Porye Bilyesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Porye Bilyesi

İleti eydor » 24 Şub 2009, 14:24

arkadaşlar 2001 model fabiamda otobanda giderken yaklaşık 100 km sonrasında direksiyonu hafif sağa kırdığımda ve frene bastığımda ugultu şeklinde ses çıkmakta servise gittim test sürüşü yapıldı ve porye bilyesi değimesi gerektiği sölendi fiyatıda işçilik dahil tahmini 350 TL dediler dışarda bunu daha ucuza ve iyi yaptırabileceğim güvenilir bir usta varmıdır yardımlarınızı bekliyorum.

eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 14:51

[quote="eydor"]arkadaşlar 2001 model fabiamda otobanda giderken yaklaşık 100 km sonrasında direksiyonu hafif sağa kırdığımda ve frene bastığımda ugultu şeklinde ses çıkmakta servise gittim test sürüşü yapıldı ve porye bilyesi değimesi gerektiği sölendi fiyatıda işçilik dahil tahmini 350 TL dediler dışarda bunu daha ucuza ve iyi yaptırabileceğim güvenilir bir usta varmıdır yardımlarınızı bekliyorum.[/QUOTE]

sn yuuf bey sıze  önerebilecegim  yesilyurt ot  olgun ustaya gidin  bi de ona sorun  hatta  cep te ini veryim  0536 2673659   benden de selam soyleyınselamlar  gokhan
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 24 Şub 2009, 15:27

[quote="eydor"]arkadaşlar 2001 model fabiamda otobanda giderken yaklaşık 100 km sonrasında direksiyonu hafif sağa kırdığımda ve frene bastığımda ugultu şeklinde ses çıkmakta servise gittim test sürüşü yapıldı ve porye bilyesi değimesi gerektiği sölendi fiyatıda işçilik dahil tahmini 350 TL dediler dışarda bunu daha ucuza ve iyi yaptırabileceğim güvenilir bir usta varmıdır yardımlarınızı bekliyorum.[/QUOTE]

fabiaların ön bilyası porya ile birliktedir.SNR marka(ww grubun bazı araçlarının orjinal markasıdır) fransız malı bilya 80 lira fiyatı var.işçiliğide maksimum 60 lira civarındadır.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 15:30

[quote="parsanoto"][quote="eydor"]arkadaşlar 2001 model fabiamda otobanda giderken yaklaşık 100 km sonrasında direksiyonu hafif sağa kırdığımda ve frene bastığımda ugultu şeklinde ses çıkmakta servise gittim test sürüşü yapıldı ve porye bilyesi değimesi gerektiği sölendi fiyatıda işçilik dahil tahmini 350 TL dediler dışarda bunu daha ucuza ve iyi yaptırabileceğim güvenilir bir usta varmıdır yardımlarınızı bekliyorum.[/QUOTE]

fabiaların ön bilyası porya ile birliktedir.SNR marka(ww grubun bazı araçlarının orjinal markasıdır) fransız malı bilya 80 lira fiyatı var.işçiliğide maksimum 60 lira civarındadır.
[/QUOTE]

HAKAN BEY  BENDE  2009 YENI FABIA CLASIK VAR  SIS FARI  VE KUMANDA  ANAHTARI NE KADAR SİZDE

SELAMLAR GOKHAN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 27 Şub 2009, 21:27

aynı sorunu bende yaşadım..ilk önce 90 liralık bir porya bilyası takıldı.ve araba asr ikazı verdi.yani araç bu bilyayı tanımadı.sonra piyasadaki en pahalı ve orjinal olan fag marka takıldı.sorun cözüldü.ben 170 lira bilya.75 işçilik vermiştim.tabiki araba birgün yatmıştı.oysaki 45 dakikalıl bir iş ve 30 lira işçilikle halledilebilir.malum ben burdur gibi angut bir sanayide yaptırmak zorunda kaldım.markaya dikkat edin poryada.ve seri numara ve ölçülerine iyice dikkat edin.çünkü uymayan bilyayı söküp baktıgımızda farkettik ki 0,1 mm daha kısaymış....
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eydor » 05 Mar 2009, 19:18

bu arada arkadaşlar porye bilyesi değiştimi iki tekerdeki bilyanında değişmesi gerekiyomuş birini değiştirdik diğerindende ses geldiğini farkettik ayrıca serviste bir adet porya bilyesinin değişimi için toplam 350-400 tl istemişlerdi ben sanayide 90+30 = 120 TL ye taktırdım... TAKDİR SİZİN...
eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 05 Mar 2009, 19:35

[quote="don q"]aynı sorunu bende yaşadım..ilk önce 90 liralık bir porya bilyası takıldı.ve araba asr ikazı verdi.yani araç bu bilyayı tanımadı.sonra piyasadaki en pahalı ve orjinal olan fag marka takıldı.sorun cözüldü.ben 170 lira bilya.75 işçilik vermiştim.tabiki araba birgün yatmıştı.oysaki 45 dakikalıl bir iş ve 30 lira işçilikle halledilebilir.malum ben burdur gibi angut bir sanayide yaptırmak zorunda kaldım.markaya dikkat edin poryada.ve seri numara ve ölçülerine iyice dikkat edin.çünkü uymayan bilyayı söküp baktıgımızda farkettik ki 0,1 mm daha kısaymış....[/QUOTE]

SENİN ARACIN ASR Yİ DEĞİL ABS Yİ TANIMAMIŞTIR.PORYALARDA HALAKA ŞEKLİNDE MIKNATIS GİBİ ABS OKUYUCUSU VARDIR.SENİN ARACA İLK TAKILAN ABS SİZ BİLYADIR.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti tolga_kaan_ » 05 Mar 2009, 19:51

şimdi  ben bişey sormak istiyorum.  aracımda  abs çalışmıyordu ve dedikleri  abs siz  bilya takmışlar. gittik bilyayı değiştirdik. (çıkmasına 250 tl) yukarıda bahsedilen bilya benim bi ton para verip değiştirdiğim bilya mı ?
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti parsanoto » 05 Mar 2009, 19:55

[quote="tolga_kaan_"]şimdi  ben bişey sormak istiyorum.  aracımda  abs çalışmıyordu ve dedikleri  abs siz  bilya takmışlar. gittik bilyayı değiştirdik. (çıkmasına 250 tl) yukarıda bahsedilen bilya benim bi ton para verip değiştirdiğim bilya mı ?[/QUOTE]

aynen öledir.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti eydor » 06 Mar 2009, 19:32

güzel kardeşim sanayi ye git senin aracın ruhsatına bakarak alman gereken parçayıda sölüyolar çok daha ucuza halledersin işini.
eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Maximus » 31 Oca 2010, 01:29

[quote="parsanoto"][quote="eydor"]arkadaşlar 2001 model fabiamda otobanda giderken yaklaşık 100 km sonrasında direksiyonu hafif sağa kırdığımda ve frene bastığımda ugultu şeklinde ses çıkmakta servise gittim test sürüşü yapıldı ve porye bilyesi değimesi gerektiği sölendi fiyatıda işçilik dahil tahmini 350 TL dediler dışarda bunu daha ucuza ve iyi yaptırabileceğim güvenilir bir usta varmıdır yardımlarınızı bekliyorum.[/QUOTE]

[/QUOTE]

FAG marka  olanı sizde  mevcutmu ?  benim araç için fiyat nedir
Maximus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 01 Şub 2010, 16:13

Arkadaşlar Rulman güvenlik parçasıdır. 
Bunun için rulmanın çıkması alınmaz

Porya rulmanları sıfır alınır ve rulmanı rulmancıdan da alabilirsiniz. FAG SKF markaları iyidir. ORS ise yerlidir ve ömrü fazla değildir

Bilginize

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir