceğinden gelen su olduğu gibi aynanın önünden sol sürücü camına akıyor, hızın etkisi ile de ayna ile benim aramdaki görüş ilişkisini tamamen sıfırlıyor.

sollama yapmak için ne mümkün sol aynayı kullanmak

aman allahım  zaten sorunlardan rahatsızdın

birde müthiş skoda mühendisliğinin mükemmel hataları ile karşılaşmak iyice beni bu araçtan soğuttu.. HATUN MEMNUN şimdilik ama sanırım uakında elden çıkarmak isteyeceğim gibi geliyor

ha pireye kızıp yorgan yakmak demeyin ? bu  sorunu muhtemelen YĞCE MOTOR SERVİSİ aaa mümkün değil bunu çözmek için bir uygulamamız da yok. ZATEN OLSA İDİ FABRİKASYON YAPARLARDI PARA HARCAMAYA GE
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 22 Şub 2009, 02:20

Aşırı yağmurda ve yüksek hızda yan camlara su yürümesi olabilir. Bunun büyük mühendislik hatasıyla alakası yok.

Yağmurun şiddeti ve olayın sürekliliği hakkında bilgi de vermemişsiniz. 10 saniyelik bir olumsuzluk değildir umarım.

Bunun normal olmadığını ısrarla söyleseniz de yağmurlu havalarda hiçbir araçta ayna ve cam görüşleri yağmur öncesi gibi olmaz.

Corolla sedan D4D de bile.

Tabi bu değerlendirmeyi "avukatlık" olarak görürseniz size ancak şunu tavsiye edebilirim.

"Bardağın dolu tarafı...."

Çünkü hayatta hiç bir bardak tam dolu değildir.

Sevgiyle...

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti Cancan » 24 Şub 2009, 00:03

SEVGİLİ SKODA SEVERLER, SEVGİLİ DOSTLAR

ARTIK BİR SKODACI DEĞİLİM. İLK DOKUNUŞTA AŞK OLAYIMIZ BİTTİ NİKAH YÜZÜKLERÜMİZİ ATTIK.

ARAÇ BU GÜN İTİBARI İLE SATILMIŞTIR.

İLGİNİZ İÇİN VE SıKıNTIMI PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

CEYHAN

Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 24 Şub 2009, 10:24

Zaten siteye bir kasvet çöktürmüştü.İyi olmuş.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti derude » 24 Şub 2009, 15:14

[quote="hetepe"]Zaten siteye bir kasvet çöktürmüştü.İyi olmuş.[/QUOTE]

+1ClapClapClap
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 15:37

[quote="derude"][quote="hetepe"]Zaten siteye bir kasvet çöktürmüştü.İyi olmuş.[/QUOTE]

+1ClapClapClap
[/QUOTE]

+2 ClapClapClapClapClapClap 
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti seyfi » 24 Şub 2009, 16:47

ClapClapClap ne denirki iyi olmuş birdaha skoda almaki skodacılarla skodaları baş başa bırak
seyfi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 17:09

[quote="Cancan"] SEVGİLİ SKODA SEVERLER, SEVGİLİ DOSTLAR

ARTIK BİR SKODACI DEĞİLİM. İLK DOKUNUŞTA AŞK OLAYIMIZ BİTTİ NİKAH YÜZÜKLERÜMİZİ ATTIK.

CEYHAN

[/QUOTE]

ARABAYI  İADE Mİ ALDILAR  NE OLDU  ONU ANLATIRMISIN  SELAMLAR  GOKHAN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 17:10

[quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="Cancan"] SEVGİLİ SKODA SEVERLER, SEVGİLİ DOSTLAR

CEYHAN

[/QUOTE]

ARABAYI  İADE Mİ ALDILAR  NE OLDU  ONU ANLATIRMISIN  SELAMLAR  GOKHAN
[/QUOTE]

YANI NASIL  BU KADAR CABUK SATILDI ????
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 24 Şub 2009, 17:11

Sıfır km aracı biraz uyguna verdin mi kim almaz ki?

Sorunları da ıvır zıvır şeylerdi zaten...

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir