FABIA II_Yağmur ile arası iyi olmayan otomobil

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABIA II_Yağmur ile arası iyi olmayan otomobil

İleti hakanerdogan » 22 Şub 2009, 15:34

bide yandan görmek lazım aynaya doğru yol var mı diye. 

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti muca » 22 Şub 2009, 15:36

[quote="hakanerdogan"] hocam madem o kadar vahim durum, aynanın dibindeki üçgen plastiğin suyu cama dağıttığı dirseğin oraya bişey sıkıştırılabilir yada tutturulabilir, kağıt yada naylon tarzı. suyun yukarı doğru tırmandığı yere silikon bile çekilebilir, yolu kapanmış olur başka tarafa dağılır. yanlış anlamazsanız düzeltiyorum resim büyük baya.
[/QUOTE]

teşekkür ederim hakan bey

elbette bir çözüm yolu vardır ama
bunu son kullanıcı olarak ben mi düşünmeliyim. Bence olmamış, yani ne desem
bu mühendis arkadaşalar nasıl bir çizim yapmışlarki?
neyle olayı test etmişlerki
anlam vermek zor geliyor. Aklım almıyor.
sinirlenmiyorum. ama bundan sonra fabia II alacak arkadaşlara örnek olarak yazayım bari bu yazıları , Artık kendimden geçtim: benim gibi dert edecek arkadaşlar bunları DİKKATE ALSINLAR

AYNAYA DOĞRU DERKEN: birde şu foto var onuda ekleyeyim

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Şub 2009, 15:44

bey falan olmuyor abi lütfen, hakan de yeter Big%20smile

bu segment-fiyattaki araçlarda basit mühendislik hataları olabiliyor, çeşitli mantıksızlıklar yaşanabiliyor. ama emin olun fabia iyilerindendir. bir symbole, albeaya yada accente bindiğinizde emin olun fabiadan sonra ''ula bu ne Allaha emanet gidiyor, her parça elimde kalacakmış gibi'' dersiniz.

yandan görmek lazım derken toyotayı kastettim farka bakmak açısından. her neyse.

çok ufak bi operasyonluk işi var. servise bile gitmem böle şeyler için kendim yaparım. mesela dün farları ayarlattım, yarın kaldığım muayeneden geçip(İnşaallah :) geri kaldıracağım, yada ampul değişmek, filtre değişmek gibi çok basit işlemleri kendinizin yapmasını öneririm, ben bu tarz bi durumda, gider yapı marketten kaliteli bi şeffaf silikon alır aynaya çıkan o yolu tıkardım. madem o kadar beter durum...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti muca » 22 Şub 2009, 15:47

HAKLISIN HAKAN
AMA sinek küçük , mide bulandırır.

ben yıllardır araba konusunda en ufak bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. bunu da sorun olarak almak istemiyorum ama, minik minik hatalar beni rahatsız ediyor.

Hangi akla hizmeten böyle bir uygyulama yapmış skoda anlamadım. Eski kasa fabiayı dün serviste yakından inceledim. Yani ne desem az kalır. Resmen malzemeden çalmışlar yeni fabia II de

bu arada konu ile alakalı değil ama; çamurluk sacı deniyor galiba bu A direği ile lastik arası bölüme, serviste usta dediki; abi bunlar yapıştırma, dikkatli olmak lazım. Arabayı izolasyon için falan dışarı götürürsen elemanlara söyle abanmasınlar bunlara,   doğrumu dedi şaka mı etti anlamadım ama güldüm sadece,    
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 22 Şub 2009, 16:33

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 22 Şub 2009, 18:24

Bunu yapan mühendis sizin kadar bu işe kafa patlatmamış sanırım Smile Yukarıdaki resime bakarak konuşmak gerekirse bence eski bir silecek süpürgesinin lastiğini kesip su yolunda uygun yere silikon ile yapıştırmak lazım başka bir çözüm gelmiyor aklıma.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alpino » 22 Şub 2009, 18:36

[quote="muca"] [/QUOTE]

bu resim tam olması gerektiği açıdan olmuş. sorunun nedeni anlaşılıyor. cam kenarındaki çıkıntı gayet yeterli olmasına rağmen devamlılığı olmadığından sacla kanal arasından akışa izin veriyor. ikisinin arasına sıkacağınız siyah veya kaliteli şeffaf bir silikon -ki 1 damla bile yeter- suyun yan tarafa doğru hareketini engelleyecektir sanırım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti muca » 22 Şub 2009, 19:00

[quote="?"]
Bunu yapan mühendis sizin kadar bu işe kafa patlatmamış sanırım Smile Yukarıdaki resime bakarak konuşmak gerekirse bence eski bir silecek süpürgesinin lastiğini kesip su yolunda uygun yere silikon ile yapıştırmak lazım başka bir çözüm gelmiyor aklıma.
[/QUOTE]

bencede bu tür bir müdahale sorunu çözebilir. ama üzücü b ir durum bence. ben sadece muhtemel durum üzerine yorum yaptım. ki resmen gelen su bir hortumun ucundan sakin sakin cama akan bir su gibi olduğu için.

bu sorunlar çözülür. Ama bu tür (tamamen şahsi yorum:) tasarım hatalarının olmaması gerekirdi

öyle değilmi?
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 22 Şub 2009, 19:02

Plastik aksam, kaporta ve camlarımı yıkama sonrası özel bir ürün ile siliyorum, forumda beni bilirler, meraklıyımdır oto bakım ürünlerine...

Bu ürünle kaporta ve camlarda su akıp gidiyor, damlacık kalmıyor düşük hızda bile. Benzer bir durum çok yoğun yağmurda bile sıkıntı vermedi ki, aracın ön kısmı, ayna, A sütünu vs. Roomi ile aynı...

Yıkama sonrası her panel ve cama birer fıs sıkıp mikrofiber bezle siliyorum...

Ürün bu amaçla kullanılırsa 2 yıl yetiyor...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti muca » 22 Şub 2009, 19:03

[quote="alpino"] [quote="muca"] [/QUOTE]

bu resim tam olması gerektiği açıdan olmuş. sorunun nedeni anlaşılıyor. cam kenarındaki çıkıntı gayet yeterli olmasına rağmen devamlılığı olmadığından sacla kanal arasından akışa izin veriyor. ikisinin arasına sıkacağınız siyah veya kaliteli şeffaf bir silikon -ki 1 damla bile yeter- suyun yan tarafa doğru hareketini engelleyecektir sanırım.[/QUOTE]

evet bende aşağı inip bakınca dikkat etmediğimi anladım bir çıkıntı varmış. Ancak TASARIM nedeniyle silikon vb maddelerle tutturulan çamurluk sacının bu düzeyden tutturulması sounu sanırım beraberinde getirdi. Basit bir müdahale ile çözülecektir. Ama neden ben müdahale etmek zorunda kalıyorum ona bozuluyorum
Saygılar
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 22 Şub 2009, 19:06

[quote="irfant"] Plastik aksam, 
...

Ürün bu amaçla kullanılırsa 2 yıl yetiyor...

[/QUOTE]

teşekkürler. irfant

en uygun zamanda bir çözüm uygulamayı düşünüyorum. bu ürünü denediğine göre tavsiye üzeri alıp kullanalım
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 22 Şub 2009, 19:13

Siyah A sütünunu örten siyah plastiğin kaporta ile birleştiği yerdeki yumuşak lastik şerit sağlam mı? Yerine tam oturmuş mu? Bazen basınçlı suyla yıkamada içe kaçmış olabiliyor, kaportanın üstünde olması lazım, belki o yüzden su oradan kaçıyordur.

Hatta yırtıldığını da çok duydum yurt dışı forumlarda...

İstanbul bu sene bol yağışlı ama benzer bir sıkıntı aracı ilk aldığımdan beri hiç olmadı. Düşük hızda yağmur aşağıya iniyor ama aynaya doğru kaçmıyor, yüksek hızda zaten su tavana doğru akıp oradan kaçıyor.

Bir gariplik var sizin plastik parçalarda sanki...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muca » 22 Şub 2009, 19:20

Herşey yerli yerinde görünüyor, ek bir aksilik yok ise yada aralık uygun bir aralık ise tabi
ekte

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Şub 2009, 23:05

Fabia I lerde oraya su taşıyacak bir oluk yok, o yüzden böyle bir sorun olmuyormuş bizde.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 23 Şub 2009, 00:49

Hani su sıçrama olayı benim roomide var sanırım.Ama rahatsız ölçülerde değil.Siz söylemeseniz fark etmezdim bile..Sürüşü etkileyen hiç bir durum sözkonusu değil.

Dikkat ettim benim A sutunundaki conta azıcık içeri göçmüş.

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti irfant » 23 Şub 2009, 09:42

Basınçlı sudan dolayı içeri kaçmış o Gökhan...

O şekilde uzun süre kalmasın, yoksa yer ediyor hep içeri katlanası geliyor ...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 23 Şub 2009, 11:36

[quote="irfant"]Basınçlı sudan dolayı içeri kaçmış o Gökhan...

O şekilde uzun süre kalmasın, yoksa yer ediyor hep içeri katlanası geliyor ...
[/QUOTE]

Arabayı yıkayamıyorum ki düzelteyim :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 19:40

[quote="muca"]
ARKADAŞLAR SERVİS te istediğimi bulamadıktan sonra Aracımı ilk kez uzun yolda test etmek için otobana çıkıtım bu gün

BUYRUN ASIL SORUN BURADA BANA GÖRE YİNE YAŞAYAN ARKADAŞLAR VE ÇÖZÜMÜNÜ BULANLAR VARMI??

bu arada aracı ilk defa uzun yol amacıyla test etmek için kalkığp maşukiyeye gidip bir çay içip döndüm.

dönüşte yağmur ile bir likte bir REZALET de ben yaşadım.

Aracım cam sileceğinden gelen su olduğu gibi aynanın önünden sol sürücü camına akıyor, hızın etkisi ile de ayna ile benim aramdaki görüş ilişkisini tamamen sıfırlıyor.

sollama yapmak için ne mümkün sol aynayı kullanmak

aman allahım zaten sorunlardan rahatsızdın

birde müthiş skoda mühendisliğinin , hataları ile karşılaşmak iyice beni bu araçtan soğuttu.. HATUN MEMNUN şimdilik ama bana kalsa sanırım yakında elden çıkarmak isteyeceğim gibi geliyor.

ha pireye kızıp yorgan yakmak demeyin ? bu sorunu muhtemelen YÜCE MOTOR SERVİSİ aaa mümkün değil bunu çözmek için bir uygulamamız da yok. ZATEN OLSA İDİ FABRİKASYON YAPARLARDI PARA HARCAMAYA GEREK YOK deyip savuşturacak.

Sizin bu konu ile ilgili bir öneriniz varmı?

ne yapılır?

teşekkürler

[/QUOTE]

SELAM MUSTAFA BEY  BENDE  BAZEN HAFTA SONU  SAPANCAYA  EĞENLERE  GİDİYORUM AMA HAYIRDIR  YENİ BİR PROBLEME EL ATMIŞSIN   BENDE  BI KONTROL  EDECEĞİM  ŞU SİLECEK OLAYINI MERAK ETTİM

SELAMLAR

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir